Strona 1 z 282 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2813

Wątek: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

  1. #1
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Witam
    Jako mały dzieciak i chłopak zajmowałem się fotografią ale od 20'stu lat robiłem to już tylko okazjonalnie aż w lipcu zakupiłem sobie Olka PEN'a E-PL2 i coś mnie naszło na coś.........chyba na coś więcej . Tak więc co nieco chciałbym Wam pokazać aby usłyszeć opinie i co można i należy poprawić. Za wszystkie uwagi będę bardzo i niezmiernie wdzięczny

    Na początek dwa zdjęcia z odbiciami w wodzie zrobione w "dramatycznej tonacji".

    W pierwszym zdjęciu nic nie było grzebane, natomiast drugie zostało skadrowane, odwrócone do góry nogami i zostały wymazane takie rzeczy z odbiciami w wodzie jak spacerująca jedna para, maszt ratowników, wieża ratowników i malutki pomost ratowników.

    1. Hotel Narvil w Serocku
    [COLOR=#333333][ /img]

    2. Spaceruje pan w lesie do góry nogami
    [COLOR=#333333]


    Uploaded with ImageShack.us[ /img]
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 1.11.12 o 15:59

  2. #2
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Nie mam żadnych uwag. Oba świetne.

  3. #3
    barmichal76
    Gość

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    zdecydowanie obydwa zdjęcia to już "coś więcej"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar glee
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    762
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    jest na co popatrzeć - pokazujesz że tryby "kreatywne" w PENach w dobrych rękach mogą zaciekawić ; )
    Bodies: EM-1/HLD-7/MMF-3 + E-3/HLD-4/FL-50r
    Szkła: ZD7-14, Leica25D/1.4, ZD 14-54 I, ZD 50/EX-25, Sigma 150, Z f1.4/50, Z f5/85-250
    http://forum.olympusclub.pl/threads/79188-obraz-obrazem-za-każdym-razem

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.282
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Dwójka ciekawa.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Zdjęcia chyba gdzieś znikneły - ja ich nie widze
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Zdjęcia chyba gdzieś znikneły - ja ich nie widze
    To żałuj.
    Widzę oba i też uważam, że znakomite są.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  8. #8
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Czyli pierwsze koty za płoty i jest mi na prawdę ogromnie miło, że nie pojechano po mnie jak po łysej kobyle

    Cytat Zamieszczone przez glee Zobacz posta
    jest na co popatrzeć - pokazujesz że tryby "kreatywne" w PENach w dobrych rękach mogą zaciekawić ; )
    Powiem tak - korzystam z "DRAMY" bo pomimo, że z automatu to jest super programem, natomiast inne pomijam, chociaż jakbym miał sprzedawać mój samochód to na pewno zrobiłbym jego zdjęcia w "POP ART" (generalnie ten program powinien być reklamowany jako dla handlarzy szrotem") . Druga sprawa, że te programy tematyczne są czymś bardzo dobrym dla ludzi, którzy kompletnie nie znają się na programach typu "foto szopo pochodnych" i dają im możliwość spróbowania czegoś więcej co może ich zachęcić do dalszej zabawy.

    To teraz trochę coś z innej bajki z bajki IR. Wszystkie zdjęcia są z RAW'ów lekko podkręcone a potem JPEG przerobione w PS na zasadzie odkurzenia i mieszania kanałów

    3. Rewolucja w podczerwieni.

    Jest to pomnik Rewolucji 1905 roku w Łodzi. W zdjęciu jest wiele przypadkowości. Mam filtr 52 mm pasujący do kupy ruskiego i dedeerowskiego żelastwa i szkła, które posiadam i po zakupie przyszedł wcześniej niż przejściówka z 37 mm na 52 mm i z tego powodu do PEN'a był założony konwerter m4/3 na M42 na niego Helios 77M i na końcu filtr. Z racji ograniczeń kadrowych musiałem iść dosyć daleko od pomnika i przejść torowisko z jezdnią. Kiedy już ustawiłem aparat i miałem cyknąć fotkę zobaczyłem, że jedzie tramwaj i pomyślałem, że na niego poczekam bo przy dłuższym czasie naświetlania wyjdzie rozmazany ale zapomniałem, że mam nastawiony samowyzwalacz na 2 sekundy. Kiedy tramwaj pojawił się w kadrze to wcisnąłem spust migawki i konsternacja bo zobaczyłem chodzący samowyzwalacz i bałem się, że tramwaj ucieknie. Ale bardzo dobrze się stało, że zapomniałem o tym fakcie bo aparat zwolnił migawkę gdzieś w końcówce tramwaju dzięki czemu prawa strona zdjęcia za tramwajem wyszła bardziej przezroczysta. Zdjęcie nie było kadrowane ale jest z niego wyrzucona linia trakcyjna oprócz fragmentu z pomnika ale tam wygląda jak integralna jego część oraz usunąłem znak drogowy, który był na tramwaju.



    Uploaded with ImageShack.us

    4
    . Zdjęcie z okna moich rodziców wykonane PEN'em z kitowym DZ 14-42 plus przejściówka 37 mm na 52 mm orz filtr IR. Najlepiej z tego wszystkiego wyglądało drzewo i niebo, natomiast bloki psuły wszystko więc drzewo zostawiłem a resztę poruszyłem w PS




    Uploaded with ImageShack.us

    Nie wiem czy ktoś z Was używał filtr IR ale przy Heliosach a mam dwa 44M i 77M występuje w tylko w górnych rogach leciutkie tak jakby winietowanie, natomiast z kitowym gdzie jest przejściówka i filtr, staje to się z lekka upierdliwe nawet przy obróbce.

    5. A to widok IR z kitowego oczka z mojego okna. Wyszło jakieś zaszumione ale mnie osobiście się podoba jego kolorystyka i tutaj widać efekt tego winietowania, chociaż generalnie dodał tutaj jakiegoś efektu słonecznego więc nie jest źle. W tym zdjęciu trochę je skadrowałem i wyrzuciłem kosz na śmieci, który znajdował się u zbiegu chodników.




    Uploaded with ImageShack.us

  9. #9
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    W tym ostatnim (5) przeszkadza mi to badylowate drzewo po lewej. Bym wykadrował.
    Pomnik wyszedł super.

  10. #10
    dzarro
    Gość

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Zdjęcia nr 1-3 mają pomysł - ale do mnie nie przemawiają, ich kompozycja jest trochę wysilona. Świetne jest natomiast zdjęcie nr 4.

Podobne wątki

  1. [Fotopolis] Byli członkowie zarządu Olympusa aresztowani
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.02.12, 13:59
  2. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 00:07
  3. Stronka z fotkami, może była?
    By mirliso in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.10.08, 07:22
  4. Stronka z fotkami (może była)
    By mirliso in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.12.07, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.