Strona 2 z 282 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2813

Wątek: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    W tym ostatnim (5) przeszkadza mi to badylowate drzewo po lewej. Bym wykadrował.
    Pomnik wyszedł super.
    Banc masz rację bo sam na początku chciałem wyrzucić ten badyl ale szkoda było mi tej winietki na górze, która daje (dla mnie) taki fajny efekt jakby słońca gdzieś tam za chmurami ale przerobiłem to trochę na inny sposób

    6. Przeprawione 5




    Uploaded with ImageShack.us

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Zdjęcia nr 1-3 mają pomysł - ale do mnie nie przemawiają, ich kompozycja jest trochę wysilona. Świetne jest natomiast zdjęcie nr 4.
    Dzarro możesz mi powiedzieć co według Ciebie oznacza wysilona - będę wdzięczny za odpowiedź bo wtedy napiszę coś ze swojego punktu widzenia albo będę wiedział jak inaczej w przyszłości zabrać się do tematu?

  2. #12
    dzarro
    Gość

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Dzarro możesz mi powiedzieć co według Ciebie oznacza wysilona - będę wdzięczny za odpowiedź bo wtedy napiszę coś ze swojego punktu widzenia albo będę wiedział jak inaczej w przyszłości zabrać się do tematu?
    W tym jest problem, że pozornie jest OK, a może nawet jest OK nie-pozornie, ale mi coś nie pasuje. To o niczym nie musi świadczyć. Mogę nie mieć racji - i tak dalej.
    Np. w nr. 1 od lewej masz niemal czyste geometryczne linie - a domyka się to jakimiś drzewami, które wizualnie mają poszarpana strukturę. Może zamysł był taki, że miał być kontrast, ja bym nawet przyklasnął temu zamysłowi - ale na tym konkretnym zdjęciu mi się to gryzie, czuję zaburzenie rytmu.
    Potem masz trzy zdjęcia o centralnej kompozycji - wszystkie z ciekawym pomysłem, ale ja kupuję tylko ostatnie, sam nie wiem dlaczego.
    Generalnie zdjęcia są ciekawe bo nawet jak pstrykasz pomnik to tak od siebie, nie jak z pocztówki.
    Innymi słowy - czekam na więcej.

    ---------- Post dodany o 15:02 ---------- Poprzedni post był o 15:00 ----------

    PS. albo jeszcze inaczej: nr 4 jest tak dobry, że reszta przy nim blednie...

  3. #13
    | OlyJedi Awatar glee
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    762
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    czepiając się jak rzep spodni poszaleje i powiem że :
    ; )

    - eksperyment z 4ką jest popsuty przez rozkład oświetlenia na powierzchni drzewka i ciemnice u podstawy - gdyby tam było jaśniej + w oknach bloków było by światło + kadr byłby szerszy = wtedy chętnie bym bił brawa ; ) tak mam wrażenie nieskończonej roboty,

    - 3ka ma wysoki poziom i nie brakuje jej nic! : )

    - 5tka poza retuszami i problemem z jakością nie przekonuje mnie ostrością może maska wyostrzająca?

    ps.
    wrzucaj dalej chętnie się wysilę by choć trochę pomarudzić

    Pozdrawiam : )
    Bodies: EM-1/HLD-7/MMF-3 + E-3/HLD-4/FL-50r
    Szkła: ZD7-14, Leica25D/1.4, ZD 14-54 I, ZD 50/EX-25, Sigma 150, Z f1.4/50, Z f5/85-250
    http://forum.olympusclub.pl/threads/79188-obraz-obrazem-za-każdym-razem

  4. #14
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Uzupełnię pewną informację o której wcześniej nie pisałem zanim Wam odpiszę na Wasze sugestie. Wszystkie zdjęcia jakie robię muszę robić przy okazji bo mam tak poukładane życie i obowiązki, że pomimo tego, że chcę przykładowo wybrać się gdzieś spokojnie i pofocić z zamysłem to niestety ciągle jestem wszędzie przez coś i kogoś poganiany i na pojedyncze zdjęcie nie ma przeważnie więcej czasu niż kilka minut. Znowu zaczęła bawić mnie fotografia a jeżeli zaczęła mnie bawić to dobrze byłoby coś mieć z tej zabawy. Moim celem jet to aby z byle "gówna" wyszło coś i dla tego również tu zajrzałem bo nic tak nie pomaga jak oglądanie innych zdjęć i co można z nich wyciągnąć dla siebie oraz doświadczenie innych osób, które mogą mi w tym pomóc

    Cytat Zamieszczone przez glee Zobacz posta
    czepiając się jak rzep spodni poszaleje i powiem że :
    ; )
    ps.
    wrzucaj dalej chętnie się wysilę by choć trochę pomarudzić
    Kolego........Ty jak i inni użytkownicy tego forum niech się mnie czepiaj ile tylko się podoba włącznie z jazdą po bandzie (byle z klasą), ponieważ ja tu nie przyszedłem po to aby mnie głaskać gdyż od głaskania to mam kogoś innego

    Co do 4'ki to się z Tobą zgodzę ale jest to zdjęcia w IR, które rządzą się trochę innymi prawami. Nie mam w nich zbyt dużego doświadczenia bo zrobiłem raptem z kilkanaście fotek ale zauważyłem, że przy tym sprzęcie co posiadam robienie zdjęć w ciemnych warunkach i w nocy mija się z celem. Występuje takie szumienie jak w jak w 5 vel 6. Próbowałem dłuższe czasy naświetlania i problem nie ginie a wręcz czasami się zwiększa. Generalnie zauważyłem, że w zdjęciach IR trzeba mieć spore doświadczenie z czasami w połączeniu do panujących warunków i nie jest to takie proste - no chyba, że posiada się przerobiony aparat to wtedy podobno jest trochę łatwiej gdyż są potrzebne niniejsze czasy i AF dobrze współpracuje w gorszych warunkach no i oczywiście samemu też łatwiej ustawić ostrość Zdjęcie było wykonane z balkonu moich rodziców przy zachodzącym słońcu, które świeciło od prawej strony zdjęcia czyli z tego powodu jest cień. Zdjęcie musiałbym wykonać do południa ale rzadko o tej porze bywam u rodziców. Co do świateł w oknach to jest problem bo zdjęcia IR nocne są do bani. Zrobiłem kilka fotek drzewom przy latarni z aparatem ustawionym od 30 sekund do około 5 minut i efekt był podobny tylko naświetlenie różne - fragmenty drzew w obrębie światła wychodziły w miarę ok czyli białe, natomiast pozostała część to niebyt. Tak jak Ty mówisz można wykonać to zdjęcie ale musiałbym zrobić dwa - jedno przed południem w IR a drugie normalne w godzinach wieczornych, kiedy ludzie zapalają światła a potem je ze sobą pomieszać. No i raczej musiałbym aparat na statywie zostawić na kilka godzin na balkonie . Pomysł dobry i może kiedyś znajdę czas na jego realizację
    Co do 5'tki to fakt bo teraz sobie sprawdziłem, że maska daje efekt ale tylko na dolnej części zdjęcie a niebo nadal jest niezbyt. Wrzuciłem ją dla tego ponieważ podoba mi się jej kolorystyka jaka wyszła przy zastosowaniu filtra IR (taka trochę nietypowa) bo co do kwestii technicznych to od razu sobie zdawałem sprawę, że jest raczej z rodzaju mierna na dostateczną z minusem

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    ale na tym konkretnym zdjęciu mi się to gryzie, czuję zaburzenie rytmu.
    A wiesz, że Ty masz trochę w tym racji. Mnie osobiście podoba się to zdjęcie ale coś trochę mnie w nim trąciło i Ty mi właśnie napisałeś co to jest. Problem jest w tym, że drzewa łatwo można wyrzucić ale co zrobić z ich odbiciami w oknach i wodzie (syzyfowa robota) ale zawsze można powiedzieć, że to drzewa z innej części nieuchwyconego kadru
    Co do moich zamysłów to jak wcześniej pisałem trochę brak mi na nie czasu a w tym przypadku było poganianie żony "no chodź już na ten spacer bo się dziecko niecierpliwi"

    Ale tak:

    1A Przerobione na szybko pod Twoją sugestię:




    Uploaded with ImageShack.us

    1B Pod wpływem Twoje sugestii wpadł mi pomysł na dorobienie drzew do w miarę prostej linii (też na szybko bez zbytniej zabawy).




    Uploaded with ImageShack.us

    1C A to zdjęcie uważam, że wyszło najlepiej pod względem kadru i pochodzi z telefon BLACKBERRY zrobione w biegu w czasie wchodzenia do hotelu




    Uploaded with ImageShack.us

    ---------- Post dodany o 01:21 ---------- Poprzedni post był o 00:06 ----------

    Ok, teraz trochę na wesoło bo trzeba jakieś przerywniki od za poważnych tematów sobie robić

    7. SŁONINO-GODZILLA KONTRATAKUJE (wojna nerwów)

    Opowiem Wam historię tego zdjęcia a właściwie trzech zdjęć. Z dwa tygodnie temu wstałem lewą nogą i uwierzcie mi był to taki dzień, który zdarza się raz na 10 lat. Ledwo wstałem zaczął się koncert pretensji do mnie od wszystkich dookoła (chyba tak z 20 osób miało do mnie jakieś ale i co piątą osobę ja dla równowagi opierd..... aby nie dać się zwariować). Koło 17'stej pojechałem do rodziców i wszedłem do mojego byłego pokoju, gdzie na półce obok Ferrari F40 stoi ten słoń ze zdjęcia. Słonia znam z 30 lat i zawsze dobrze mi się kojarzył ale wtedy na dzień dobry wydał mi się jak ryczący na mnie potwór i od razy przyszło mi skojarzenie z jakąś paskudną Godzillą i zaraz po tym wpadł mi pomysł na to zdjęcie a miałem akurat ze sobą mojego Olka bo jako bezlusterkowiec jest lekki, wygodny oraz poręczny i daje sporo możliwości więc często ze mną jeździ tu i tam. Zaraz przypomniało mi się, że gdzieś w szafie w pudełku po butach gdzie jest pełno starych kaset magnetofonowych leżały też resztki rozbitej armii po moim bracie . Robienie zdjęcia w pokoju odpadało bo przy świetle żyrandolowo-lamkowym byłoby fatalne. Jedyne miejsce jakie pozostało to balkon. Za arenę bitwy wybrałem stojące na balkonie akwarium przy ścianie. Problem był taki, że słońce było zachodzące a blok stoi prostopadle do słońca i w dodatku balkony mają boczne ściany więc światło też nie było za ciekawe. Dodatkowo nie miałem też za dużo miejsca do wykonania zdjęcia i musiałem przyjąć pozę niczym akrobata. Obiektyw mam kit'owy więc był problem przy tym świetle i odległości z głębia ostrości a tym bardziej, że nie miałem statywu i musiałem zdjęcia robić z ręki co przy odpowiedniej wartości przysłony dawało taki czas, że fotka byłaby poruszona. Więc rozwiązałem to w inny sposób - starając się nie zmieniać pozycji zrobiłem prawie dwa identyczne zdjęcia z tym, że jedno miało ustawione ostrość na słonia drugie pi razy drzwi na armię i po połączeniu tych zdjęć wychodzi ostrość na całym zdjęciu. W domu zacząłem się brać tak dla relaksu po dniu wkurzenia za obróbkę tego zdjęcia ale zbytnio ściana balkonu w tle mi nie pasowała i wtedy przypomniałem sobie, że mam również z PEN'a zdjęcie wykonane jeszcze tydzień wcześniej graffiti z murów łódzkiego zoo, które uznałem, że będzie dobrze nadawać się do tego zdjęcia. NO I OTO EFEKT mojego nocnego odkurwie.......przy obróbce tej fotki - Podoba się?


    Dobra a teraz opis na wesoło


    Dzisiaj odwiedziłem plan filmowy nowego polskiego filmowego hitu eksportowego na miarę międzygalaktycznego Oskara p.t. "SŁONINO-GODZILLA KONTRATAKUJE - WOJNA NERWÓW"


    Atelie i produkcja:
    Wytwórnia Filmów Głupich i Walniętych.


    W rolach głównych:
    Słoń pułkownik (bo stoi na półce).
    ONDZIERŻYK POGRYZIONY NA KŁY WSTAWIONY.


    W pozostałych rolach:
    Grupa historyczno-rekonstrukcyjna "Żołnierze z dna szafy pojechali dzisiaj na balkon na wczasy"
    Mikroby
    Bakterie
    Atomy


    Reżyseria:
    CzaRmaX


    Operator kamery:
    Olisław PENdzisław z domu bezlusterkowiec.




    Uploaded with ImageShack.us

    8. Do zdjęcia powyżej było użyte to poniżej. Graffiti pochodzi z murów łódzkiego ZOO i gdy parkowałem to stanąłem przed nim i gdy zobaczyłem jego kolorystykę oraz te liście to uznałem, że idealnie nadaje się do dramy. Jedynie co prawiłem to trochę je skadrowałem i naprostowałem słupki muru.




    Uploaded with ImageShack.us

    9. A to zdjęcie pochodzi z przed 5 lat z Olka 550 UZ trochę skadrowane, auto-ton, jasnoć i kontrast no i doróbki.
    15 lat swojego życia byłem przedstawicielem z czego 8 lat w BELLI, czyli artykuły bardzo doWCIPNE i uskrzydlone. Z tego powodu miało się na stanie w bagażniku podpaski, wkładki, tampony, pieluchy i inne higieniczne wynalazki. Żałuję, że do tego zdjęcia nie miałem akurat żadnych czarnych wkładek bo lepiej wyszłyby na białym samochodzie. Było to u mnie na działce i tak oklejonym samochodem pojechałem do sklepu do najbliższej miejscowości i gwarantuję Wam - MINY LUDZI BEZCENNE . Zabawne było też jak po kilku godzinach odklejałem te wynalazki bo pozostawiły po sobie klej i musiałem z benzyną ekstrakcyjną zasuwać . A co do kleju w podpaskach to kiedyś do mojego kolegi ekspedientka rzuciła hasło "Panie Arturze te wasze podpaski do niczego się nie nadają bo odkleić ich nie można", na co on ze stoickim spokojem jej odparł "proszę pani bo klejem to w stronę majtek", podobno cały sklep rżał i zwijał się ze śmiechu




    Uploaded with ImageShack.us

    10. Z punktu widzenia parówki . Zdjęcie robiłem z jakieś 3 tygodnie temu w dramie, może zrobię jej jeszcze raz ale teraz do rąk wstawię sobie nóż i widelec oraz w tle postawię butelkę od keczupu

    Zastanawialiście się kiedyś jak czują się parówki w mikrofali? Nie? No to wystarczy wziąść Olka PEN'a wstawić go do mikrofali, ustawić samowyzwalacz, ustawić program "DRAMATYCZNA TONACJA" i zrobić fotkę gościowi, który nie może doczekać się na paróweczki. Szczerze mówiąc to z punktu widzenia parówek sytuacja DRAMATYCZNA i nie do pozazdroszczenia




    Uploaded with ImageShack.us

    11. A tutaj moja mała wariacja na temat panoramy. Od prawej w kolejności występują - CZ i B, PODCZERWIEŃ, HDR, POP-ART, DRAMA, NORMALNY




    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 3.11.12 o 03:01

  5. #15
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Dobra a teraz coś czego zbytnio nie trawię w cyfrówkach czyli CZ i B. Nie wiem - może nie chcę, może nie czuję, może nie umiem a może zabrać mi się za to nie chce. Od kiedy mam PEN'a to z zamierzeniem pod B-CZ zrobiłem zaledwie kilka zdjęć i zaraz je tu wstawię i rzeczowy OPR poproszę

    12. Zdjęcie testowe z samego początku posiadania PEN'a w programie CZ-B ZIARNISTY bez żadnego gmerania w pliku. Uwaga fota zawiera lokację produktu - swoją drogą bardzo irytują mnie pozakrywane znaczki samochodów w serialach




    Uploaded with ImageShack.us

    13. Słoneczniki. Przerobione w PS RAW lekko skadrowane




    Uploaded with ImageShack.us

    14. Jakiś tam kwiatek przerobiony w PS w RAW




    Uploaded with ImageShack.us

    15. Wisi sobie zegar na ścianie. Przerobione w PS w RAW plus dodane zaszumienie.




    Uploaded with ImageShack.us

    16. Pomnik Rewolucji 1905 roku w Łodzi od dołu przerobiony w PS w RAW. Tutaj było zamierzenie pod B-CZ i pod DRAMĘ.




    Uploaded with ImageShack.us

    17. Ten sam pomnik w DRAMIE




    Uploaded with ImageShack.us

    18. "Każdy goni po znicze w swoim tempie". JPEG przerobiony na CZ-B plus dodane zaszumienie, skadrowane i nie byłbym sobą bo zostawiłem kolorową kałużę




    Uploaded with ImageShack.us

    19. No i ostatnie na ten rzut. "Przybywają do nas tylko we mgle". Poszedłem zapalić w nocy na balkon i jakoś spodobał mi się ten widok. Zdjęcie specjalnie jeszcze zamuliłem na szaro tylko drzewa wyostrzyłem bardziej na czarno.




    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 4.11.12 o 17:02

  6. #16
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Z BW najbardziej podoba mi się 15. A masz jeszcze taką wersję czystą bez szumu?
    Jeśli mam wybierać to wolę jednak 17 niż 16. No i 19 ma coś w sobie.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Kwiaty w cz-b to niemal zawsze dla mnie pomyłka.
    Co do ostatniej wrzutki, bardziej przemawiają do mnie kadry typu ten z pomnikiem, niż np. taki "zegar na ścianie". O ile na pierwszym widzę zabawę kadrem, to przesłania tego drugiego nie kumam

  8. #18
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Z BW najbardziej podoba mi się 15. A masz jeszcze taką wersję czystą bez szumu?
    Jeśli mam wybierać to wolę jednak 17 niż 16. No i 19 ma coś w sobie.
    Co do 19'stki to też uważam, że coś ma w sobie ale cały czas czegoś brakuje mi do pełni szczęścia

    Teraz na szybko przerobiłem 15 z RAW bez szumu.



    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Kwiaty w cz-b to niemal zawsze dla mnie pomyłka.
    Co do ostatniej wrzutki, bardziej przemawiają do mnie kadry typu ten z pomnikiem, niż np. taki "zegar na ścianie". O ile na pierwszym widzę zabawę kadrem, to przesłania tego drugiego nie kumam
    Masz rację z kwiatkami bo one nadają się do wąchania a nie do CZ-B . Zegar na ścianie nic nie oznacza ZERO PRZESŁANIA (no chyba, że ktoś się uprze nad przemijaniem czasu) - po prostu taka też zabawa z kadrem bo wisi mi nad nosem

    To teraz trochę HDR wszystkie scalane z plików RAW w PS

    20. Mój pierwszy HDR - wiem, że Słońce za drzewami jest porażką, ławka do wywalenia oraz jakościowo przeróbka taka nijaka ale to była moja pierwsza próba



    21. Przejście do krainy krasnali HDR z przypadku Olkiem plus Helios 77M. Statyw to podłoże z mchu czyli bardzo niestabilny więc PS za pewnik potraktował zapewne jedynie pieńki, resztę jeszcze bardziej rozmazując ale chyba ma to swój jakiś urok



    22. Jesienny park. Taki tam park z widokiem na drogę



    23. Jesienny park plus staw. Taki tam jesienny park ze stawem. Może komuś nie podobać się ten niebieski ale mnie bardzo rajcuje bijąca od niego zimnica



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	187,6 KB
ID:	73010
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	693,3 KB
ID:	73012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	393,0 KB
ID:	73013   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	733,7 KB
ID:	73014   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	464,1 KB
ID:	73015  


  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    podobają mi się bardzo 17, 21, 23
    ***Olympus Stylus 1s***

  10. #20
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: CzaRmaX BYŁ/BYŁA/BYŁO/BYLI sobie

    21 ma fajny klimacik. A co do 19 to bez szumu bardziej mi się podoba.

Podobne wątki

  1. [Fotopolis] Byli członkowie zarządu Olympusa aresztowani
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.02.12, 13:59
  2. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 00:07
  3. Stronka z fotkami, może była?
    By mirliso in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.10.08, 07:22
  4. Stronka z fotkami (może była)
    By mirliso in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.12.07, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.