Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2012
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Posty
    23
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Witajcie

    Nie wiem ile tutaj jest osób zajmujących się obróbką wideo, ale jestem ciekaw Waszego zdania na pewien temat.

    Będę nagrywał wideo ze swojej stunt jazdy na rowerze. Pewnie same słowo stunt jest dla większości z Was jest tutaj obce więc może wyjaśnię w jednym zdaniu co to właściwie takiego jest. Stunt rowerowy jest odpowiednikiem motocyklowego stuntu czyli wykonywanie różnych ewolucji na rowerze na jednym kole i nie tylko. Dla zainteresowanych najprościej wpisać w yt " Jorian Ponomareff", "Stunter13"(Polak, mistrz świata z zawodów w USA) czy chociażby "Martin Kratky" i wszystko się wyjaśni.

    Pod koniec listopada planowane są pierwsze zdjęcia ze mojej jazdy i chce żeby to wyszło jak najbardziej profesjonalnie. Zrobiłem już mocno wstępny scenariusz tego co ma być w nim jednak chciałbym uzyskać jeszcze jakieś porady jak to wszystko zmontować. Co dodać jakie błędy wyeliminować itd.

    Pierwsze ~45s. planuję na materiał bardzo wolny, refleksyjny, czyli mam tutaj na myśli zero jazdy, jedynie jakieś artystyczne fajne ujęcia, przygotowywanie się do jazdy, rozciąganie się itp. + jakaś wolna muzyka( na chwilę obecną moim faworytem jest ten kawałek
    Trochę ujęć totalnych, ogólnych,amerykańskich oraz detalicznych.

    Następnie chciałbym dać coś bardziej dynamicznego, coś co będzie trzymało w lekkim napięciu. Moją propozycją są bardzo szybkie 10s. scen tych które będą w dalszej części. Mam tutaj na myśli wyciąć załóżmy 20 ujęć połączyć je jedno za drugim dając na scenę około 0.5s i zrobić lekki młyn z tych wszystkich ujęć. Muzyka bardzo szybka i dynamiczna.

    Kolejnym takim fragmentem w filmie będą ujęcia jazdy. Ewolucje pokazane dokładniej, możliwe użycie slow motion. Na każdą scenę planuję przeznaczyć w zależności od danej sztuczki, jednakże będę się starał nie przekroczyć 10s. Ujęcia ogólne pełne oraz średnie. Muzyka dynamiczna.

    A na samym końcu planowałbym dać jakieś krótkie urywki z czegoś co nie wyszło, czyli prosto mówiąc- gleby .

    Filmik będzie trwał nie dłużej niż 3-3.5minuty. Kolega będzie nagrywał, następnie ja później będę wszystko montował.

    Co o tym myślicie? Co proponujecie? Jakie sceny dodać jakie ująć? Wszelkie propozycje proszę pisać, będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Masz umowe na wykorzystanie tej muzyki???

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2012
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Posty
    23
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Niestety nie posiadam.
    Pozostaje wykorzystanie darmowych i legalnych kawałków od producentów niezależnych ze strony takiej jak jamendo.com

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Pogadaj z chirurgiem, aby wpuścił na salę operacyjną kolegę z kamerą.
    Będzie fajne ujęcie na koniec: sztuka składania kości w wykonaniu w/w chirurga.

    Ps.
    Tak tylko zażartowałem.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2012
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Posty
    23
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Nie no bez takich
    Pierwsze wideo ma być bardzo poważne, później będziemy się bawić w chirurgów. No chyba że podczas zdjęć coś pójdzie nie tak i będzie trzeba odwiedzić chirurga.
    Może macie jakieś propozycje co do muzyki?

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Muzyki poszukaj wśród klasyków, można znaleźć parę dynamicznych kawałków, a i prawa autorskie już dawno wygasły.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  7. #7
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Cytat Zamieszczone przez k9aro3l Zobacz posta
    Niestety nie posiadam.
    Pozostaje wykorzystanie darmowych i legalnych kawałków od producentów niezależnych ze strony takiej jak jamendo.com
    puść email do artysty z pytaniem co on na to. Efekt często zaskakuje

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2012
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Posty
    23
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    A jakieś propozycje lub uwagi co do scenariusza? Coś dodać coś wyeliminowac ?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    puść email do artysty z pytaniem co on na to. Efekt często zaskakuje
    Moby ma na swojej stronie program wsparcia artystów niezależnych. Wypełniasz formularz i masz legalnie nie byle jaki podkład.

    ---------- Post dodany o 01:14 ---------- Poprzedni post był o 01:02 ----------

    Jest jeszcze jedna, przyjemna opcja - robisz muzykę sam. Po udrękach z rozmaitymi licencjami, blokadami utworów w niektórych krajach i ciągłej korespondencji z Googlem wybrałem właśnie tę metodę. Nie mówię tu o jakichś arcydziełach, ale zależnie od potrzeb takie podkłady jak do filmów poniżej robi się w góra 1-2h (oba z "lamerskiego" Magix Music Makera):


    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2012
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Posty
    23
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Pomoc przy scenariuszu oraz montażu

    Prezentuję Wam scenariusz do tego "wstępu" w filmiku. Osobiście nie planuję w nim już żadnych zmian ponieważ jakichś poważnych błędów nie widzę, jednakże jestem otwarty na Wasze propozycje co do zmian. Na tym planie brakuje jeszcze ostatniej sceny- 19- w której jest widok od klatki w górę, w której przytakuję głową ( a na filmiku będzie to spowolnione). Po tej scenie wchodzą 10s. dynamicznych urywek z całego filmiku. Co o tym sądzicie? Jedyne co nie jest dodane na tym planie to w jaki sposób będzie się poruszać kamera.
    Klik: http://pokazywarka.pl/we2qo1-2/
    Przepraszam za słabą jakoś, oraz za bardzo kiepskiej jakości rysunki z których można niewiele wywnioskować.
    Ostatnio edytowane przez k9aro3l ; 7.11.12 o 22:29

Podobne wątki

  1. pomoc przy wyborze aparataku cyfrowego
    By jahoos in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.01.11, 21:19
  2. Pomoc przy fotografii na Mikołaja
    By spogi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.08, 13:54
  3. Pomoc w ustawieniu WB przy zdj. IR
    By kamil.sz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.07.08, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.