Strona 437 z 448 PierwszyPierwszy ... 337387427435436437438439447 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.361 do 4.370 z 4477

Wątek: Analog wiecznie żywy - nasze zdjęcia.

  1. #4361
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ale to był skan z negatywu
    To jest skan negatywu.

  2. #4362
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f90x-28-105007.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	715,0 KB
ID:	174286
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #4363
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Lab-pracownia chemiczna do wywoływania klisz



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f90x-28-105023.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	523,0 KB
ID:	174291
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  4. #4364
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f90x-28-105020.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	621,9 KB
ID:	174299
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #4365
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Lab-pracownia chemiczna do wywoływania klisz
    Tylko naswietlac.

  6. #4366
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Naświetlać, to naświetlam, tylko przeważnie chwalić się nie ma czym
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #4367
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f90x-28-105003.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	174401
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  8. #4368
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Naświetlać, to naświetlam, tylko przeważnie chwalić się nie ma czym
    Przyszła mi taka myśl, i nie zrozum mnie źle, ale kadry analogowe od cyfrowych nic nie różni w źle dobranym temacie, złym kadrze, czy w doborze złego oświetlenia. Wyróżnikiem tego wątku wydaje mi się powinno być obrazowanie, efekt, dusza (?) nie dająca się uchwycić aparatem cyfrowym. Samo osiągnięcie biegłości w wywoływaniu filmu to jeszcze nie to.

    Mam w tej chwili czynny jeden aparat analogowy, automat Olympusa. Ma wsadzony film kolorowy. Nawiasem mówiąc tak został mi sprezentowany. Od jakiś 3 lat zabieram go ze sobą na ważne/ciekawe z mojego punktu widzenia wydarzenia, wycieczki by zarejestrować tylko jedną, góra dwie klatki. Nie są to kadry artystyczne, ale bardziej fotograficzne notatki z podróży. Nie zabieram go zawsze, część ważnych rzeczy umknęła jego obiektywowi. Może też dzięki temu nie wykończyłem jeszcze filmu. Jestem ciekaw co wyjdzie. Ale wiem już teraz, że ta dokumentacja sama w sobie ma pewien przekaz, lecz nie koniecznie będzie czytelna dla oglądających bez dodatkowego komentarza z mojej strony. Zresztą nie nastawiam się na szerszą prezentacje. Sam dla siebie jestem ciekaw efektu. W tym wypadku, to odroczenie obejrzenia efektów to dla mnie wartość materiału analogowego. Zwłaszcza, że nie wiem ile to jeszcze potrwa. Nie wiem ile klatek ma film w kasecie.

  9. #4369
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Przyszła mi taka myśl, i nie zrozum mnie źle, ale kadry analogowe od cyfrowych nic nie różni w źle dobranym temacie, złym kadrze, czy w doborze złego oświetlenia. Wyróżnikiem tego wątku wydaje mi się powinno być obrazowanie, efekt, dusza (?) nie dająca się uchwycić aparatem cyfrowym. Samo osiągnięcie biegłości w wywoływaniu filmu to jeszcze nie to.
    I zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Nic ich nie różni, ziarno i fakt zapisu analogowego wcale nie dodaje zdjęciom "szlachetności". Złego kadru, braku umiejętności czy talentu nie da się poprawić sprzętem, vide moja stopka od kilku lat .
    A jeśli chodzi o analoga i dla czego głównie nim robię pomimo bardzo mizernych efektów, to już trochę inna bajka. Ale ja "dziwny" jestem i sam siebie czasem nie rozumiem do końca. Po prostu sam moment kadrowania przez wizjer analoga i naciśnięcie spustu migawki w większości przypadków mnie wystarcza. Efekt tego, czyli zdjęcie, to już drugorzędna sprawa. Jeśli zgodzi się z tym co zapamiętałem to super, a jeśli nie, to cóż w głowie zostało.
    W cyfrze tego nie doświadczam, wręcz przeszkadza mi. Zwłaszcza ta gonitwa za pikselem, obiektywem i jego wykresem ect. Możliwość, wiem można wizjer zakleić czy też obrócić, zobaczenia tego co zrobiłem, psuje przyjemność wyjścia z aparatem i czerpania garściami z tego radochy.
    A po za tym, fotografia analogowa jest w tej chwili tak tania,o wiele, wiele tańsza w porównaniu z cyfrową, że na prawdę nie widzę powodu oszczędzania kliszy.
    ps. jak by co , to wpadnij z tą kliszą i ją spokojnie wywołamy przy browarku czy też innym trunku na myszach pędzonym słuchając winyla Zapraszam.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  10. #4370
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Witam. W analogu robiłem zdjęcia 30 lat w tym 10 czarno-białe, te sam wywoływałem i robiłem odbitki. Pozostał tylko sentyment. Wiem też jedno trzeba było mieć wiedzę aby każdy kadr był prawidłowo naświetlony i w związku z tym nie było dużo fotografujących. Jak jest dziś sami widzicie. Moim zdaniem aparaty jak i obiektywy były też lepiej produkowane. Czy ta fotografia analogowa ma "duszę", wątpię. Jedynie slajdy wyświetlane na ekranie perełkowym robiły wrażenie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Nasze akcje w PS
    By Mirek54 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 6.09.11, 12:19
  2. nasze olki... :-)
    By JBr in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 18:44
  3. analog do dziadka
    By marasc in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.04.09, 09:35
  4. Jaki analog do 600zł ?
    By paszczol in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 21:58
  5. Lampa Cullmann DC 42 (analog) do cyfry Oly C7070
    By sna in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.02.06, 00:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.