Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: lampa błyskowa...

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Sapphiron
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    w lesie, za krzakiem.
    Posty
    569
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    lampa błyskowa...

    potrzebna mi lampa błyskowa do robienia reportaży (dostałem się do radia i do gazety jako fotoreporter) i nie wiem co kupić... nie stać mnie na lampy Olympusa... z tego co wiem najprostsza bez odchylanego palnika kosztuje 280zł ( http://www2.olympus.pl/consumer/198_FL-20.htm ) a te lepsze zaczynają się od 400zł...

    wypatrzyłem na allegro takie cuś http://www.allegro.pl/item212970773_...e410_e510.html

    co sądzicie o tym? pomóżcie proszę bo to sprawa na szybko bo naczelny mnie już gnębi...

    P.S.
    ma to być lampa do Olka 5060WZ

  2. #2
    | OlyJedi Awatar fumfel
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Podlasie
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam!
    Też dołączam się do pytania. Wysłałem do nich maila i potwierdzili mi, że lampa na pewno działa z E500 (bo akurat to mnie interesowało). Z drugiej strony w opisie aukcji piszą straszne bzdur na temat OLYMPUSA i ETTL, także zdjęcia są innych lamp niż sama aukcja głosi!

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Londyn
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    I ja dolaczam sie do prosby...

    I ja dolaczam sie do prosby...
    Z tym ze moj aparat to SP-550UZ, czy ktos moze mi polecic jakas lampe dla tego aparatu? Potrzebna przy fotografowaniu w slabo oswietlonych pomieszczeniach.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Polecam przegrzebanie skapiec.pl
    Można włączyć filtrowanie lamp wg. producentów i/lub wg. ceny.

    Sam z tych lamp nie korzystałem, ale właśnie tam wypatrzyłem jeszcze jakiegoś Cullman'a za 250 zł. A ta lampa Tumax'a w sklepach net'wych jest tańsza (wg. skapiec.pl).

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jest już trzech łaknących informacji o lampie Tumax DSL880AF, więc spróbuję podpowiedzieć trochę na jej temat, pomimo że nie widziałem jej na oczy.

    Czego można spodziewać się od lampy w cenie poniżej 300zł?

    To prosta automatyczna lampa z palnikiem odchylanym jedynie do pionu i co najgorsze - z ręcznym zoomowaniem palnika. Można ją kupić z dedykacją do różnych systemów (Nikon, Olympus, Minolta, ...). Jej jedyną zaletą jest atrakcyjna cena, a opinie użytkowników z pewnością nie zachęcają do zakupu.

    Ja po przeczytaniu poniższych opinii nie zdecydowałbym się na zakup tak tandetnego produktu. Lepiej kupić coś w podobnej cenie, ale bardziej markowego (np. Metz).

    Poniższe cytaty pochodzą z forum Minolty i Nikona i przy odrobinie chęci można znaleźć jeszcze więcej informacji.

    Pozdrawiam.

    cytat:
    ... zakupiłem tą lampę do d50 i co?? i jestem wielce niezadowolony błyska jak sie jej podoba, czasem mam wrażenie, że współpracuje z i-TTL'em raz na 3 błyski...byli tacy którzy mi ja odradzali i mieli swięta rację.. lepiej dozbierać do SaBiny 600 współpraca z D40 powinna sie odbywac bez problemu (oczywiście raz na 3 zdjęcia).

    cytat:
    ja tez kupiłem Tumaxa z myślą, że będe używał lampy sporadycznie i teraz pluję sobie w brodę że nie dozbierałem do SB-600...

    cytat:
    tumax to straszny szit nie bierz tego !!

    cytat:
    Prosta lampa jedynie z włącznikiem i przyciskiem TEST
    konstrukcja trzeszcząco-zgrzypiąca, co świadczy o kiepskości zastosowanych materiałów i niedokładności wykonania.
    nierówne światło zwłaszcza przy wyciągnientym "zoomie" lampy. (zoom wyłącznie ręczny)
    Tumax 880 nierówno rozsyła światło.
    przez co nie do użycia (na wprost) bez dyfuzora, z dufuzorem światło w miarę równe, choć i tak do ideału daleko.
    w egzemplarzu który miałem nie świeciła się kontrolka naładowania
    sporadyczne nie kontaktowanie ze stopką lampy
    iluminator AF właściwie służy do ozdoby bo nie oświetla pól AF, a obszar nad nimi. Z trudem łapie się górny czujnik, pozostałe nie.
    Ogólnie lampa prosta, lecz działająca i w zastosowaniach typowo amatorskich może być pomocna, o ile jej stopka będzie kontaktowała się z body aparatu, problemy ze stycznością stopki to chyba ogólna bolączka Tumaxów dostosowanych do Minolty.
    Lampa łamana w jednej płaszczyźnie, nie może działać bezprzewodowo, bez osobnej fotoceli.

    http://www.klubkm.pl/forum/showthrea...ighlight=tumax

    cytat:
    ja takowej uzywam. Kupilem ja - wiadomo - ze wzgledu na kase.
    Wkurzaja 3 rzeczy!
    1. palnik tylko w pionie - przed kupnem myslalem ze wystarczy jednak - co wynika albo ze wzrostem mojego doswiadczenia albo po prostu regulacja pozioma jest niezbedna - teraz nie wystarcza
    2. Zakladalem ja duzo razy i 4 razy aparat nagle przestaje dzialac. Trzeba wylaczyc i wlaczyc lampe i dziala dalej.
    3. wspomagacz AF jest w tej lampie albo do d*py calkowicie albo ja na taki trafilem. Jak jest bardzo ciemno to mi po porstu dobrze nie wyostrzy... za kazdym razem! Gdy jestes w pomieszczeniu i masz jakies zaroweczki swiecace to jak sie zgraja z aparatem to da rade wyostrzyc, ale przy slabym zastanym jest baaardzo ciezko. Szkoda ze nie ma mozliwosci wylaczenia tego szitu i mozliwosci dzialania na wspomagaczu w aparacie to by tego problemu nie bylo. Punkt 3 PRZESZKADZA MI NAJBARDZIEJ W TEJ LAMPIE !!!

    Lampe ta mozna potratktowac raczej przejsciowo bo predzej czy pozniej kazdy uzytkownik tej lampy zechce sb600/800. Tak tez jest ze mna...


    cytat:
    Wszystko juz zostalo powyzej napisane procz tego, co mnie najbardziej boli - nie mozna lampy uzywac z manualnymi obiektywami. Nie mozna ustawic sobie tak,jak we wbudowanej "1/4 mocy" itp. Po prostu nie odpala. A ja mam niestety wiecej manualnych szkiel niz automatycznych (tylko kitowe).
    No i przeszkadza mi tez to odchylanie jedynie w pionie, bo nie mozna odbic od sufitu robiac pionowe zdjecie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Sapphiron
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    w lesie, za krzakiem.
    Posty
    569
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    czyli problem rozwiazany...

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ernesth
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Krynica-Zdrój
    Posty
    315
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Przysłuchuję się a raczej przyczytuję również bo powoli zbieram na lampę ... ale teraz czy Metz jest lepszy od lamp Olympusa np od Flki 35 bo cenowo bardzo podobnie.
    Jedno nieostre zdjęcie to pomyłka. Dziesięć nieostrych zdjęć to eksperyment. Sto nieostrych zdjęć to styl

    pozdrawiam Wojtek

  8. #8
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Sapphiron masz problem bo z takim budżetem to w sumie nic konkretnego nie kupisz. FL20 to w sumie żart, nie marnuj pieniędzy. - nawet dyfuzora na to nie założysz. Nie odchylany palnik to przekleństwo. Słabszych lamp niż fl36 to nie masz co kupować. Możesz się zdecydować na Metza z kostką do dedykacji, ale to i tak wydatek 600-800 zł. Ja w krakowie dostalem FL36 za 700 zł pół roku temu. Pokombinuj, weź na raty i kup porządną lampę.

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Londyn
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Widze ze rozwinela sie mala dyskusja w temacie. Czy w takim razie ktos moglby mi podsunac pomysl ktora lampe wybrac o Olympusa SP-550 UZ. Zakres jaki chce wydac to okolo 2000zl. I czy mozecie mi powiedziec jak wyglada wspolpraca z lampa wyzwalana blyskiem tej wbudowanej, gdyz nigdy nie mialem z takim czyms do czynienia.

    Z gory dzieki.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Sapphiron, za ok. 300zł rzeczywiście trudno znaleźć dobrą lampę, ale do Twojego 5060WZ można byłoby skusić się na lampę Metz 32MZ-3.
    Ta lampa jest silna, ma LP 37 dla 85mm i jest zoomowana automatycznie. Palnik jest obracany zarówno w pionie, jak i w poziomie. Lampę można kupić już za 150zł na Allegro, ale ze stopką systemu 300, więc będzie działać jedynie w manualu.
    Rozwiązaniem tego problemu byłoby poszukanie stopki SCA dedykowanej do Olympusa. Odpowiednia stopka to SCA3202 M (a najlepiej M4 lub M5, bo przyda się do najnowszych korpusów Olka), ale to wydatek ok. 200zł. Wówczas w trybie auto będzie działać większość potrzebnych funkcji. Lampa jest niewielkich rozmiarów, ale solidnie wykonana.

Podobne wątki

  1. MF i lampa błyskowa
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 13:55
  2. Lampa błyskowa FL-36R
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20.12.09, 13:39
  3. Lampa błyskowa FL-50R
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.06.09, 23:01
  4. Lampa błyskowa FL-50
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.08, 12:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.