Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: bezlusterkowiec Hasselblada

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Jak czytam niektóre wypowiedzi, to ciśnie mi się na klawiaturę " o czym wy piszecie??". Już nawet mędrcy z fotopolis pisali, że Hasselbladowi chodzi o komponenty, a Sony o kolejny rynek i prestiż. I tyle. Naprawdę, oprócz być może większej produkcji, na cyfrowy średni format Hasselblada nie będzie to miało żadnego wpływu. To nie rynek zestawów z kitowym obiektywem po 2 tys. zł, gdzie ktoś się obraża na markę. Ludzie, którzy kupują cyfrowy średni format od Hasselblada dobrze wiedzą, czemu to robią i wydają na te zestawy kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak nie więcej. Nie zmienią podejścia tylko dlatego, że teraz jakiś aparat, który jest faktycznie podrasowanym modelem Sony, będzie się też nazywał Hasselblad. Dobrze, że są tu także rozsądne głosy.
    Rozsądnie to jest chyba widzieć problemy H. Coś go do tego kroku zmusiło. Jakoś nigdy wcześniej chyba nie mieli takiego pomysłu. Może się przestraszyli Nikona, który na DXO rozkłada średni format na łopatki? A może to tylko kryzys...

  2. #22
    dzarro
    Gość

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Leica rebranduje stosunkowo tanie kompakty Panasonika i jakoś na tym nie traci. Wszyscy wiedzą, jest Leica i Leica. To samo będzie z Hasselbladem - każdy, kto zna tę markę, będzie wiedział, co jest tylko kosztowną zabawką, a co wołem roboczym dla profesjonalistów.
    Ale wydatek 4000 zł zamiast 1700 zł to nie 20 000 zamiast 4500 zł. Tym bardziej, że - jak już chcemy się lansować - za taką kwotę możemy wybierać między czymś oryginalnym i stylowym(Leica) albo podróbą w złym guście (Hassel).

  3. #23
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Sony jest płodne w body, a Hassel będzie robił kasiorę na szkłach.

    PS
    Do każdego E-Hassla body w gratisie.
    Olek zrobił obiektyw zatyczkę do body, Hassel będzie miał body zaślepkę do obiektywu.
    -------------
    Od kiedy Hasselblad produkuje obiektywy? -- ja używałem tylko niemieckich Zeissów ... nie słyszałem nawet o szwedzkiej optyce (a na pewno nie do Hasselblada)

  4. #24
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    NEX-7 z drewienkiem za ponad 20.000 zł. Nie, dziękuję...
    To drewienko było szlifowane przez kilka stuleci przez mnichów na górze Hasselblad. To ręczna robota. Musi kosztować.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Rozsądnie to jest chyba widzieć problemy H. Coś go do tego kroku zmusiło. Jakoś nigdy wcześniej chyba nie mieli takiego pomysłu. Może się przestraszyli Nikona, który na DXO rozkłada średni format na łopatki? A może to tylko kryzys...
    Rozsądnie to z pewnością właściwe słowo... Pewnie chęć zysku go do tego zmusiła. Więcej już nie piszę, i tak już za dużo napisałem, takie dyskusje co najmniej nie mają sensu.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #26
    | OlyJedi Awatar hellbike
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    278
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    maja jeszcze wydac ff, ktory bedzie podrobka a99.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Jaka chęć zysku? Przecież ta firma bazowała na prestiżu, a od tej strony, to współpraca z japońskim producentem telewizorów jest strzałem w kolano. To jest zdecydowanie chwytanie się brzytwy. Lustra FF dają już taki obraz, że rynek średniego się kurczy, a kryzys sprawia, że ubywa chętnych do płacenia za prestiż. Był kiedyś xpan na film 35mm, ale to była nowa koncepcja aparatu, a nie przepak japończyka.

  8. #28
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jaka chęć zysku? Przecież ta firma bazowała na prestiżu...
    Może też z chęci przetrwania na rynku. Ta motywacja może uzasadniać tak dziwny mariaż.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Może też z chęci przetrwania na rynku. Ta motywacja może uzasadniać tak dziwny mariaż.
    Dokładnie to mam na myśli, to zdecydowanie wygląda na walkę o przetrwanie Czyli też niby walka o zysk, ale na poziomie być albo nie być.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowiec Hasselblada

    Kurcze, niesamowite!
    Może też spersonalizuję sobie swój aparat i będę go pokazywał?
    Wszyscy producenci tylko drewno, tytan, skóra... może spróbuję betonu architektonicznego albo marmuru czy tam innego granitu do zrobienia okładzin? Tego jeszcze nikt nie miał
    I nazwę go "stone edition"
    bezbagnetowiec z mianowania

Podobne wątki

  1. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38
  2. Kenko i bezlusterkowiec
    By kristof1979 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.02.11, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.