Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Inowroclaw
    Posty
    35
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?

    Czy mogllby mi ktos poradzic jaki kupic sprzet aby fotografowac ptaki ? Myslalem nad C-750 ale ogniskowa 380 mm (ekwiwalent) to troche za malo. Nie licze cyfrowego bo mocno traci sie na jakosci zdjecia. Alternatywa bylby telekonwerter 1,7 ale nie wiem jak to wspolpracuje z aparatem . Czy nie ma zadnych problemow z ostroscia itd. Moze ktos mi poradzi w tej kwestii

  2. #2
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?

    Cytat Zamieszczone przez dees
    Czy mogllby mi ktos poradzic jaki kupic sprzet aby fotografowac ptaki ? Myslalem nad C-750 ale ogniskowa 380 mm (ekwiwalent) to troche za malo. Nie licze cyfrowego bo mocno traci sie na jakosci zdjecia. Alternatywa bylby telekonwerter 1,7 ale nie wiem jak to wspolpracuje z aparatem . Czy nie ma zadnych problemow z ostroscia itd. Moze ktos mi poradzi w tej kwestii
    oczywisie wszytko zalezy ile masz kasy...
    na dzień dzisiejszy widze 2 rozwiazania:
    --Olek C-750 + tele 1.5x lub 2x [tanie dosyc są Kinga i Toma]
    Jezeli chcesz robic zdjecia zawsze na najwiekszej ogniskowej, to pamietaj o tym ze aparat nie ma stablizatora obrazu.

    --Panasonic DMC-FZ10 w porównaniu do olka c-750 to starsznie duze krówsko, ale ma 12x optycznego i stabilizotor obrazu. Dla ciebie jest to rozwiazanie lepsze ale i drozsze [z tego co sie orentuje aparat kosztuje ponad 3000zł]

    O C-750 pewnie wiesz juz sporo... tu masz o tym panasonic-u
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ic_dmcfz10.asp
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    193
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Nie chce być złośliwy...

    Ale po 1 czy kiedykolwiek robiłes fotki cyfrowym aparatem a na dodatek Olympusem 750??? Bą jakim kolwiek z x10 zoomem??

    A po 2 jak już się napalasz na fotki takie specjalistyczne... to wg mnie duzo lepiej kupic pożadny tele obiektyw i jakąś skromna lustrznake, a dodtego bardzo dobe filmy (polecam tylko Fuji) i gwarantuje, ze ze statywem jestes nie zwycięzonym pogromca ptaków!!!!

    Ale ja i tak uważam, ze 750 w 100% wystarczy do fotografowania ptaków z zarośli...

    Mi to się nawet udawało Zenitem z1 z obiektywem 80mm.

    To tylko kwestia cierpliwości i dobrych miejsc, które np na kaszubach są nie takie łatwe.

    ja polecam w okolicy Wdzydz kiszewskich np taka miejscowośc juszki....
    Pozatym, każde miejsce jest dobre zeby czacząć np okno w domu i dużo dużo cierpliwości !!!!!

    Powodzenia

    Krzysiek 3-miasto
    Krzysiek 3-miasto

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Inowroclaw
    Posty
    35
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    do mjr ; no wlasnie nie robilem zadna cyfrowka . Co do analogowego sprzetu to i owszem ale byl to Zenit (troche rozdygotany i ob 500 (lustrzana) z telekonwerterem ) . Jedynie PROFI to statyw Manfrotto . Taka ogniskowa daje juz satysfakcje ale niestety jakosc przy takim sprzecie pozostawia duzo do zyczenia (tak mi sie wydaje) , a moze to tylko brak umiejetnosci ?
    Jednak chce sie uczyc .
    Przede wszystkim ... spodobalo mi sie podgladanie ptaszkow ( no i akceptyje to rodzina co nie jest bez znaczenia he he ).
    Dlaczego mysle o cyfrowce ? Coz sami wiecie ile plusow ma foto cyfrowa (nie ujmujac nic tradycyjnej fotografii ktora zreszta bardzo cenie) ale sam nie bede obrabial zdjec a w calym miescie nie moglem znalezc zakladu ktory wykadrowalby mi zdjecie ( KONIEC SWIATA ). Dlatego cyfrowka i
    Mysle jednak ,ze "ptaszki " maja sens przy ogniskowej zdecydowanie powyzej 500 mm .
    Dzieki jednak za odpowiedzi i bede wdzieczny za kazda zyczliwa rade
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    193
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    dess Spoko : :P :P
    ja tak z uprzejmości.....

    naprawde polecam ci olka 750 i gwarantuje, ze wystarczy !!!
    A na dodatek masz mozliwośc tele konwerterów !!!!

    i to juz jest maxik w 100%!!!

    Sam moze kiedyś dokupie....


    Choć jak mam ci do konca polecac to zastanów sie już nad olympusem 770MOVE.

    moze to wszytsko bajery ale ja napewno zmienie na niego, bądz podbny z funkcja dokrencania krótkich ale wyrazistych filmików 1!!

    Znjalazłem już cenne 2900zł za niego wiec jak już sie zdecydujesz to moze spadnie do jakiś 2,5 tyś zł!!!
    A to tyle co ja na koniec styczni kupiłem swojego Olka 750 UZ.

    Pozdrawaim i powodzenia.

    Krzysiek 3-miasto
    Krzysiek 3-miasto

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    jeśli 750 przy użyciu maksymalnego zoom'u to bez statywu raczej nie masz co marzyc ...
    myślę, że w ogóle bez statywu nie masz co myśleć o takich zdjęciach ...

    ... więc olek 750-tka to nie będzie najgorszy wybór

    poza tym sam piszesz, ze jeszcze nie bawiłeś się cyfrakiem wiec na poczatek to juz i tak maks.
    nowy nabtek: Nikon D70 (18-70 i 70-300) + CF 512 i 1024 + UV HOYA SuperHMC, cyfrak: Olympus C-750, 16+128+256MB xD, statyw uniw. Velbon ... lustrzanka: Canon EOS3000n

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Nie wiem czy ten link cos pomoże w tym temacie ale go wklejam....dostałam go dzisiaj i nie miałam czasu przeczytać ale chyba jest o telekonwerterze iiii ma zdjęcie obok orła wiec może w kwesti ptaków coś pomoże

    http://www.raynox.co.jp/english/digi...50uz/index.htm

    Pozdrawiam
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Słupsk
    Posty
    34
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?

    Cytat Zamieszczone przez dees
    Czy mogllby mi ktos poradzic jaki kupic sprzet aby fotografowac ptaki ? Myslalem nad C-750 ale ogniskowa 380 mm (ekwiwalent) to troche za malo. Nie licze cyfrowego bo mocno traci sie na jakosci zdjecia. Alternatywa bylby telekonwerter 1,7 ale nie wiem jak to wspolpracuje z aparatem . Czy nie ma zadnych problemow z ostroscia itd. Moze ktos mi poradzi w tej kwestii
    Do zdjęć ptaków ten telekonwenter jest ok. trzeba jeszcze pierścień CLA 4
    wtedy ogniskowa bdziesz miał ok. 700. Telekonwenter TECON 17 - ok 470 zł .Bez stabilizatora można sobie poradzić . Zasada jest taka czas migawki musi być co najmnie taki ja k długośc ogniskowej. W tym przypadku 1/700. Potrzebne tylko dobre swiatło i z rączki robisz. Zdjątka 100 % ostre.
    arek

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Inowroclaw
    Posty
    35
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    zed; tak jak wspominalem jedyne co mam porzadnego to wlasnie statyw ale to co mnie juz krotkie doswiadczenie nauczylo to to ,ze wcale to nie jest takie proste . trening czyni cuda i moze kiedys uda mi sie zrobic zadowalajace zdjecie
    Ewci@ : no takiej bomby to jeszcze nie widzialem ho ho ciekawe gdzie to mozna dostac i za ile ? Ale powiekszenie 2,2 x to jest juz cos co by mnie zadowalalo . Razem to wyjdzie ?? ( kalkulator) 836 mm . To jest to!!!
    mjr; podlamujesz mnie . Ledwo kupiles 750 ( dla mnie jeszcze marzenie) a juz zmieniasz na 770 ? A poza tym czy to rzeczywiscie ta cena ??? Widzialem cene w UK i mnie zmrozilo brrrr.

    A teraz prosba do wsztstkich uzytkownikow C-750 . Bardzo serdeczna
    Czy moglby ktos mi przeslac zdjecia testu ktory polegalby na tym aby zrobic jakis obiekt ( moze byc stary kalosz ) z odleglosci 30 m
    1) bez zooma
    2) z max zoomem optycznym
    3) z max zoomem optycznym + cyfrowy
    4) a gdyby juz ktos mial telekonwerter to juz szczyt marzen
    oczywiscie wszystko z tego samego miejsca .
    Tak sobie testuje aparaty zanim cos wybiore
    Moj adres ; slawomir.dolinski@neostrada.pl
    Mam pojemna skrzynke takze zdjecia sie zmieszcza bez obawy

    I bardzo dziekuje wszystkim za porady

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Takie testowe zdjecie, ktore zrobilem z pol roku temu pokazujace "zasieg" zoomu C-750. Tcon, to telekonwerter Olympusa o mnozniku 1.7, a Wcon to konwerter szerokokatny o mnozniku 0.7. Jezeli zdecydujesz sie na konwertery, to w gruncie rzeczy wchodza w rachube tylko Olympusa lub Rynoxa i to w tej kolejnosci. Na inne szkoda pieniedzy.
    Podsylam jeszcze zdjecie wiewiorki zrobione z monopodem. Nie moge teraz powiedziec z ilu metrow (chyba mniej niz 10 m). W kazdym razie z telekonwerterem (ogniskowa 646 mm), lampa Olympusa FL-40, czas ekspozycji 1/320 s. Od tego czasu nabralem wprawy i nie mam klopotow ze zdjeciami "z reki" i telekonwerterem nawet przy 1/200 s.
    a jak lubisz ptaki, to jeszcze takie. Ile to bylo metrow, tego nie jest sie w stanie okreslic. Na niebie widzialem tylko niewyrazna sylwetke, z ktorej mozna bylo wywnioskowac, ze to ptak drapiezny.
    Pozdrowienia i przyjemnych lowow.

Podobne wątki

  1. Czatownia - Technika fotografowania ptaków
    By lucas_g in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 656
    Ostatni post / autor: 14.06.21, 02:55
  2. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  3. jaki sprzęt?
    By potfur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29.03.09, 23:04
  4. olek sp-510uz jaki sprzęt do niego
    By Tomasz20 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.03.08, 13:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.