Strona 78 z 80 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 800

Wątek: Olympus PEN E-PL5

  1. #771
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Czworeczka najlepsza.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  2. #772
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Mnie to się zawsze robi dziwnie ze sprzętem...wyjątkowe dziwactwa nadal dzieją się przy stabilizacji obrazu....ok, w PL5 i tak to działa jakby prawie jej nie było , no ale coś jest, nawet 1,5EV w łapach nie zrobię ...co jakiś czas system IS się dezaktywuje, mruga na czerwono , zdjęcia robi się normalnie, tyle, że jak z wyłączoną stabilizacją.../przesunięcia kadru itp na szczęście nie ma / ...po wyłączeniu aparatu i odczekaniu dłuższego czasu wszystko wraca do normy...na jakiś czas, znów mogę porobić sobie zdjęcia w tele na 1/80sec...potem np wyłączę aparat, ale jeśli po tym (a szczególnie jak IS miało co robić) włączę po chwili brach nie działa. Tak, wiem, serwis, nawet sobie wczoraj zarejestrowałem naprawę, a dzięki Win10 udało się wskrzesić drukarkę a w tonerze było na te parę kartek co trzeba włożyć do pudełka...no ale posyłać, usterka dziwaczna (w weryfikacji ) i być praktycznie bez aparatu na wakacje? Tak, mam jeszcze A35 z AF jak za dobrych czasów (niedziałający ) ale zdjęcia robi (statyczne bardzo ładne )...tak go lubię, ale znów serwis drugi raz w roku użytkowania (niecałym ) (pierwszy serwis w marcu )...Ktoś z Was spotkał się taką przypadłością...no bo padnięta IS nie działa cały czas jasne i oczywiste...a tu takie "sztuczki"
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

  3. #773
    urzyszkodnik
    Gość
    Czytałem.
    Ale nie wiem w czym ten problem.
    Napisz to samo ale w dwóch zdaniach.
    Bo chyba u mnie za gorąco jest

  4. #774

    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Anglia
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lokus3 Zobacz posta
    Ja dzisiaj zamówiłem taką jak na screenie. Jak przyjdzie zdam relacje na ile ten zamiennik stać. Na angielskich stronach polecali kilka i między innymi tego chinczyka. Firma DSTE
    Załącznik 152697
    Akumulator sprawdzony. Przetestowany. Około 400 zdjęć. Te 400 zdjęć pstrykalem około 2 tygodnie Ten zamiennik + oryginalny akumulator to dla mnie wystarczająco prądu na dłuższy urlop.

  5. #775
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jakość zamiennika ocenić można dopiero po kilku miesiącach. Często na początku wszystko jest ok, a nagle przestaje działać :-\

  6. #776
    Witam wszystkich gdyż to mój pierwszy post na tym forum

    Przymierzam się do kupna e-pl6. Nie znalazłem wątku o tym modelu dlatego pozwolę sobie tutaj zadać moje pytania.

    Aparat ten ma być moim fotograficznym EDC tzn. chciałbym, w jakimś zgrabnym i bezpiecznym pokrowcu, zawsze mieć go w codziennym plecaku. Sprzęt będzie wykorzystywany ad hoc w fotografii ulicznej oraz portretowej. Od czasu, do czasu chciałbym go także użyć do amatorskiego fotografowania architektury i krajobrazu, w tym także z długimi czasami ekspozycji (możliwość zamontowania filtra). Budżet to 1 500 zł za nową puszkę z obiektywem. Początkowo aparat będzie wykorzystywany tylko z kitowym szkiełkiem dlatego chciałbym żeby już z nim pozwalał osiągnąć zadowalające rezultaty. Mój dylemat wynika z tego, że e-pl6 jest oferowany z dwoma różnymi obiektywami:

    - kompaktowym 14-42 II R
    lub z
    - jeszcze mniejszym naleśnikiem 14-42 ED.

    Oczywiście wolałbym mniejszy obiektyw ale nie kosztem jakości obrazu gdyż różnica wielkości tych obiektywów w stanie spoczynkowym nie jest olbrzymia. Ten naleśnik wg testu Fotopolis jest całkiem niezły za wyjątkiem pracy pod światło, która ponoć jest tragiczna. Nie znalazłem żadnych testów obiektywu 14-42 II R dlatego trudno mi podjąć decyzję. A może lepszym wyborem będzie Panasonic Lumix GX1? Oferowany jest w tej samej cenie, z podobnym naleśnikowatym zoomem 14-42mm zaś ergonomia puszki wydaje mi się nawet lepsza. Początkowo faworyzowałem olka ze względu na stabilizację w puszce ale widzę, że nie jest ona wybitna. Tyle wątpliwości Co brać? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie na temat ww aparatów i szkieł. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  7. #777
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Wybrałbym E-PL5/6 - lepsza matryca, stabilizacja w aparacie, uchylny ekran.

    Co do obiektywów miałem Olympusa 14-42 w I wersji, Panasonica 14-42 i 14-45, teraz mam tego małego Olympusa 14-42EZ. Różnice między nimi są tak małe, że trzeba mieć naprawdę spore zacięcie, żeby chcieć je wyłapać. Ja żadnych problemów z naleśnikiem pod światło nie zanotowałem. Za to podobno są spore rozbieżności w jakości poszczególnych egzemplarzy - czytałem o tym w jakimś internetowym teście, podobne problemy pokazywał tutaj Epicure.
    Także jak ma być taniej i pewniej to 14-42 w II wersji będzie okej.

  8. #778
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    EPL5 z kitem (14-42RII) daje u mnie radę w terenie. Pod światło nie mam z nim problemów
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1139893
    Pare jeszcze fotek z kita, z mojego wątku:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1226308
    Ostatnio edytowane przez robtor ; 24.11.15 o 15:29
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  9. #779
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    kup ep5 z 5 osiową stabilizacją.

  10. #780
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.