Strona 365 z 415 PierwszyPierwszy ... 265315355363364365366367375 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.650 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #3641
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Kolejne obrazki z wystawy
    DeWuTe, myśle że może lepiej by było jakbyś założył ososbny wątek ze Swoimi zdjęciami, po pierwsze: Grafika francuska w zbiorach Jasieńskiego - Mangghi - to nie na temat w dziale poświęconym XZ-2, wrzucamy tu zdjęcia ale takie które pokazują wyjątkowe możliwośći XZ-2, a zdjęcia z muzeum chyba nie dokońca są szczególnie wyjątkowe ??, po drugie wątek rozrasta się na kolejne strony a to może utrudniać znalezienie fachowych porad itp dotyczących tego konkretnego modelu aparatu, dla potencjalnie zainteresowanych.

    to takie moje prywatne spostrzeżenie i bynajmniej nie mam zamiaru Cię urazić
    Ostatnio edytowane przez Mike017 ; 10.07.15 o 23:12

  2. #3642
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wrzucamy tu zdjęcia ale takie które pokazują wyjątkowe możliwośći XZ-2
    racja - dać mu piwa aparatka ma duże możliwości i gdy się na nim troszkę popracuje, to brakuje później pewnych rzeczy w innych - niby bardziej zaawansowanych systemach. Natomiast (patrząc w drugą stronę) dla mnie w xz-2 osobiście brakuje większej matrycy np. typu x-trans APS-C (chociaż wiem że 4/3 na to nie pójdzie), ale robiąc ostatnio fotki fujikiem byłem zachwycony pracą na wysokich czułościach, gdzie przy np. iso 1600 nie widać "ziarna" a ostrość jpg-ów po prostu powala....
    Ostatnio edytowane przez jarod69 ; 10.07.15 o 23:59
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  3. #3643

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mike017 Zobacz posta
    DeWuTe, myśle że może lepiej by było jakbyś założył ososbny wątek ze Swoimi zdjęciami, po pierwsze: Grafika francuska w zbiorach Jasieńskiego - Mangghi - to nie na temat w dziale poświęconym XZ-2, wrzucamy tu zdjęcia ale takie które pokazują wyjątkowe możliwośći XZ-2, a zdjęcia z muzeum chyba nie dokońca są szczególnie wyjątkowe ??, po drugie wątek rozrasta się na kolejne strony a to może utrudniać znalezienie fachowych porad itp dotyczących tego konkretnego modelu aparatu, dla potencjalnie zainteresowanych.

    to takie moje prywatne spostrzeżenie i bynajmniej nie mam zamiaru Cię urazić
    Sugestia jest ok. Będę się musiał zastanowić. Chyba jeszcze nie dojrzałem do takiej decyzji.
    Z drugiej jednak strony to tez jest prezentacja możliwości aparatu - zdjęcia z ręki w zastanych warunkach oświetleniowych beż żadnego wspomagania.
    Jedyny kłopot to dostosowanie się do barwy światła. Nie zawsze da się "złapać" prawidłowy balans bieli i zdjęcia uciekają w przebarwienia.
    Pozdrawiam i miłych snów.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  4. #3644
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    DeWuTe: xz-2 jest bardzo dobrym kompaktem, ale zaprawdę dzisiaj są ogólnie dostępne aparaty, które rozkładają jakością jpg-ów olka na łopatki - co prawda kosztują półtora razy tyle co xz-2, ale ich możliwości są duże (delikatnie mówiąc). Aczkolwiek na imprezę typu "u cioci na imieninach" w pomieszczeniu zamkniętym biorę xz-2. Jest on mistrzem, jeśli chodzi o stosunek "nierzucania się w oczy i robienia dobrych jakościowo fotek".
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  5. #3645

    Dołączył
    May 2015
    Mieszka w
    TK
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam takie pytanko.
    Gdzie można kupić najlepiej szkło ochronne na wyświetlacz?
    Folie są dostępne na Allegro ale przepuszczalność szkła to 99%, folii natomiast ok. 80%.
    Oly XZ-2

  6. #3646

    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarod69 Zobacz posta
    DeWuTe: xz-2 jest bardzo dobrym kompaktem, ale zaprawdę dzisiaj są ogólnie dostępne aparaty, które rozkładają jakością jpg-ów olka na łopatki - co prawda kosztują półtora razy tyle co xz-2, ale ich możliwości są duże (delikatnie mówiąc)...
    A jakie to konkretnie aparaty?Bo szukam czegoś z dobrym jpg-iem...

  7. #3647
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    X-M1 (ostatnio kupiłem za 2 tys. w zestawie z 16-50, 50-230 + torbą). Niby obiektywy kitowe, ale porównanie z eos 1Ds + 28-135 IS USM wyszło całkiem nieźle dla fuji. Przelicznik długości ogniskowej obiektywu to 1,5x. Jedyny minus to taka sobie obsługa (wymagająca przyzwyczajenia się) i nie wszystkim odpowiadający wygląd.
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  8. #3648
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    ...
    Jedyny kłopot to dostosowanie się do barwy światła. Nie zawsze da się "złapać" prawidłowy balans bieli i zdjęcia uciekają w przebarwienia.
    ...
    W muzeach często jest światło mieszane, a tu już żaden balans bieli sobie nie poradzi i nie jest to wina XZ-2.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #3649

    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarod69 Zobacz posta
    DeWuTe: xz-2 jest bardzo dobrym kompaktem, ale zaprawdę dzisiaj są ogólnie dostępne aparaty, które rozkładają jakością jpg-ów olka na łopatki - co prawda kosztują półtora razy tyle co xz-2, ale ich możliwości są duże (delikatnie mówiąc). Aczkolwiek na imprezę typu "u cioci na imieninach" w pomieszczeniu zamkniętym biorę xz-2. Jest on mistrzem, jeśli chodzi o stosunek "nierzucania się w oczy i robienia dobrych jakościowo fotek".
    Oj chyba troszkę przesadziłeś, mam dwa lustra ( Nikon d610 i Nikon d300s) i ten Olek cały czas mnie zaskakuje jakością. Podczas wyjazdu na urlop,wakacje itp. lustrzanki zostawiam w domu i zabieram Olympusa.

  10. #3650
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JGR Zobacz posta
    Mam takie pytanko.
    Gdzie można kupić najlepiej szkło ochronne na wyświetlacz?
    Folie są dostępne na Allegro ale przepuszczalność szkła to 99%, folii natomiast ok. 80%.
    tylko czy aby nie starcisz dotykowości ekranu przyklejając szkło ochronne ?? Raczej tak, bo miałem oststnio w rękach takie rozwiązanie w XZ-2 i palec nie działał

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.