Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930
Pokaż wyniki od 291 do 294 z 294

Wątek: Sony NEX-6

  1. #291
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Sony NEX-6

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Miałem ostatnio przyjemność pobawić się przez chwilę tym aparatem, jest faktycznie fajnie wykonany i dobrze leży w ręku pomimo niewielkiego rozmiaru.
    Jedynym minusem dla mnie był wyświetlacz. Jest spory z dobrą rozdzielczością ale ma słabe odświeżanie-musiałem przez chwilę stać nieruchomo aby wyświetlany obraz się wyostrzył. Nie wiem czy można ustawić lepsze odświeżanie i czy dało by to dużo lepszą jakość obrazu?
    Sklep w którym oglądałem aparat nie był dobrze oświetlony ale w podobnych warunkach nie raz przyszło mi fotografować i nie wyobrażam sobie pracy z tym aparatem. Można zapomnieć o robieniu zdjęć w kościele, muzeum czy pałacu gdzie często jest jeszcze mniej światła.
    - " ale ma słabe odświeżanie-musiałem przez chwilę stać nieruchomo aby wyświetlany obraz się wyostrzył "
    Było prawdopodobnie za ciemno, to opóźnienie w wyostrzeniu obrazu to działanie AF i nie ma nic wspólnego z odświeżaniem ekranu.
    Wg moich obserwacji skuteczność i szybkość układu AF jest przynajmniej dobra w ciemnych pomieszczeniach.
    Gdy włączysz wspomaganie AF (dioda oświetlająca) bez problemu szybko i dokładnie ustawi ostrość nawet w pomieszczeniu bez światła.

    - " Nie wiem czy można ustawić lepsze odświeżanie "
    Tego chyba nie można zmienić. Jednak odświeżanie jest dobre, nie widać opóźnień na ekranie LCD jak i w wizjerze nawet przy szybko poruszających się obiektach jak i szybkich zmianach kadrowania.

    - " Można zapomnieć o robieniu zdjęć w kościele, muzeum czy pałacu gdzie często jest jeszcze mniej światła."
    Nie ma problemów. Na obrazie LCD jak i w wizjerze w ciemnych pomieszczeniach widać więcej (szczególnie w ciemnych partiach ) niż w rzeczywistości, lub przez klasyczny optyczny wizjer w lustrzance.

    Jest to moja subiektywna opinia oparta na faktycznym użytkowaniu NEX'a 6.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Zybi_S ; 28.01.13 o 11:44

  2. #292
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Sony NEX-6

    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    Witam



    - " ale ma słabe odświeżanie-musiałem przez chwilę stać nieruchomo aby wyświetlany obraz się wyostrzył "
    Było prawdopodobnie za ciemno, to opóźnienie w wyostrzeniu obrazu to działanie AF i nie ma nic wspólnego z odświeżaniem ekranu.
    Wg moich obserwacji skuteczność i szybkość układu AF jest przynajmniej dobra w ciemnych pomieszczeniach.
    Gdy włączysz wspomaganie AF (dioda oświetlająca) bez problemu szybko i dokładnie ustawi ostrość nawet w pomieszczeniu bez światła.

    - " Nie wiem czy można ustawić lepsze odświeżanie "
    Tego chyba nie można zmienić. Jednak odświeżanie jest dobre, nie widać opóźnień na ekranie LCD jak i w wizjerze nawet przy szybko poruszających się obiektach jak i szybkich zmianach kadrowania.

    - " Można zapomnieć o robieniu zdjęć w kościele, muzeum czy pałacu gdzie często jest jeszcze mniej światła."
    Nie ma problemów. Na obrazie LCD jak i w wizjerze w ciemnych pomieszczeniach widać więcej (szczególnie w ciemnych partiach ) niż w rzeczywistości, lub przez klasyczny optyczny wizjer w lustrzance.

    Jest to moja subiektywna opinia oparta na faktycznym użytkowaniu NEX'a 6.

    Pozdrawiam
    Chodziło mi o odświeżanie, obraz w wizjerze "tańczył" po każdym przesunięciu aparatu - praca AF to co innego.
    Bawiłem się nim tylko przez chwile i nie chcę być wyrocznią - może da radę ustawić inne odświeżanie? bo nie wydaje mi się aby aparat ostrzył wstępnie podczas kadrowania? - dopiero przy robieniu zdjęcia ustawiał pełną ostrość.
    Jak będę miał okazję to postaram się go wypożyczyć na kilkanaście minut.

    Mam tylko porównanie do NX11 tam wizjer miał sporo gorszą rozdzielczość, kolory były nienaturalne ale odświeżanie działało lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 28.01.13 o 19:48
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #293
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Sony NEX-6

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    bo nie wydaje mi się aby aparat ostrzył wstępnie podczas kadrowania?
    No właśnie standardowo NEX ma tak ustawione opcje, że ostrzy cały czas (prefocus czy jak mu tam...). Można to wyłączyć w opcjach.

  4. #294

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    170
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Sony NEX-6

    Dzisiaj dostałem tańszego odpowiednika speedbostera(turbo lens) i gdyby nie mechaniczne komplikacje współpracy z szerokokątnym fd24, byłbym całkowicie zachwycony. W każdym razie, poczułem lekkie techniczne spełnienie
    canon fd 50/1.4, booster plus nex6
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0395.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	268,9 KB
ID:	103185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0396.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	130,6 KB
ID:	103186

Podobne wątki

  1. Sony HX-9
    By leszekkl in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.12.11, 17:24
  2. Sony Nex-5 i Nex-3
    By Jerry_R in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 608
    Ostatni post / autor: 23.08.11, 06:37
  3. sony A55 i A33
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 26.10.10, 19:17
  4. Sony DSC-HX1
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 18:37
  5. Sony A-100
    By milo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3.10.06, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.