Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Data zrobienia zdjęcia?

  1. #1
    agf
    Gość

    Data zrobienia zdjęcia?

    Witam,
    jestem zupełną amatorką fotografowania i nie mogę sobie poradzić z pewnym problemem. Zaczęłam porządkowaćw komputerze zdjęcia synka, chciałam posegregować je według miesięcy jego życia. Do tego jednak potrzebowałam informacji kiedy dane zdjęcie było zrobiony. No i okazało się, że datą utworzenia zdjecia jest data zgrania ich na komputer, a nie zrobienia. Zainstalowałam nawet program Exif, ale i tam nie ma daty zrobienia. Sprawdzam to na pierwszym zdjęciu z dnia urodzenia synka, więc nie ma szans bym się pomyliła z datami. Czy jest jakaś możliwość by sprawdzić datę zrobienia zdjęcia?? Bardzo proszę o pomoc!

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Spróbuj PhotoME
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Bedzie ciezko.Jesli prawym myszy na zdjecie klikniesz,wbierzesz wlasciwosci i tam w zaawansowanych bedzie data ,to raczej napewno bedzie to data kiedy pojawil sie plik w kompie(chyba,ze sa dwie).Ja nie mam ustawionej daty w aparacie i nie bedzie nigdzie pokazywana.Zadna Opanda nie odczyta.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Najprościej bez użycia żadnego programu do zdjęć otwórz katalog ze zdjęciami zaczynając np. od "Moje dokumenty" i najeżdżając kursorem na konkretne zdjęcie (bez jego otwierania) wyświetli Ci się okienko m.in. z datą wykonania zdjęcia. Jeśli posegregujesz według dat to wówczas będziesz miała jasność w sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez tkud ; 11.09.12 o 16:21

  5. #5
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    jeśli w Windows to widok szczgółowy katalogu i prawoklik na pasku --> więcej --> data utworzenia zdjęcia
    sortujesz i gotowe

    jest tam ze 20 różnych danych do sortowania których normalnie nikt nie używa, a czasem warto ,np Model aparatu itp
    Polecam się

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Cytat Zamieszczone przez agf Zobacz posta
    ......No i okazało się, że datą utworzenia zdjecia jest data zgrania ich na komputer, a nie zrobienia.
    Witam. Niezbyt dokładnie sprawdziłaś. Data wykonania znajduje się: w Windows 7, klikasz prawym myszy na pliku z zdjęciem z menu wybierasz |Właściwości| następnie wybierasz zakładkę |Szczegóły|.
    W Windows XP kolejno (po kliknięciu prawym myszy) |Właściwości| , |Podsumowanie| i |Zaawansowane|
    Jest jeszcze ewentualność, że zdjęcia modyfikowałaś jakimś programem, który je nadpisał i usunął EXIF, wtedy już nic nie poradzisz.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Data utworzenia i data modyfikacji dostępne we Właściwościach dotyczą pliku i niekoniecznie muszą pokrywać się z datą wykonania zdjęcia.
    Jak już koleżanka napisała zainstalowała program Exif (jest kilka o takiej nazwie, ale pal to sześć) i twierdzi, że tam daty utworzenia nie ma. Jeśli jest tak jak piszesz i np. dla potwierdzenia prawym klawiszem na zdjęciu, potem właściwości, zakładka szczegóły i tam też jest pusto, to praktycznie nie ma szans.
    Możliwe, że zdjęcia potraktowałaś wcześniej jakimś programem, który usuwa informacje Exif. Pozostaje Ci gdybanie i ustalanie daty na oko.
    Na przyszłość zainstaluj sobie np. Google Picasa - zgrywa zdjęcia z aparatu lub z karty pamięci czy innego pendriva na dysk i od razu kataloguje wg daty utworzenia. Poza tym nie kasuje informacji Exif.
    The question is, who cares?

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Jeśli nie ma danych w EXIFie albo są niewłaściwe to powodem może być zła data ustawiona w aparacie. Nie napisałaś dokładnie - czy w EXIFie nie widzisz w ogóle daty czy też jest ona zła. Jeśli to pierwsze to lipa, jeśli to drugie to można próbować wyliczyć jaka jest różnica pomiędzy datą podawaną przez EXIF a tą faktyczną co do której masz pewność (data urodzenia synka). Błąd powinien być stały bo jak ktoś nie ustawił raz daty to potem raczej nie zmieniał...

    Jeśli daty w EXIFie nie ma to kiszka, ale można szukać nadziei w nazwach plików - Olympus (tak jest przynajmniej u mnie) domyślnie pliki zdjęciowe nazywa:
    P + oznaczenie miesiąca + dzień + kolejny numer zdjęcia gdzie oznaczenie miesiąca to jedna cyfra lub litera 1-styczeń..... C-grudzień.
    Może tak się uda?

  9. #9
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Olympus (tak jest przynajmniej u mnie) domyślnie pliki zdjęciowe nazywa:
    P + oznaczenie miesiąca + dzień + kolejny numer zdjęcia gdzie oznaczenie miesiąca to jedna cyfra lub litera 1-styczeń..... C-grudzień.
    Może tak się uda?
    U mnie też:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	data.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	69985
    P+czerwiec+26+1052
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #10
    agf
    Gość

    Odp: Data zrobienia zdjęcia?

    Dzięki za podpowiedzi, zaraz jeszcze pokombinuję. Według nazw zdjęć niestety u mnie tak nie jest. W Exifie pokazuje się w miejscu daty 0000-00-000

    ---------- Post dodany o 18:07 ---------- Poprzedni post był o 18:03 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W Windows XP kolejno (po kliknięciu prawym myszy) |Właściwości| , |Podsumowanie| i |Zaawansowane|
    Jest jeszcze ewentualność, że zdjęcia modyfikowałaś jakimś programem, który je nadpisał i usunął EXIF, wtedy już nic nie poradzisz.
    Tak już robiłam i żadnej daty tam nie mam. Teraz się zastanawiam czy ktoś w ogóle ustawił datę w aparacie. Bo jeśli nie miałam ustawionej daty to nie ma szans?

Podobne wątki

  1. Jaki program do zrobienia TimeLapsów?
    By sikor_jr in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17.08.12, 17:05
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.06.11, 18:48
  3. Data przy robieniu zdjęcia.
    By Robek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.06.10, 09:41
  4. Automat do zrobienia fotogalerii
    By Rafał Czarny in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.