Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

  1. #11
    | OlyJedi Awatar skrzynka97
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    277
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Jednak lipa, obiektyw jest jeszcze w fazie rozwoju.
    Konstrukcja ma nawiązywać do 12mm f/2.0

  2. #12
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Dlaczego lipa?
    Po prostu trzeba dłużej poczekać
    Prawdopodobnie kupię jak tylko wyjdzie
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Dlaczego lipa?
    Po prostu trzeba dłużej poczekać
    Prawdopodobnie kupię jak tylko wyjdzie
    Spodziewam się szkiełka wielkości 12 czy 45 mm i tak będzie wtedy krótsze od świetnego skądinąd Voitka , za to z autofokusem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Spodziewam się szkiełka wielkości 12 czy 45 mm i tak będzie wtedy krótsze od świetnego skądinąd Voitka , za to z autofokusem.
    Zobaczymy
    W każdym razie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego obiektywu.
    Pewnie cenę też będzie miał "premium" za tą metalową obudowę.
    Chociaż osłonę przeciw słoneczną mogli by dać w zestawie
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    I już w stu procentach wiadomo dlaczego wciąż nie ma dobrego, jasnego zooma. Taki model biznesowy

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Harnas
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    250
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Model biznesowy może się zmienić pod wpływem konkurencji (oby jak najszybciej) - wtedy pojawi się dobry spacer-zoom, a ceny stałek spadną.
    Firma zarobi dużo więcej niż by od razu zaproponowała dobrego zooma. Może przynajmniej nikt nie będzie żałował, że wszedł w upadający system

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    I już w stu procentach wiadomo dlaczego wciąż nie ma dobrego, jasnego zooma. Taki model biznesowy
    Nauczył się Olympus na swoich błędach. ZD 35-100mm sprzedawało się raz i koniec ... a można było sprzedać kilka razy: 35mm/2.0, 50mm/2.0, 75mm/2.0 i 100mm/2.0 i zamiast 10000zł można by z rynku ściągnąć 20000zł.

    ---------- Post dodany o 12:13 ---------- Poprzedni post był o 12:11 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    Model biznesowy może się zmienić pod wpływem konkurencji (oby jak najszybciej) - wtedy pojawi się dobry spacer-zoom, a ceny stałek spadną.
    Firma zarobi dużo więcej niż by od razu zaproponowała dobrego zooma. Może przynajmniej nikt nie będzie żałował, że wszedł w upadający system
    Normalne deja vu, w upadającym systemie mieli jasne zoomy, a system upadł z powodu braku jasnych stałek.... ale jaja.

    A wystarczyło tak jak Sony zrobić LA-EA1 i LA-EA2 ... wszyscy byliby happy.

  8. #18
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Nauczył się Olympus na swoich błędach. ZD 35-100mm sprzedawało się raz i koniec ... a można było sprzedać kilka razy: 35mm/2.0, 50mm/2.0, 75mm/2.0 i 100mm/2.0 i zamiast 10000zł można by z rynku ściągnąć 20000zł.

    ---------- Post dodany o 12:13 ---------- Poprzedni post był o 12:11 ----------

    Normalne deja vu, w upadającym systemie mieli jasne zoomy, a system upadł z powodu braku jasnych stałek.... ale jaja.

    A wystarczyło tak jak Sony zrobić LA-EA1 i LA-EA2 ... wszyscy byliby happy.
    Powiem więcej używam średnio-jasnych zoomów ze starego systemu , z przejściówką i nowymi deklami , a dokupuję jasne stalki i nic mi więcej nie potrzeba.
    Jak idę na spacer wolę stalkę nawet od ciemno-zooma z nowego systemu. A ZD 35-100 wciąż mi chodzi po głowie i jakoś ciężko mi go skreśli z listy przyszłych zakupów.
    Niezależnie od zakupu przyszłej hybrydowej E-puszki.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.09.12 o 20:01
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #19
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Ojojoj super szklany system mamy, nie zwracam uwagi, że dla tego za drogo, dla mnie bez sensu (12 i PL25DG; wolałbym Voitkowe .95) a dla tamtego będzie za duży a jeszcze dla innych zbyt srebrny. Ważne jest, że jest niesamowity wybór. Njius o tym, że 17 będzie siostrą 12-tki traktuję jako zapowiedź kolejnej, srebrnej siostrzyczki - 25/1.8.

    43R (piszę bo przeszło bez echa) kilka dni temu doniosło, że SLRMagic puści video szkiełko anamorficzne, teraz BigPhoto (Niemcy) zrobi 15mm TS (PCE) i jeszcze Zeiss. Mniam mniam. Jestem w lekkim szoku jak Oly odstawił Panasa w szkłach. I jeszcze KM 43/1.4
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 17mm f1,8

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jak idę na spacer wolę stalkę nawet od ciemno-zooma z nowego systemu.
    Ja mam odwrotnie, szkoda spaceru na zabawę w przykręcanie słoików, nie mówiąc już o tym, jak cierpią przy takich ''prawdziwych fotografach'' przypadkowi współspacerowicze.
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Ojojoj super szklany system mamy, nie zwracam uwagi, że dla tego za drogo, dla mnie bez sensu (12 i PL25DG; wolałbym Voitkowe .95) a dla tamtego będzie za duży a jeszcze dla innych zbyt srebrny. Ważne jest, że jest niesamowity wybór. Njius o tym, że 17 będzie siostrą 12-tki traktuję jako zapowiedź kolejnej, srebrnej siostrzyczki - 25/1.8.
    Taaak, super szklany zestaw na półeczkę mamy, możemy sobie przekładać, układać i w ogóle. Tylko w tym zestawie brak jakiegokolwiek dobrego zooma.

Podobne wątki

  1. Test - M.ZUIKO DIGITAL 17mm F2.8
    By Wieprz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10.08.14, 11:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.