Strona 238 z 312 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.371 do 2.380 z 3112

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #2371

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Tatra T815-7 z przyczepą FAST II - IDET 2017 Brno.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FAST II, Tatra T 815-7.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	345,0 KB
ID:	230954

  2. #2372

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    IS-2M - Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II wojnie światowej Kijów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IS-2M.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	404,9 KB
ID:	231012

  3. #2373
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Tatra T815-7 z przyczepą FAST II - IDET 2017 Brno.
    Fajna ta przyczepa, cały zestaw wygląda bardzo dobrze. Tatra robi swoje od lat.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    IS-2M - Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II wojnie światowej Kijów.
    Widać farby nie żałowali. Nacisk na ilość nie szedł w parze z jakością tej farby. A może to wina stosowanej technologii konserwacji ?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #2374

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Tatra robi swoje od lat.
    Dobrze, że jeszcze się trzyma, bo szkoda byłoby zaprzepaścić oryginalny dorobek tej firmy.

    Widać farby nie żałowali. Nacisk na ilość nie szedł w parze z jakością tej farby. A może to wina stosowanej technologii konserwacji ?
    Badziewne malowanie dobrze koresponduje z precyzją wykonania tego czołgu, która woła o pomstę do nieba (w szczególności odlewy). IS-2 nie jest tu wyjątkiem, taki był standard sowieckich wozów pancernych tamtych lat. Estetyka nie miała znaczenia, liczyła się ilość, a nie jakość.

    Coś znacznie lepiej wykonanego - Douglas A-4N Skyhawk na ILA 2016 w Berlinie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-4N.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	214,0 KB
ID:	231054

  5. #2375
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Badziewne malowanie dobrze koresponduje z precyzją wykonania tego czołgu, która woła o pomstę do nieba (w szczególności odlewy). IS-2 nie jest tu wyjątkiem, taki był standard sowieckich wozów pancernych tamtych lat. Estetyka nie miała znaczenia, liczyła się ilość, a nie jakość.
    Dokładnie. I to nawet nie tylko jakość w sensie estetyki ale i jakość w sensie trwałości. W sytuacji, gdy przeżywalność czołgu na polu bitwy liczyła się w godzinach a nie miesiącach to, czy jego silnik wytrzyma bez remontu 2000 czy 20000km miało drugo- a może nawet trzeciorzędne znaczenie. Ogromna większość z wyprodukowanych czołgów i tak ulegała zniszczeniu zanim ten silnik zdążył się zużyć. I nie tylko armii sowieckiej to dotyczyło - obniżenie standardów jakościowych sprzętu wojskowego było w mniejszym lub większym stopniu odczuwalne we wszystkich krajach. Trzeba było gwałtownie zwiększyć produkcję, brakowało surowców, maszyn, wykwalifikowanej siły roboczej, w wielu krajach dochodził problem dezorganizacji pracy przez bombardowania lub konieczność ewakuacji fabryk dalej od linii frontu - to wszystko wpływało na jakość. W okresie pokoju czołg czy samolot bojowy mają służyć co najmniej kilka a często nawet kilkadziesiąt lat (produkcję amerykańskich bombowców B52 zakończono w 1962 roku a są nadal używane i przewiduje się ich wycofanie dopiero po 2050 roku), w czasach wojny czołg ma dojechać na front (z czego znaczną część drogi transportem kolejowym) i wytrzymać na nim... dobrze jeśli kilka tygodni, czasem zaledwie kilka godzin.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 1.03.21 o 10:51
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2376
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ruskie czołgi i tak wypadały lepiej od niemieckich. Wiem, to szok, ale oddziałach T-34 było średnio 85% sprzętu zdolnego do walki, W batalionach Panter tylko 35%. Niemcy lubią trochę przekombinować i podobno to samo dotyczy Leopardów. Przeciążony ukłąd jezdny. Soviecki sprzęt miał po prostu działać i działał.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #2377
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Pantery i Tygrysy były konstrukcją nadmiernie skomplikowaną i właściwie do koca wojny nie zostały dopracowane pod kątem niezawodności. Dużo bardziej niezawodne i do tego mniej materiałochłonne i paliwożerne były PzKW 4 i wielu autorów uważa, ze gdyby zamiast forsować produkcję Panter i Tygrysów dostarczano w większej ilości PzKW 4 pokonanie Niemiec mogłoby być znacznie trudniejsze.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #2378

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ruskie czołgi i tak wypadały lepiej od niemieckich. Wiem, to szok, ale oddziałach T-34 było średnio 85% sprzętu zdolnego do walki, W batalionach Panter tylko 35%. Niemcy lubią trochę przekombinować i podobno to samo dotyczy Leopardów. Przeciążony ukłąd jezdny.
    Co do przewagi sowieckich czołgów nad niemieckimi z okresu II wojny, to można polemizować. Przykładem niech będzie PzKpfw IV - podstawowy wóz państw osi tamtego okresu, który był bez porównania bardziej dopracowany i niezawodny od Pantery. Porównywanie T-34 do Sd.Kfz.171 jest nietrafne - masa, jakość uzbrojenia i opancerzenia, a także ogólne zaawansowanie techniczne, stawiaja niemiecką konstrukcję dużo wyżej. Mówiąc obrazowo to nie ta liga. Należałoby ją raczej zestawiać z wozami IS-2. Poza tym T-34 jest często nadmiernie gloryfikowany. Wcześniejsza wersja (T-34/76) nie była rewelacją. Co do Leopardów, to pierwsze słyszę, by miały coś nie tak z układem jezdnym. Nie wiem czy chodzi Ci o Leoparda 1, czy też Leoparda 2? Ten drugi jest najpopularniejszym i używanym w największej liczbie krajów obecnie produkowanym czołgiem, który regularnie wygrywał w ostatnich latach przetargi na całym świecie, pokonując swoich zachodnich konkurentów - Abramsa, Leclerca i Challengera. Niektóre z państw, przyjęło też używane, starsze wersje Leopardów 2 z nadwyżek Bundeswehry. Świadczy to bez dwóch zdań o technicznym zaawansowaniu i dojrzałości tej konstrukcji.

    Jedna z armat, eksponowanych w stambulskim parku Barbarossy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	armata.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	494,3 KB
ID:	231073
    Ostatnio edytowane przez Operator ; 2.03.21 o 00:09 Powód: uzupełnienie treści postu.

  9. #2379

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    23 mm GSz-23 i 57 mm Mars-4 - Muzeum Sił Powietrznych Dęblin.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GSz-23, Mars-4.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	332,2 KB
ID:	231112

  10. #2380
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Mars-4 to ta szara wyrzutnia po prawej, za nią - dwulufowe działko GSz-23, a czym jest ta trochę grubsza lufa za działkiem?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.