Strona 231 z 312 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.310 z 3113

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #2301

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Czy nie było by korzystniejsze zamontowanie zestawu rakietowego SPZR Poprad na pojeździe Tur lub Żmija? Czy jest on aż tak ciężki, że potrzebuje aż tak wielkiego pojazdu jak Żubr?
    Żmija z pewnością nie nadawałaby się do tego celu. Tur jest zbliżony rozmiarem, więc może mógłby zostać do tego dostosowany.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Podejrzewam, że nie chodzi o ciężar zestawu, tylko o możliwości terenowe podwozia. Dziwi mnie raczej, że nie ma tego zestawu na gąsienicach.
    Moim zdaniem wybór Żubra-P podyktowany był unifikacją pojazdów. Poprad i Soła współdziałają ze sobą, używając tych samych nośników, co znacznie upraszcza logistykę. Co do pojazdów gąsienicowych, to są one z reguły zawsze cięższe i droższe od swoich kołowych odpowiedników.

    Stacja radiolokacyjna TRS-15M Odra.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NUR-15M.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	248,9 KB
ID:	229453

    RSW-15 - jednostka wskaźnikowa powyższego radaru.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RSW-15.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	313,6 KB
ID:	229455

    Oba pojazdy są na podwoziach Tatra ARMAX z napędem 8x8 i 6x6.

  2. #2302
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    ...

    Moim zdaniem wybór Żubra-P podyktowany był unifikacją pojazdów. Poprad i Soła współdziałają ze sobą, używając tych samych nośników, co znacznie upraszcza logistykę. Co do pojazdów gąsienicowych, to są one z reguły zawsze cięższe i droższe od swoich kołowych odpowiedników.
    ...
    Ok, ale mamy trochę podwozi gąsienicowych, a raczej powinniśmy mieć, np. z BWP, starszych czołgów itp. Pojazdy kołowe np. nie nadążą za czołgami, czy gąsienicowymi BWP w trudnym terenie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #2303
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Pytanie czy wykorzystywanie tych podwozi do przebudowy jest opłacalne. One mają po kilkadziesiąt lat i może się okazać, że są już skrajnie wyeksploatowane. Poza tym nie wiem jak jest z dostępnością części zamiennych do nich.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #2304
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Pytanie czy wykorzystywanie tych podwozi do przebudowy jest opłacalne. One mają po kilkadziesiąt lat i może się okazać, że są już skrajnie wyeksploatowane. Poza tym nie wiem jak jest z dostępnością części zamiennych do nich.
    Tak samo można zapytać, czy jest opłacalne pozostawianie batalionu czołgów bez osłony? Na mój chłopski rozum te rakiety powinny występować w formie kontenera zabudowywanego na różnych podwoziach, dostosowanych do konkretnych potrzeb.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #2305
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Czołgów bez osłony niewątpliwie pozostawiać się nie powinno. Budowanie tej osłony powinno jednak odbywać się w rozsądny sposób - i jeśli (zaznaczam - jeśli - nie mam wiedzy na temat faktycznego stanu tych podwozi) używane podwozia są w złym stanie technicznym lub brak części zamiennych powoduje znaczne ryzyko konieczności ich wycofania z eksploatacji wskutek awarii inwestowanie w ich przebudowę jest marnowaniem posiadanych funduszy i należy szukać możliwości zapewnienia czołgom osłony w inny sposób. Inaczej może się okazać że w sytuacji konfliktu zbrojnego czołgi i tak pozostaną bez osłony gdyż ta nie będzie w stanie z nimi wyruszyć lub utknie na trasie przemarszu wskutek awarii.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Pomysł stworzenia zestawu rakiet przeciwlotniczych w formie może nie koniecznie kontenera a modułu możliwego do zintegrowania z różnymi podwoziami wydaje się rozsądny a nawet dość oczywisty - i nie byłbym zaskoczony gdyby w takim właśnie kierunku szły prze rozwojowe.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2306
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ...

    Pomysł stworzenia ...
    To jest klucz, czyli pomysł na armię. Mam wrażenie, że rok 39 niczego nas nie nauczył. Brniemy w rozwiązania misjonarskie licząc na to, że z wdzięczności USA nas przed wszystkim obroni.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #2307

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pojazdy kołowe np. nie nadążą za czołgami, czy gąsienicowymi BWP w trudnym terenie.
    Musiałby to być ekstremalnie trudny teren, żeby nie nadążały. W terenie utwardzonym, są znacznie szybsze od gąsienicowych. Poza tym kto powiedział, że Poprad ma współdziałać z czołgami, czy BWP? Chyba zapomniałeś, iż to system przeciwlotniczy, stworzony do innego celu.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Na mój chłopski rozum te rakiety powinny występować w formie kontenera zabudowywanego na różnych podwoziach, dostosowanych do konkretnych potrzeb.
    Dokładnie tak jest. Poprad wykorzystuje PPZR Grom, czyli system przenośny. Stosuje się go chociażby w plot. zestawach Jodek-G, czy też jako indywidualne uzbrojenie żołnierzy.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Brniemy w rozwiązania misjonarskie licząc na to, że z wdzięczności USA nas przed wszystkim obroni.
    Po 1989 roku wszystkie rządy u nas były i są nadal ślepo zapatrzone w USA, co jest moim zdaniem kompletną głupotą. Kupowanie lub przyjmowanie w darze na potęgę amerykańskiego sprzętu powoduje, że wszyscy płacimy i będziemy jeszcze długo płacić za to w przyszłości grubą kasę, nie mówiąc już o politycznej zależności.

    RZRA Liwiec

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Liwiec.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	329,0 KB
ID:	229490

  8. #2308
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Trochę doczytałem. Producent pisze o zgrupowaniach wojsk. Nie wyklucza przy tym zgrupowań wojsk pancernych i zmechanizowanych. Trudny teren? Wystarczy średnio śnieżna zima i na wiosnę cały kraj staje się trudnym terenem, to cudo na kołach nie pojedzie na skróty przez pola
    Pocieszające jest, że producent pisze o możliwości instalowania sprzętu na podwoziach gąsienicowych.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #2309

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Trochę doczytałem. Producent pisze o zgrupowaniach wojsk. Nie wyklucza przy tym zgrupowań wojsk pancernych i zmechanizowanych.
    Producent może sobie pisać co chce. Wytwarza sprzęt dla wojska, pod konkretne zamówienie.

    Wystarczy średnio śnieżna zima i na wiosnę cały kraj staje się trudnym terenem, to cudo na kołach nie pojedzie na skróty przez pola
    Skąd ta pewność? Wiesz jaka jest dzielność terenowa tego pojazdu? Byłeś na próbach Żubra-P, że wygłaszasz takie opinie?

    Pocieszające jest, że producent pisze o możliwości instalowania sprzętu na podwoziach gąsienicowych.
    Pocieszające dla kogo? Skoro czytałeś coś na ten temat, to powinieneś wiedzieć, iż jednym z wymogów zamawiającego, była możliwość transportu rzeczonego sprzętu transportem lotniczym, a konkretnie przez C-130. Poza tym, zabudowa tak małego i lekkiego systemu plot. jakim jest Poprad na nośniku gąsienicowym jest nieuzasadniona, chociażby tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Chyba nie muszę Ci udowadniać, że w naszej armii priorytetem jest zawsze możliwie najniższa cena za dany wyrób.

    WR-40 Langusta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WR-40.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	345,7 KB
ID:	229499

  10. #2310

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Wyrzutnia pocisków NSM Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NDR.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	312,1 KB
ID:	229532

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.