Strona 241 z 312 PierwszyPierwszy ... 141191231239240241242243251291 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.410 z 3112

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #2401

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Mi-26 z Muzeum Techniki Lotniczej w Mińsku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mi-26.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	267,8 KB
ID:	232443

  2. #2402
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Dzięki za wyjasnienie tematu. Co do metalu - spodziewałem się, że konstrukcja jest oparta na kompozytach, ale przednie podwozie chowane w dolną część kadłuba chyba jednak wykonane jest z metalu. Z kolei zarówno elektronika obsługująca głowicę optoelektroniczną jak i silniki sterujące jej ruchami są prawdopodobnie całkiem sporym źródłem zakłóceń.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #2403
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ... Z kolei zarówno elektronika obsługująca głowicę optoelektroniczną jak i silniki sterujące jej ruchami są prawdopodobnie całkiem sporym źródłem zakłóceń.
    Tak jest w przypadku walki z partyzantami, na prawdziwej wojnie największym źródłem zakłóceń będzie przeciwnik. Nie bez powodu Rosja nie oddaje sprzętu przedelektronicznego na złom, tylko dobrze go konserwuje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #2404
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Przeciwnik niewątpliwie będzie zakłócał, ale pamiętaj że natężenie pola zakłócającego maleje z kwadratem odległości od nadajnika. Zatem aby uzyskać z odległości 1km takie samo natężenie pola zakłócającego jak w przypadku źródła odległego o metr trzeba nadawać z mocą milion razy większą. Oczywiście w przypadku nadawania za pomocą anteny kierunkowej skierowanej w stronę obiektu którego działanie chcemy zakłócić te proporcje dość znacznie się zmienią, ale i tak promieniowanie od blisko położonego źródła małej mocy może być porównywalne z promieniowaniem pochodzącym z odległego nadajnika zakłócającego.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #2405
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Podejrzewam, że w brzuszku takiego drona ważniejsze jest ekranowanie, niż oddalanie. Możliwości oddalania są umiarkowane.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #2406
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Ekranowanie też zapewne jest stosowane ale trzeba pamiętać że każdy ekran ma swoja masę i im grubszy tym jest skuteczniejszy - a w przypadku konstrukcji latającej wzrost masy to poważna wada. Może się zatem okazać, ze lepiej jest wrażliwe na zakłócenia elektryczne moduły odsunąć od źródeł zakłóceń rezygnując lub redukując ekrany niż umieszczać blisko siebie i silniej ekranować. Oczywiście to tylko teoretyczne rozważania i nie sposób się o konkretnej konstrukcji jednoznacznie wypowiadać nie znając dokładnie założeń konstrukcyjnych i wszystkich uwarunkowań.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #2407
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Chyba trochę popłynąłeś z tymi grubymi ekranami. To nie pancerze . Unikania wzajemnego oddziaływania też nie dokonuje się zazwyczaj dodawaniem pustych przestrzeni, tylko odpowiednim rozmieszczeniem elementów.
    W przypadku drona puste przestrzenie zwiększają objętość konstrukcji, czyli zwiekszają masę, opór aerodynamiczny, podatność na wykrycie i zniszczenie, zużycie paliwa, prędkość itp. Same wady. Nie sądzę, żeby konstruktorzy szli tą drogą.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #2408
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Nie pancerze, ale metr kwadratowy blachy stalowej (stalowa jako że tłumi również wektor pola magnetycznego jest skuteczniejsza) o grubości nawet 0.5mm swoje jednak waży. Poza tym ekran to metal - a elementy metalowe umieszczone w pobliżu anteny potrafią wpływać na jej charakterystykę kierunkową i impedancję falową. Wreszcie kolejna sprawa - dlaczego zakładasz, że pomiędzy odsuwanymi elementami pozostaje pusta przestrzeń? Jestem niemal pewien, że przestrzeń tę wykorzystano i coś tam umieszczono (choćby zapas paliwa). To co piszesz o wadach dodatkowej objętości jest słuszne, ale to wszystko nie jest takie proste i na proces projektowania wpływa wiele czynników. Nie można też wykluczyć, że decydowała po prostu ekonomia - skoro istniały wcześniejsze wersje do których trzeba było dołożyć radar, to znacznie prościej było dołożyć garb i w nim ten radar umieścić niż w istotny sposób przebudowywać całą konstrukcję. Przy okazji logistyka jest też łatwiejsza - więcej części zamiennych pasuje do obu wersji.
    Ale - kończmy już tę dyskusję, bo Operator w końcu się zezłości i zruga nas za zaśmiecanie wątku
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #2409

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Dzięki za wyjasnienie tematu.
    Proszę bardzo.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie bez powodu Rosja nie oddaje sprzętu przedelektronicznego na złom, tylko dobrze go konserwuje.
    Mógłbyś podać jakieś wiarygodne źródło tych informacji? Gdyby tak było, to Rosjanie w jakimś przyszłym konflikcie zbrojnym, musieliby używać sprzętu z lat 50-tych i wcześniejszego, który po długoletniej eksploatacji, jest zwyczajnie zużyty. Jak przydatne w dzisiejszych czasach byłoby takie wyposażenie? Oczywiście zawsze wskazana jest jakaś rezerwa sprzętowa - nadwyżka, którą w razie wojny można spożytkować. Trzeba jednak mieć świadomość, że konserwacja i magazynowanie jakiejkolwiek techniki, wiąże się z niemałymi kosztami, szczególnie w długiej perspektywie.

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ale - kończmy już tę dyskusję, bo Operator w końcu się zezłości i zruga nas za zaśmiecanie wątku
    Dyskusja dotycząca tematu, może być wartościowa, a więc jest ok. Rugać można by ewentualnie za off-topy, których nie trawię.

    de Havilland DH.100 Vampire - de Havilland Aircraft Heritage Centre London-Colney.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DH.100.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	340,4 KB
ID:	232478

  10. #2410
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta


    Mógłbyś podać jakieś wiarygodne źródło tych informacji? Gdyby tak było, to Rosjanie w jakimś przyszłym konflikcie zbrojnym, musieliby używać sprzętu z lat 50-tych i wcześniejszego...
    Fakt, że o bardzo trudno ocenić wiarygodność danych na temat rosyjskiej armii, ale większość mówi o rezerwach na poziomie 20000 czołgów z czego ok. 1/4 to T6x, przyjąłem założenie, że one jeszcze nie mają nadmiaru elektroniki i na manualu też powalczą. Natomiast jeśli chodzi o T34, to sprawa jest prosta, wystarczy pozbierać to, co stoi na pomnikach i w muzeach
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.