Strona 257 z 314 PierwszyPierwszy ... 157207247255256257258259267307 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.570 z 3131

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #2561
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele różnorodnych bezzałogowców skonstruowano chociażby od początku XXI wieku, to wszystko na to wskazuje.

    Skonstruowano, ale nie przetestowano ich w walce (pomijając lokalne konflikty i walkę z partyzantami). W przypadku starcia mocarstw trzeba się liczyć z zakłóceniami łączności, brakiem GPS-u itp. Możliwe są rozwiązania autonomiczne, ale nie wiem, czy już są na tyle dobre i niezawodne, żeby zastąpić człowieka.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #2562
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Skonstruowano, ale nie przetestowano ich w walce (pomijając lokalne konflikty i walkę z partyzantami). W przypadku starcia mocarstw trzeba się liczyć z zakłóceniami łączności, brakiem GPS-u itp. Możliwe są rozwiązania autonomiczne, ale nie wiem, czy już są na tyle dobre i niezawodne, żeby zastąpić człowieka.
    Przyszłość prawdopodobnie należy właśnie do rozwiązań autonomicznych - tak długo jak będzie łączność będą korzystały ze wsparcia z centrum dowodzenia (informacje o sytuacji, decyzje co do wyboru celów), po zaniku łączności będą się przełączały na działanie w trybie autonomicznym. Wyeliminowanie człowieka z latającego obiektu ma dużo zalet - zmniejszenie ciężaru, możliwość uzyskiwania większych przeciążeń przy manewrowaniu, wyeliminowanie czynnika zmęczenia ograniczającego długość misji. Największe znaczenie ma chyba jednak znaczne zmniejszenie ryzyka strat ludzkich - zarówno ze względu na trudność z zastąpieniem utraconych ludzi (wyszkolenie pilota jest procesem bardzo kosztownym i długotrwałym) jak i ze względów propagandowych - doniesienia o ofiarach wśród własnych żołnierzy bardzo zniechęcają społeczeństwa do wojny.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #2563
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ok, jedyne pytanie: kiedy ta przyszłość? Już jutro, czy za 50 lat?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #2564

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Sądzę że bezzałogowce są mniejsze a wiec łatwiej ukryć ich produkcję i bardziej zautomatyzować - o kosztach nie wspomnę

  5. #2565
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ok, jedyne pytanie: kiedy ta przyszłość? Już jutro, czy za 50 lat?
    Bliżej jutra niż 50 lat. A przykłady użycia np. z Górnego Karabachu sugerują że być może nawet już dzisiaj. Nie wiemy zbyt dokładnie co i w jakiej ilości posiadają potęgi militarne w swoich arsenałach.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2566
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W wojnach lokalnych ok, ale np. konflikt USA - Chiny może wyglądać bardzo różnie, może zaczną od wzajemnego wyłączenia sobie GPS-ów i już zaczynają się kłopoty dla dronów.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Sądzę że bezzałogowce są mniejsze...
    Są mniejsze, bo mają do spełnienia inne funkcje. Gdyby dron miał przenosić tyle uzbrojenia, co samolot wielozadaniowy, to mniejszy by nie był
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #2567

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.939
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ok, jedyne pytanie: kiedy ta przyszłość? Już jutro, czy za 50 lat?
    Stawiam dolary przeciwko orzechom, że zdecydowanie bliżej jutra, niż za pół wieku. Moim zdaniem za kilkadziesiąt lat, nie będzie w produkcji statków powietrznych pilotowanych przez ludzi, wyłączywszy takie, które będą używane dla rozrywki, czy też sportu. Obecna technologia już pozwala na wyeliminowanie człowieka, ale na razie różnorakie instytucje zapewne jeszcze nie chcą zaakceptować takiego stanu rzeczy, chociażby państwowe agencje nadzoru ruchu lotniczego, czy bardziej prozaiczne - związki zawodowe pilotów i stewardes. W przypadku lotnictwa wojskowego, korzyści z pozbycia się załóg samolotów i śmigłowców są oczywiste : odpadają przede wszystkim olbrzymie koszty wyszkolenia, późniejszego długoletniego podtrzymywania nawyków pilotażu (docelowego użytkowania sprzętu) oraz płacenia wynagrodzeń. Niebagatelne znaczenie mogą mieć też ewentualne straty ludzkie, których nie sposób uniknąć w toku działań zbrojnych.

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Sądzę że bezzałogowce są mniejsze a wiec łatwiej ukryć ich produkcję i bardziej zautomatyzować - o kosztach nie wspomnę
    Bezzałogowce wcale nie muszą być ani małe, ani tanie - dobrymi przykładami mogą być chociażby : X-47, MQ-20, czy też RQ-4.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Gdyby dron miał przenosić tyle uzbrojenia, co samolot wielozadaniowy, to mniejszy by nie był
    Mógłby być mniejszy, bo odpada zbędny kokpit, wraz z pilotem (pilotami), który zajmuje w płatowcu miejsce, komplikuje konstrukcję, oraz swoje waży.

    BSP prezentowany przez ITWL - Lemur.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lemur.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	287,3 KB
ID:	240568

  8. #2568
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    ...

    Mógłby być mniejszy, bo odpada zbędny kokpit, wraz z pilotem (pilotami), który zajmuje w płatowcu miejsce, komplikuje konstrukcję, oraz swoje waży.

    ...

    Swoje waży... chyba w porównaniu z motocyklem, masa startowa F16, to ok. 17 ton
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #2569

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.939
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Swoje waży... chyba w porównaniu z motocyklem, masa startowa F16, to ok. 17 ton
    Nie wiem czemu wybrałeś akurat F-16, ale to i tak bez znaczenia, bo każdy kokpit bez względu na to w jakiej maszynie nie byłby montowany, zajmuje cenne miejsce, które można przeznaczyć na dodatkowe paliwo, wyposażenie lub uzbrojenie, o sporym dodatkowym koszcie nie wspominając. Co do masy, to bardzo dużo zależy od tego, jaki typ samolotu, bądź śmigłowca weźmiemy pod uwagę. W przypadku maszyn szturmowych, dodatkowe opancerzenie kabin mające chronić załogę wcale nie jest lekkie - vide stopy tytanu, których użyto chociażby w konstrukcji Su-25 oraz A-10.

    Zespół traka ZNMP Kosodrzewina.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zespół traka.jpg
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	363,3 KB
ID:	240604

  10. #2570

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.939
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Iveco Daily z zabudową kabiny operatora systemu RSSA BAR.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IVECO Daily.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	350,6 KB
ID:	240635

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.