Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    ...
    Jack,

    Postaram sie wytlumaczyc ...
    Nie musisz, po prostu nabierz dystansu i wykaż większe poczucie humoru
    Pozdrawiam

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    droplet,

    Obrabiam wszystko CO Express, tam nie ma auto do korekty, a i ja takowej nie robie, kadry tego nie wymagaja. Dodatkowo mysle, ze nie zamykam wiecej niz 5.6 szkla, a jestem przekonany, iz wiekszosc robie na pelnej dziurze

    ponizej kropy z szerokiego kata ISO 200 1/100 f5:

    centrum kadru

    Prawy dolny rog...


    lewy gorny

    zwroccie uwage, ze kadr jest niesymetryczny, nie usuwalem CA, nie prostowalem beczki, wg mnie jest wysmienicie, poszperam moze znajde jakis ciekawszy kadr i bede mogl go zaprezentowac...

    W odpowiedzi ma twoje pytania, to musze powiedziec, ze o ile w E-PL1 trzeba bylo sobie skalkulowac podejscie do tematu i wziac poprawke na AF i wyzwolenie lampy, tak w E-PL3 jest REWELACYJNIE SZYBKO! momentami cele, ktore na mnie naplywaly zostaly uwiecznione poprzez docisniecie spustu migawki do oporu.

    Wydaje mi sie, ze GO mikro jest idealna do wykorzystania pod woda, oczywiscie bedac w poblizu teamtu zdjecia, ktory sie porusza, trzeba przy malej przyslonie brac poprawke na zmieszczenie sie w GO i odpowiednie korygowanie plywalnosci, tu nie wyobrazam sobie pracy duzym lustrem, po prostu czas reakcji znacznie by sie wydluzyl...

    hadan,

    dziekuje za cieple slowa, nawet nie wiesz jakie sa budujace, pech chce, ze ostatnio otaczaja mnie ludzie zgola odwrotni dlatego tez jest niebywale ciezko przedzierac sie przez te chaszcze...

    Jacku kochany, ostojo i zbawco

    wiem, wiem, za powazny jestem ostatnio ale tak na prawde nie mam z czego sie smiac, jakos tak sie nie bardzo uklada z wszystkim, do tego stopnia, iz nie wiem co dalej, doslownie i w pzenosni, pozwolisz, ze za jakis czas odezwe sie na PW albo zadzwonie i pogadamy.

    Jeszcze pare fotek z sesji z Baywatch-owka, fajna dzioucha.



    Na tym wlasnie typowa "falka" czyli niedostatecznie szybkie oproznienie zlacza konwertera z portem obudowy...

    ku rozweseleniu kolorek, dzieciaki sa cudowne do fotografowania...

    pozdrowionka

    PS
    Zapomnialem o jednej waznej rzeczy, FILMOWANIE, jest genialne, o doskonalej jakosci, zapomnijcie o jakosci generowanej przez serie Tough i to co prezentowal E-PL1, teraz jest bdb, choc podczas filmowania slychac terkotanie ale to akurat nie powinno dziwic...
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    Dla mnie praca konwertera jest wyśmienita.

    Ten problem w powietrzem pomiędzy konwerterem a obudową raczej nie występuje podczas nurkowania bo ciśnienie samo wypchnie powietrze ale na basenie czy podczas snorkelingu jest problem. Ja zawsze odkręcałem pod wodą Inona od obudowy dla C7070.

    Informacje o szybkości ładowania lampy i pracy AF też są miłe dla uszu, miałem zamiar stworzyć sobie backup w oparciu o XZ-1 ale teraz się poważnie zastanawiam nad E-PM1.

    Dzięki Janeczek

  4. #14
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    Ja używam e-pl1 z obiektywem II generacji. Dwie rzeczy zauważyłem - ostrzy wyraźnie szybciej co pod wodą jest ważne, te ryby bywają szybkie. Druga kwestia to filmy - ciszej wyraźnie, można ostrzyć bez konieczności dodawania muzyki żeby dało się oglądać.

    Mam pytanie dotyczące diod - w jakich warunkach testowałeś? Chodzi mi o ich efektywność w polskich, mało przejrzystych wodach.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    W końcu udało mi się przetestować 14-45 II i faktycznie AF błyskawica z E-PM1.
    Nie nurkowałem ale już widzę, że z porządnym wystającym makro np Subsee+10 te lampki nic nie dają przynajmniej na sucho.
    BTW
    Olympus E-PM1 in an Olympus Housing - best value 2012 przynajmniej na razie.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    kdarek, te diodki to taki ficzer bardziej, do jakichs statycznych scenek z odleglosci paru cm jest ok, a co do reszty to szalu nie ma... ale sa! to wazne... pozdrowionka

  7. #17
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    A już myślałem że jest obudowa doskonała - z oświetleniem do macro i doświetlająca na potrzeby ostrzenia zeby nie przepalać główną lampą.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  8. #18

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Puck
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    możesz zdradzić nastawy dla zdjęć monochromatycznych , czarno białych na basenie , z modelką ? Było tak ciemno , czy dałeś bardzo mały czas i doświetlaleś lampą ?

    pozdrawiam

    jacek

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Olympus pod wodą! Krótki test E-PL3, PT-EP05L, PTWC-01 i UFL-1

    Specjalnie zaciemnilem, zeby bylo jak najmniej basenu na basenie Lampa na wprost na krotkim ramieniu, niestety ufl1 jest bardzo mocarna i nie ma pelnej regulacji, mozna tylko dac 1/2 mocy. Przy bliskich kadrach to niestety skutecznie utrudnia robote, ufl2 ma juz fajna regulacje i zooma! musze kiedys przetestowac...

    Ustawien dokladnych nie pamietam, pewnie bazowe iso i przymkniete do 4-5.6 czasy kolo 1/100 ale moge sprawdzic dokladnie jak bedziesz naciskal...

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Podobne wątki

  1. krótki wypad do Rzymu
    By jacekos in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 15:29
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.04.09, 19:41
  3. TEST: Olympus mju 1050 SW
    By rocco in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28.11.08, 19:36
  4. Krótki spacer po Londynie
    By krzwoj in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.01.08, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.