Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: E-P3 czy X100?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    E-P3 czy X100?

    Mam zamiar zakupić aparat i zastanawiam się nad Olympusem E-P3 z podstawowym kitem 14-42 bądź Fuji X100. Cenowo wychodzą podobnie. Zależy mi na nie dużym aparacie gdzie będę mógł go wszędzie zabrać ze sobą. Fotografia jaka mnie interesuje to uliczna oraz portret. Od czasu do czasu jeszcze krajobraz, ale rzadko. Plusem Olka jest to, że posiada wymienne obiektywy i jest bardziej uniwersalny. Można kupić coś szerszego, albo jakieś tele jeżeli będzie taka potrzeba. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami na obiektywy. X100 to w sumie jednorazowy wydatek i tutaj 23mm przy jego matrycy daje jakies 35mm co jest fajne do fotografii ulicznej, ale z portretem już ciężko. Natomiast kusi mnie on bardzo. Co polecacie?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Zapomniałeś o jednej funkcjonalności - wizjer - Olek każe za niego dodatkowo zapłacić. Za to ten w x100 jest ... bez zarzutu!
    X100 jest bardzo specyficznym aparatem - zdecydowanie trzeba się nim dłuższą chwilę pobawić, żeby zdecydować, czy ta jego specyfika podpasuje czy nie. Taki "love or hate" i nic po środku
    Jedni go kochają i zastąpił im rozbudowany system inni nie mogą się przekonać. Znam też takich, którzy kilka razy kupowali i sprzedawali, a tuż po sprzedaży tak tęsknili, że kupowali po raz kolejny... hobby wymaga wyrzeczeń
    Za mną ten Fuji "chodzi" odkąd pojawił się w plotkach, więc nie mogę doradzić, bo nie byłabym obiektywna



  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Mając x100 będziesz ograniczony do jednej ogniskowej.
    To raczej spore utrudnienie przy tak wszechstronnej fotografii jaką uprawiasz. Choć do tylko ulicznej Fuji się sprawdzi.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    stałem przed podobnym dylematem, zdecydowałem się z powodu uniwersalności na omd... i jak pisała TOKIN, za nią "chodzi" a ja lekko żałuję (lekko bo latam z 20@1,7 i też jest fajna zabawa ale zauroczony jestem x100... i może jak trafi się jakaś okazja nabędę, kto to wie). Jeśli kusi to "zrób sobie dobrze" zaszalej i kup, nie zawsze to co racjonalne i uniwersalne daje frajdę, nie każdy jeździć musi skodą

  5. #5
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Mając x100 będziesz ograniczony do jednej ogniskowej.
    35mm jest najbardziej uniwersalną, ale i dla mnie najnudniejszą z możliwych ogniskową - ani z niej dynamiki szerokiego kąta, ani separacji GO z klasycznego, 50mm standardu. W pełni podzielam zdanie, że jak ma być uniwersalnie, to 35mm. Ale ja wolałbym chyba odważniejsze posunięcie - 28mm albo jasne 50mm.

    Trochę więc tak jest, że dla mnie to również aparat idealny, którego jednak nie kupię...
    Ostatnio edytowane przez chreasy ; 31.08.12 o 00:14

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    WROClove
    Posty
    684
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    a może idąc tropem Chreasy trzeba zerknąć na propozycję sigmy.
    nie wygląda tak krzykliwie ja fiufiuX100 ale mamy wybór w modelach z różnymi stałkami.
    było Lustro jest panasonic lumix Lx100
    (brakuje mi tylko dłUUgiego zUUma)

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Jeśli Ci się nie spieszy, to wstrzymaj się trochę z zakupem. We wrześniu będzie dużo premier nowych aparatów. Może się okazać, że w ich świetle ani E-P3, anie X100 nie będą już takie atrakcyjne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Drugi raz na X100 bym się nie zdecydował. Jakość obrazka i kolory to bajka, również wysokie ISO mniej szumnie niż E-P3. Jedna ogniskowa to wada i zaleta. Zaleta - uczysz patrzeć się na świat poprzez jej pryzmat, skupiasz się bardziej na kompozycji, jako zooma używasz nóg. Stała ogniskowa 35 zmusza Ciebie to bycia w centrum, jeżeli chcesz mieć dobre zdjęcia. Wadą jest to, że jak już z tą ogniskową będziesz za Pan brat to aby iść dalej aparat będziesz musiał sprzedać. W sumie nie wiem co Ci doradzić. W E-P3 bym się nie pchał, wolałbym E-PM1 z kitem. Tańsze, mniejsze.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli Ci się nie spieszy, to wstrzymaj się trochę z zakupem. We wrześniu będzie dużo premier nowych aparatów. Może się okazać, że w ich świetle ani E-P3, anie X100 nie będą już takie atrakcyjne.
    Za niedługo Photokina I mówi się, ze Olympus ma wypuścić coś nowego i Fuji ma niby pokazać następcę x100. Aparaty za pewne bedą drogie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: E-P3 czy X100?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli Ci się nie spieszy, to wstrzymaj się trochę z zakupem. We wrześniu będzie dużo premier nowych aparatów. Może się okazać, że w ich świetle ani E-P3, anie X100 nie będą już takie atrakcyjne.
    Za to w porównaniu z cenami tych nowych cena x100/ep3 może się okazać bardziej atrakcyjna.
    Wiele osób ostrzy sobie ząbki na EX1, albo x200? Ja natomiast mam niestety tę obawę, że cena będzie zniechęcać do nowego modelu. Poza tym czekając na Photokinę, trzeba założyć, że czeka się znacznie dłużej niż do września, bo realnie te nowości w sklepach pojawią sie dużo później.

    Oczywiście chodzi o X-E1
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 31.08.12 o 08:26



Podobne wątki

  1. Fuji X100/X100S/X100T/X100F/X100V
    By merti in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 599
    Ostatni post / autor: 24.02.22, 21:57
  2. Co wybrać? Epl-1? Epl-2? x100?
    By a_wykrota in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.07.11, 01:09
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 19:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.