Strona 51 z 253 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2528

Wątek: Fotografie ze szlaków i nie tylko

  1. #501
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Brawo za odwagę bo jak sądzę mimo upływu lat to nadal miejsce grozy.

  2. #502
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Tu odwaga nie ma nic do rzeczy, żałuję że nie wybrałem się wcześniej, kiedy można było o wiele więcej zobaczyć. Tam naprawdę nie jest już tak źle, promieniowanie jest w większości miejsc mniejsze niż na śląskich hałdach. Bardziej niebezpieczne są w tej chwili bloki które po 26 latach zaczynają się po prostu walić. Właściwie wysiedlenie mieszkańców Prypeci miało sens tylko z powodu obawy że topiący się rdzeń reaktora dojdzie do zbiorników wody jakie pod reaktorem się znajdują, co spowodowało by wybuch i powstanie ogromnej ilości radioaktywnej pary która mogła napromieniować miasto. Jak wiadomo udało się tego uniknąć. Jakim kosztem to do dziś tak naprawdę nie wiadomo. Rosja nigdy nie podała faktycznej liczby ofiar wśród żołnierzy gaszących 4 reaktor. Temat Czarnobyla przez jakiś czas bardzo mnie interesował. Sporo czytałem, zbierałem informacje na ten temat.

  3. #503
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    z ostatniej wrzuty diabelski młyn robi największe wrażenie
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  4. #504
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    B.podobałymi się zdjęcia robione we wnętrzach - ten pokój zasypany maskami jest b.wymownym dokumentem walki człowieka z następstwami katastrofy.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #505
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Faktycznie zdjęcia z wnętrz są świetne i podkreślają klimat tego miejsca. Jam też swiata ciekawy, ale nie wiem czy bym się odważył tam wejść. Inna sprawa, że ja tylko o tym miejscu czytałem to co pisały media, a to w porównaniu z wiedzą yamady, wiedza........skapa

  6. #506
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Z innego wątku:
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    A fotograf to fotograf, jeśli jest dobrym rzemieślnikiem nauczy się wszystko poprawnie pokazać. Ale moim zdaniem tylko coś co naprawdę czujesz, coś co naprawdę Ciebie interesuje pokażesz interesująco, może czasem nie poprawnie ale będzie w tym uczucie. rzucanie się na wszystko to jakaś dziwna choroba. Po co, bo masz aparat i lubisz robić zdjęcia? Bo kilka osób na forum napisze "fajne fotki, podoba mi się 20 i 21" Takie podejście moim zdaniem to podejście jest totalnie bezsensowne. Coraz częściej tu na forum widzę takie podejście, i widzę że po wstawieniu fajnych zdjęć zaczynają pojawiać się pstryki o niczym. I takie watki zaczynam odwiedzać coraz żadziej. za to tam gdzie autorzy pokazują to co naprawdę lubią, co ich kręci gdzie nie ma wszystkiego od krajobrazów po martwą naturę wraca się często i to tam przeważają fajne rzeczy.
    Ładnie napisane. Trafnie. Tylko zastanawiam się, jak znaleźć tę właściwą drogę, której np. Ja od lat szukam w swoim pseudo macro czy pseudo widoczkach, również miejskich.. Czy jest mi dane? Może jednak rozumiejąc ten wpis darować sobie foto, skoro tylko skupienie na jednej, sumiennie szlifowanej tematyce ma sens. Ja osobiście chciałbym czuć, że kręci mnie tylko np. macro świat, ale cholera wiem, że nie dałbym rady olać inne tematy, które też lubię. Wygląda więc na to, że jestem zwykłym fotokronikarzem niż fotoartystą malarzem. I co ja mam zrobić, focić coś co lubię, czy w ogóle sobie darować bo może za mało to czuję skoro nie skupiam się na jednym temacie? Co w momencie gdy nasze życie prywatne nie pozwala na rozwijanie nam tego co wydaje nam się, że chcielibyśmy faktycznie robić, focić? Myślę, że dla niejednego jest to spory ogranicznik, który wymusza w człowieku szukanie substytutu, stąd różnorodność tematów. Czyli koło się zamyka..

  7. #507
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez pamaru Zobacz posta
    Z innego wątku:


    Ładnie napisane. Trafnie. Tylko zastanawiam się, jak znaleźć tę właściwą drogę, której np. Ja od lat szukam w swoim pseudo macro czy pseudo widoczkach, również miejskich.. Czy jest mi dane? Może jednak rozumiejąc ten wpis darować sobie foto, skoro tylko skupienie na jednej, sumiennie szlifowanej tematyce ma sens. Ja osobiście chciałbym czuć, że kręci mnie tylko np. macro świat, ale cholera wiem, że nie dałbym rady olać inne tematy, które też lubię. Wygląda więc na to, że jestem zwykłym fotokronikarzem niż fotoartystą malarzem. I co ja mam zrobić, focić coś co lubię, czy w ogóle sobie darować bo może za mało to czuję skoro nie skupiam się na jednym temacie? Co w momencie gdy nasze życie prywatne nie pozwala na rozwijanie nam tego co wydaje nam się, że chcielibyśmy faktycznie robić, focić? Myślę, że dla niejednego jest to spory ogranicznik, który wymusza w człowieku szukanie substytutu, stąd różnorodność tematów. Czyli koło się zamyka..
    Bądź sobą i rób zdjęcia dla własnego uśmiechu i tego co tylko Ci się żywnie podoba a jak nie daje Ci to uśmiechu to nie rób zdjęć w ogóle. Dla mnie osobiście jest mało ważne kto robi jakie zdjęcia i czego te zdjęcia dotyczą dla mnie ważne jest aby widzieć w tych zdjęciach uśmiech tego kto naciska spust i radość jego ducha a da się to wyczuć
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  8. #508
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    A czy ja napisałem że robić tylko jedno? Napisłem że chore jest robienie wszystkiego. Jesteśmy na forum, forum fotograficznym, pokazujemy to co robimy i chcemy tego oceny. Zauważlne jest to że konkretnych ocen i wypowiedzii za wiele nie ma. sam najczęściej za wiele nie piszę, czasem mnie nachodzi i walę prosto z mostu, ale to niestety żadkość.
    Wiem jedno że moje fotki są w sumie takie sobie. Fakt, artystą nie jestem, i raczej nie będę. Nie mam tego podejścia i talentu. Bawię się w fotografowanie dla czystej przyjemności. Tak po prawdzie to racja leży po każdej ze stron. Tylko czasem zastanawiam się która to strona ma tej racji troszkę więcej a która mniej. Może żadna? Mażdy z nas robi to co robi z swoich powodów, po swojemu i swoim podejściem. Każdy ma własne zdanie. Swoją rację. I nie jest to złe.
    Fajnie jesli robisz to co robisz bo Cię to bawi, tyle że to tylko zabawa i to widać, a zabawa na dłuższą metę też się przejada. Oglądanie samych gołych d...p też się w końcu znudzi. Ja po prostu uważam że jeśli chcesz coś osiągnąć w tym co robisz to nie osiągniesz tego robiąc co chwilę coś innego.
    kuka jak ja nie cierpię pisania, zawsze gubię wątek...

  9. #509
    | OlyJedi Awatar PaniNikt
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    659
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez pamaru Zobacz posta
    Z innego wątku:


    Ładnie napisane. Trafnie. Tylko zastanawiam się, jak znaleźć tę właściwą drogę, której np. Ja od lat szukam w swoim pseudo macro czy pseudo widoczkach, również miejskich.. Czy jest mi dane? Może jednak rozumiejąc ten wpis darować sobie foto, skoro tylko skupienie na jednej, sumiennie szlifowanej tematyce ma sens. Ja osobiście chciałbym czuć, że kręci mnie tylko np. macro świat, ale cholera wiem, że nie dałbym rady olać inne tematy, które też lubię. Wygląda więc na to, że jestem zwykłym fotokronikarzem niż fotoartystą malarzem. I co ja mam zrobić, focić coś co lubię, czy w ogóle sobie darować bo może za mało to czuję skoro nie skupiam się na jednym temacie? Co w momencie gdy nasze życie prywatne nie pozwala na rozwijanie nam tego co wydaje nam się, że chcielibyśmy faktycznie robić, focić? Myślę, że dla niejednego jest to spory ogranicznik, który wymusza w człowieku szukanie substytutu, stąd różnorodność tematów. Czyli koło się zamyka..
    Rozważania zaczynaja przypominać znane roztrząsanie pt. co było pierwsze: jajko czy kura? Fotografia dla takich jak my, czyli amatorów-hobbystów [ewentualnych profesjonalistów przepraszam] ma być przede wszystkim przyjemnością. Może będę nudna, powtarzając, że to, co fotografujemy, jest pochodną wielu czynników: widzenia, czucia, wrażliwości, fantazji, zainteresowań intelektualnych, ostatecznie jeszcze czasu, możliwości sprzętowych, opanowanej techniki itd. itp. Co prawda ktoś kiedyś zauważył, że "o człowieku, który jest ciasny w siedmiu różnych specjalnościach mówi się, że jest wszechstronny", ja sama jestem zwolenniczką pewnej różnorodności. Zapewne dlatego, że mój typ uwagi powoduje dostrzeganie różnych rzeczy i zjawisk. Jasne, mam swoje fotograficzne koniki, są rodzaje fotografii, o których wiem na pewno, że nigdy ich nie tknę, ale generalnie otwieram się ciągle na nowe pomysły.
    A w tych ulubionych kategoriach staram się podciągać
    Ostatnio edytowane przez PaniNikt ; 29.12.12 o 01:21

  10. #510
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Fotografie ze szlaków i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Zauważlne jest to że konkretnych ocen i wypowiedzii za wiele nie ma. sam najczęściej za wiele nie piszę, czasem mnie nachodzi i walę prosto z mostu, ale to niestety żadkość.
    To zmień to. Zacznij częściej pisać i inni pójdą w Twoje ślady. Ja staram się zawsze trochę więcej napisać i widzę, że też jest kilka osób, które to robią a będzie to z korzyścią dla wszystkich.

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Wiem jedno że moje fotki są w sumie takie sobie.
    Już nie przesadzaj bo skoro lubię na nie popatrzeć to nie jest tak źle a uwierz mi muszę przeglądać setki zdjęć co nie jest związane z tym forum. To tak aby połaskotać Twoje EGO
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

Podobne wątki

  1. Hades - fotografie
    By hades in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 898
    Ostatni post / autor: 31.12.21, 19:36
  2. Dyskotekowe fotografie
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.