Strona 3 z 253 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2528

Wątek: Fotografie ze szlaków i nie tylko

  1. #21
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    co do 5. szczerze mówiąc światło było tego poranka super, niewiele od siebie trzeba było dodawać. Pogoda w górach (Tatrach) zmienną jest a ja nawet lubię kiedy chmury czasem schodzą na szczyty byle całkiem ich nie zasłaniały.
    Mam podobne zdanie, chmury często nadają takiego specyficznego charakteru, przetaczając się jak "śmietana" przez szczyty i wciskając tu i tam, dzięki czemu mamy dużo więcej dogodnych sytuacji do ciekawych zdjęć - a jeżeli raz po raz towarzyszy gdzieś obok słońce, to już w ogóle klasa. Lampa z nieba gra na niekorzyść, aczkolwiek czasami da się coś fajnego wyczarować

    Podczas mojej wyprawy, wyciągałem aparat głównie w okolicach wczesnego poranka i wieczorem, czasem na trasie, ale nie mam jeszcze patentu jak aparat mieć pod ręką i to bardziej irytowało niż sprawiało radoche.
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 30.08.12 o 20:03

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    5-tka jest suuper.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    fakt na 5 jest kawałek linii elektrycznej, zostawiłem może i niepotrzebnie, poprawiłem się i teraz chyba jest lepiej
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tatry_2012-08-17_225.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	579,1 KB
ID:	69233  

  4. #24
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Dobre masz oko, dostrzegasz ciekawe scenerie. Zazdroszczę, bo ja w górach to jak Japończyk
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    Mam podobne zdanie, chmury często nadają takiego specyficznego charakteru, przetaczając się jak "śmietana" przez szczyty i wciskając tu i tam, dzięki czemu mamy dużo więcej dogodnych sytuacji do ciekawych zdjęć - a jeżeli raz po raz towarzyszy gdzieś obok słońce, to już w ogóle klasa. Lampa z nieba gra na niekorzyść, aczkolwiek czasami da się coś fajnego wyczarować

    Podczas mojej wyprawy, wyciągałem aparat głównie w okolicach wczesnego poranka i wieczorem, czasem na trasie, ale nie mam jeszcze patentu jak aparat mieć pod ręką i to bardziej irytowało niż sprawiało radoche.
    W górach zawsze aparat mam pod ręką, kiedyś zanim zmieniłem system nawet tak nie było dla mnie przeszkodą:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giewont_009.JPG
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	505,2 KB
ID:	69237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giewont_016.JPG
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	548,6 KB
ID:	69238  

  6. #26
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    W górach zawsze aparat mam pod ręką, kiedyś zanim zmieniłem system nawet tak nie było dla mnie przeszkodą:
    Nie no dla mnie hardcore - pociskałeś ze statywem, a w kieszeni jakieś jeszcze tele? Dla mnie to była pierwsza poważna wyprawa ostatnio, wszędzie targałem cały 25kg dobytek, dlatego okrutnie mnie irytowało wyciąganie aparatu z plecaka, noszenie na szyi to żaden komfort - kark dociska. Ale jak to na wyprawie na następną wiem bez czego ani rusz, a czego już nigdy w życiu - na aparat też jakiś chyba będę miał patent..

  7. #27
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    Podczas mojej wyprawy, wyciągałem aparat głównie w okolicach wczesnego poranka i wieczorem, czasem na trasie, ale nie mam jeszcze patentu jak aparat mieć pod ręką i to bardziej irytowało niż sprawiało radoche.
    Jeśli masz Pena lub OM-D, to polecam małe torby biodrowe, ale noszone na brzuchu, aparat przewieszony przez głowę i ramię. Na łagodniejszych momentach tak właśnie noszę sprzęt, wszystko jest pod ręką. Na łańcuchach torba leci do plecaka, a aparat w miękki pokrowiec do pena (~25 zł w OJ).
    Jeśli masz większy sprzęt, to polecam do pasa biodrowego plecaka dorobić oczko, podobne do 'szpejarek' z uprzęży wspinaczkowych, wówczas aparat obiektywem w dół wsadzasz do tej fotograficznej sprzejarki, a pasek dla pewności montujesz do paska piersiowego. (tak nosiłem przez kilka lat lustra nikona)
    Wariant 3 - nightelf bodajże wczoraj chwalił się ciekawym patentem mocowania aparatu do paska od spodni lub szelek plecaka. Zabawka najdroższa z proponowanych, ale warto rozważenia.
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    Nie no dla mnie hardcore - pociskałeś ze statywem, a w kieszeni jakieś jeszcze tele? Dla mnie to była pierwsza poważna wyprawa ostatnio, wszędzie targałem cały 25kg dobytek, dlatego okrutnie mnie irytowało wyciąganie aparatu z plecaka, noszenie na szyi to żaden komfort - kark dociska. Ale jak to na wyprawie na następną wiem bez czego ani rusz, a czego już nigdy w życiu - na aparat też jakiś chyba będę miał patent..
    dlatego po którymś razie sprzedałem co miałem i zamieniłem na E-M5, teraz to nawet na szyi nie jest najgorzej

  9. #29
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Cytat Zamieszczone przez dao Zobacz posta
    Jeśli masz Pena lub OM-D, to polecam małe torby biodrowe, ale noszone na brzuchu, aparat przewieszony przez głowę i ramię. Na łagodniejszych momentach tak właśnie noszę sprzęt, wszystko jest pod ręką. Na łańcuchach torba leci do plecaka, a aparat w miękki pokrowiec do pena (~25 zł w OJ).
    Jeśli masz większy sprzęt, to polecam do pasa biodrowego plecaka dorobić oczko, podobne do 'szpejarek' z uprzęży wspinaczkowych, wówczas aparat obiektywem w dół wsadzasz do tej fotograficznej sprzejarki, a pasek dla pewności montujesz do paska piersiowego. (tak nosiłem przez kilka lat lustra nikona)
    Wariant 3 - nightelf bodajże wczoraj chwalił się ciekawym patentem mocowania aparatu do paska od spodni lub szelek plecaka. Zabawka najdroższa z proponowanych, ale warto rozważenia.
    Wariant 3 widziałem po słowackiej stronie, nawet miałem okazje dokładnie obejrzeć, nie wiem czy dla mnie aparat nie byłby za wysoko - to było gdzieś na wysokości mostka przyklejone do szelek, jednak chyba ta opcja nie dla mnie.
    Wariant 1 - jakoś próbowałem praktykować, ale to przy dobrej pogodzie, jak zaczyna się robić kiepsko to trzeba go przewiesić przez szyję i po zabawie i komforcie (wiem, że można go schować, ale pogoda kapryśna, raz słońce, raz deszcz, raz wilgoć)

    Osobiście chyba doczepie torbę (taką ładowaną z góry - tylko na body i szkło) do pasa biodrowego od plecaka, to tak z pierwszych spostrzeżeń. Mam jeszcze trochę czasu

    ---------- Post dodany o 20:35 ---------- Poprzedni post był o 20:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    dlatego po którymś razie sprzedałem co miałem i zamieniłem na E-M5, teraz to nawet na szyi nie jest najgorzej
    Ja mam Ep-1 a do tego leice 25mm tą od 4/3, body małe, ale szkło ciągnęło, mimo wszystko uwielbiam je, wąsko nie wąsko, ale te zdjęcia coś mają

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Moje boje i nie tylko :)

    Może kiedyś skuszę się na dobre szerokie szkło, np 12 Olympusa, póki co kasa poszła na nową zabawkę E-M5 która tania niestety nie jest. Póki co 12-50 musi starczyć.
    Na dobranoc jeszcze jedna panorama z Giewontem w roli głównej. Troszkę nie wyszła ale co tam.
    8.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tatry_2012-08-17_227.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	430,1 KB
ID:	69240  

Podobne wątki

  1. Hades - fotografie
    By hades in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 898
    Ostatni post / autor: 31.12.21, 19:36
  2. Dyskotekowe fotografie
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.