Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: E-330 wariuje :-/

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria

    E-330 wariuje :-/

    Wcześniej podpiąłem to pytanie pod czyjś stary wątek, ale chyba było to zbyt mało czytelne, więc robię to jeszcze raz w nowym.

    Używam E-330 z dwoma akumulatorami, oryginał BLM-1 oraz odpowiednik Hahnel. Dotychczas oba pracowały porównywalnie, ale ostatnio zauważyłem, że aparat z ogniwem Hahnel zaczął wariować (na oryginalnym też niestety zdarza się to, tyle, że nie aż tak często). Wyglądało to w ten sposób, że po włączeniu aparatu powtarzało się czyszczenie matrycy. W trybie przeglądania zdjęć aparat sam powracał do trybu zdjęciowego, ewentualnie przestawał reagować. Zdarzało się również, że po naciśnięciu przycisku korekcji +/- ponownie włączał się tryb czyszczenia. Naładowałem jeszcze raz Hahnela i wówczas na początku aparat pracował bardziej poprawnie, ale problemy nie zniknęły do końca. Zastanawia mnie w tej sytuacji, co mogło być przyczyną tych dziwnych reakcji - akumulatory czy sama puszka? Czy w przypadku problemów akumulatora, może to powodować jakieś uszkodzenia aparatu? A może to kwestia oprogramowania i jego ewentualnej wymiany/uaktualnienia? Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  2. #2
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: E-330 wariuje :-/

    Czy w przypadku problemów akumulatora, może to powodować jakieś uszkodzenia aparatu?
    Tak. Jak coś z niego wypłynie lub nastąpi samozapłon.

    A może to kwestia oprogramowania i jego ewentualnej wymiany/uaktualnienia?
    Nie ma to najmniejszego znaczenia.

    Zastanawia mnie w tej sytuacji, co mogło być przyczyną tych dziwnych reakcji - akumulatory czy sama puszka?
    Bez pomiarów miernikiem sprawdzających czy to w aparacie chwilowo wzrasta pobór mocy
    czy w akumulatorze pod obciążeniem siada napięcie, trudno będzie na te pytanie odpowiedzieć.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria

    Odp: E-330 wariuje :-/

    Dzięki za odpowiedź
    W pobliżu nie mam dobrego specjalisty od foto-elektroniki, a tu chyba nie obędzie się bez kogoś takiego. Ostatecznie wiec chyba będę musiał pomyśleć o serwisie olkowym. Zanim jednak tam się zwrócę, muszę przekalkulować całość, bo nosiłem się z zamiarem wymiany korpusu (chociaż E-330 jest całkiem fajnym sprzętem).
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.