Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Zastanawiałem się co ludzie robią żeby robić coraz lepsze zdjęcia ? Naszło mnie tak bo ma wrażenie, że sam stanąłem w miejscu. Oczywiście od strony technicznej zmiany zachodzą. Coraz lepsza umiejętność obróbki zdjęć, coraz lepszy sprzęt itd. Ale czegoś ciągle brakuje.

    Po pierwsze nie znalazłem swojego tematu. Nie mógłbym o sobie powiedzieć, że na przykład mój styl to fotografia uliczna, czy makro albo krajobrazy czy cokolwiek innego. Trochę skaczę po tematach i można powiedzieć, że mam "okresy". Raz skupiam się na tym a raz na czymś innym. Taki dryf z prądem okazji jakie się nadarzają.

    I tu chyba jest to "po drugie". Ponieważ fotografowanie to hobby więc mogę mu poświęcić zaledwie część wolnego czasu. Co za tym idzie raczej trudno mi kreować okazje, łatwiej robić zdjęcia "przy okazji". Okazji nie ma aż tak dużo więc i proces poprawy umiejętności jest powolny. Tak sobie to pokrętnie tłumaczę.

    Co wy robicie ?

    1. Jeździcie na wyszukane wcześniej plenery, miejscówki specjalnie zrobić określone zdjęcia ?
    2. Startujecie w konkursach planując zrobienie zdjęcia pasującego do tematu, skupiając się na tym zadaniu ?
    3. Wychodzicie z domu z planem zrobienia określonego zdjęcia i tak długo próbujecie aż osiągniecie zadowalający Was efekt ?
    4. Chodzicie na jakieś kursy, spotkania ? Dokształcacie się z interesujących tematów ?

    Czy po prostu macie talent ?
    Świetne zdjęcia robicie przy okazji i zawsze wychodzą. Nawet idąc z rodziną na zakupy zapełniacie kartę pamięci i wszystko to arcydzieła ?

    Wszelkie porady mile widziane.
    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


  2. #2

    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    82
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Ja własnie mam, czas który postanowiłem wykorzystać na zdjęcia błyskane w plenerze bo starasznie mnie to fascynuje(chyba) Urlop. Prawda jest taka, że foce pająki i inne pierdoły bo: a to nie ma czasu bo dzieci a to nie ma pogody a to dzisiaj nie bo coś tam i tak schodzi czas a urlop się kończy a mnie to zaczyna wkur... mam pomysły ale nie mam do nich rekwizytów a pomysłów na fotki bez rekwizytów brak...
    może trochę O.T. ale musiałem wylać żale

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez qazy Zobacz posta
    Co wy robicie ?



    Wszelkie porady mile widziane.
    1.Tak.
    2.Nie
    3.Tak,Tak.
    4.Tak,teraz juz mniej ,ale nadaltroche tak.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Moja główna autorska porada mówi, aby się samokontrolować ... należy walczyć ze samym sobą, a nie z konkurencją (dowolną). Należy następnie poddać się krytyce na OC i spokojnie wyciągać wnioski ---pozdrawam
    -----------------------
    ps--- (inspiracje do zdjęć należy brać z dowolnego źródła (nawet z malarstwa), ale nie kopiować)

  5. #5
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Niestety, nie mam tyle czasu na zdjęcia, ile bym chciała... a jak już się pojawia "lżejszy" okres, to znowu z reguły są to niefotograficzne miesiące typu listopad. Z drugiej strony nie mogę narzekać, bo staram się przy okazji różnych drobnych wyjazdów coś tam pofocić. Jak jeszcze nie było na świecie młodego, to każdą wolną chwilę poświęcałam fotografii i obróbce, bo nie było innych obowiązków. Potem, mam wrażenie, uwsteczniłam się fotograficzne. Brak czasu = brak praktyki = brak lepszych zdjęć. Ale wiadomo, że nie można w życiu mieć wszystkiego

    Teraz zawsze przed wyjazdem, staram się w okolicy znaleźć coś ciekawego do zobaczenia i sfotografowania. Wiem, że nie popełniam już podstawowych błędów i swobodnie operuję światłem/czasem/kadrem. Nie mówię, że to zawsze da pomyślny efekt ale się staram. Nie wysyłam zdjęć do konkursów (sporadycznie) - nie uważam, aby były aż tak dobre, teraz poziom się staje niezwykle wysoki.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez qazy Zobacz posta

    Co wy robicie ?

    Wszelkie porady mile widziane.
    1. Tak
    2. Nie
    3. Tak
    4. Tak ( warsztaty tematyczne )

    Podpisuję się też pod tym co napisał Irek 50.

    Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ha, dzięki za odpowiedzi. 5 komentarzy i już widać cały przekrój możliwych odpowiedzi. Mirek54 i hadan jak widzę podchodzą do tematu kompleksowo. Zazdroszczę czasu i samozaparcia. No właśnie czy wystarcza samozaparcie czy macie też duuuużo czasu ?

    Zastanawiałem się czy nie zacząć od jakiegoś małego kroczku. Najgorsze że nie wiem w którym kierunku ten kroczek postawić. Może zrobię jak radzi irek50 i zrobię jakąś fotkę, którą opublikuje na forum a Wy się nad nią poznęcacie. Wymyśleć musiałbym jednak jakiś temat. Najlepiej miejsce jakie znam. Wyjdę z domy w celu zrobienia określonego zdjęcia i przynajmniej na 1 i 3 odpowiem TAK

    ---------- Post dodany o 20:33 ---------- Poprzedni post był o 20:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez RGS Zobacz posta
    Ja własnie mam, czas który postanowiłem wykorzystać na zdjęcia błyskane w plenerze bo starasznie mnie to fascynuje(chyba) Urlop. Prawda jest taka, że foce pająki i inne pierdoły bo: a to nie ma czasu bo dzieci a to nie ma pogody a to dzisiaj nie bo coś tam i tak schodzi czas a urlop się kończy a mnie to zaczyna wkur... mam pomysły ale nie mam do nich rekwizytów a pomysłów na fotki bez rekwizytów brak...
    może trochę O.T. ale musiałem wylać żale
    Trafiłeś w sedno

    ---------- Post dodany o 20:35 ---------- Poprzedni post był o 20:33 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Teraz zawsze przed wyjazdem, staram się w okolicy znaleźć coś ciekawego do zobaczenia i sfotografowania.
    Tą metodę też stosuję Ale i tak prawie zawsze wychodzi "w biegu"
    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Kiedyś, dawno temu, w czasach żelatyny, koleś rzucił temat: trzy kostki cukru sfotografować tak, aby wywołać ślinotok u oglądającego.
    Fotek było sporo, slajdów też trochę, ale ślinka jakoś nie chciała pociec.
    Temat dość trudny.
    Może by konkurs na OC ogłosić.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Kiedyś, dawno temu, w czasach żelatyny, koleś rzucił temat: trzy kostki cukru sfotografować tak, aby wywołać ślinotok u oglądającego.
    Fotek było sporo, slajdów też trochę, ale ślinka jakoś nie chciała pociec.
    Temat dość trudny.
    Może by konkurs na OC ogłosić.
    ----------------
    Właśnie trudność polega na wyborze tematu, gdyż fotografować można wszystko... Sam wyspecjalizowałem się (jako rzemieślnik) w zdjęciach portretowych, ale podziwiam krajobrazy innych kolegów, albo (między innymi) koty Witii ---Raczej trudno być dobrym wszechstronnie... Całkiem inną działką jest z kolei reportaż (nie mylić ze ślubem)... itd w nieskończoność...

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    ----------------
    Właśnie trudność polega na wyborze tematu, gdyż fotografować można wszystko... Sam wyspecjalizowałem się (jako rzemieślnik) w zdjęciach portretowych, ale podziwiam krajobrazy innych kolegów, albo (między innymi) koty Witii ---Raczej trudno być dobrym wszechstronnie... Całkiem inną działką jest z kolei reportaż (nie mylić ze ślubem)... itd w nieskończoność...
    Czyli krótko mówiąc, ćwiczyć, ćwiczyć, wysłuchać krytycznych ocen, i dalej ćwiczyć, ....
    Teraz jest to dużo łatwiejsze, odpada grzebanie w ciemni.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Podobne wątki

  1. Co zmienić żeby było lepiej...?
    By szpila9 in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14.11.07, 11:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.