Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Witam !

    1.TAK.
    2.NIE...
    3.TAK... ale nie za wszelka cene.
    4.TAK. Czytam ksiazki zwiazane z fotografowaniem.

    Doskonale sie w obrobkach materialu foto.

    Ogladam zdjecia innych i staram sie zrozumiec
    co autor zdjecia mial na mysli naciskajac w danym momencie migawke.
    Najbardziej odpowiada mi krajobraz, portret oraz zdjecia ludzi.

    Co do talentu uwazam, ze albo ktos go ma albo nie.
    Fotografia jest na tyle specyficzna, ze niezaleznie od
    umiejetnosci kazdy moze przypadkowo wykonac genialne zdjecie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 9.08.12 o 23:26
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #22
    | OlyJedi Awatar majeczek78
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Oława
    Posty
    944
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja chętnie korzystam z warsztatów tematycznych, oglądam zdjęcia mistrzów oraz moich ulubionych fotografów. Oprócz tego w mojej miejscowości przy ośrodku kultury działa pracownia foto prowadzona przez zawodowego fotografa. Spotykamy się tam raz w tygodniu.AD1. - TakDo tego oczywiście książki i internet.

  3. #23
    Centus
    Gość

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    trenowac wlasny umysl i oko, nauczyc sie myslec fotograficznie, szalec z aparatem, dac sie poniesc emocjom, pozniej... odlozyc aparat na tydzien, przemyslec wszystko co sie zrobilo... i zaczac zabawe od nowa



    fotografia to nie hobby, to styl zycia

    oraz

    wrazliwosc na to co nas otacza, umiejetnosc dostrzegania tego czego inni nie zauwazaja, a to wszystko to stan umyslu, wiec wracamy do punktu wyjscia

    czyli trenujemy umysl


    moim zdaniem nie da sie napisac algorytmu co robic zeby robic postepy, one poprostu, albo sa, albo ich nie ma

    nie zapominajmy ze fotografia jest dziedzina tworcza




    PS

    jest cos jeszcze, i to bardzo ale to bardzo wazne, wytralosc w dazeniu do celu, zaangazowanie czasu ktory musimy poswiecic, przychodza tez momenty spotkania z tzw "sciana" trzeba umiec przez to przejsc, a tutaj znowu wracamy do wytrwalosci czyli kolo sie zamyka

    PS'

    jest jeszcze takie cos jak: dryg, smykalka, talent, iskra boza, jak zwal tak zwal, poprostu jednemu bedzie to dane a drugiemu nie, ktos moze pol zycia walczyc zeby zostac dobrym fotografem, a dopiero w wieku dojzalym zrozumie ze ma dar do pisania powiesci
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 10.08.12 o 01:55

  4. #24
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    jest jeszcze takie cos jak: dryg, smykalka, talent, iskra boza, jak zwal tak zwal, poprostu jednemu bedzie to dane a drugiemu nie, ktos moze pol zycia walczyc zeby zostac dobrym fotografem, a dopiero w wieku dojzalym zrozumie ze ma dar do pisania powiesci
    Poruszyłeś ważną sprawę. Faktycznie to "coś" jest konieczne. Różnica wielka może być jednak pomiędzy "dryg" a "talent". Nie trzeba być jak Neron wśród poetów ale i dobry rzemieślnik też jest w cenie.

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Coś co nasuwa się po przeczytaniu Waszych komentarzy. Kto bierze udział w konkursach ???


    Piszecie w większości, że czytacie książki, oglądacie zdjęcia mistrzów, chodzicie na warsztaty itd. Cenne rady bo jak widać nie można zajmować się fotografią (zresztą jak innymi pasjami) "po łebkach", trzeba robić to kompleksowo, tak jak pisze Centus musi być "wytralosc w dazeniu do celu, zaangazowanie czasu" Wszystkie te działania jednak nazwałbym działaniami w skali makro. Ciekawi mnie skala mikro.

    Jak wygląda dzień pasjonata fotografii ?
    Nosicie na co dzień aparat ze sobą ?
    Nie odpuszczacie okazji ? Jak jedziecie np. samochodem i widzicie coś wartego uwiecznienia to zatrzymujecie się zawsze ?
    Czy obrabiacie zdjęcia w komputerze żeby osiągnąć rezultat spełniający Wasze oczekiwania estetyczne ?

    Jak wygląda proces twórczy?
    Taki przykład który dziś przyszedł mi do głowy. Często przejeżdżam koło ciekawych ruin starego pałacu. Wiele razy robiłem mu zdjęcia. Dziś doszedłem do wniosku że były to po prostu "ładne fotki". Chciałem po prostu "ładnie" ująć pałac. A dziś pomyślałem że mógłbym przystanąć i znów zrobić mu zdjęcia ale postarać się pokazać na nich coś więcej niż ruinę. Pokazać to z czym on mi się od zawsze kojarzy: "Upadek". Nie wiem czy to się uda ale takie podejście zmusiło mnie do innego spojrzenia na to co ma być na zdjęciu i wyzwoliło trochę z pewnej rutyny.
    Zdjęci wprawdzie nie zrobiłem. Ostre słońce popsuło szyki. Ale poczekam i wrócę tam na pewno.

    Czy tak podchodzicie do każdego zdjęcia czy po prostu wystarczy "ciekawy" kadr. Krajobraz może nie wymagać takiego podejścia
    Czy przesadzam i szukam głębi tam gdzie nie trzeba ?
    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


  5. #25
    Centus
    Gość

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez qazy Zobacz posta

    Jak wygląda dzień pasjonata fotografii ?
    Nosicie na co dzień aparat ze sobą ?
    Nie odpuszczacie okazji ? Jak jedziecie np. samochodem i widzicie coś wartego uwiecznienia to zatrzymujecie się zawsze ?
    Czy obrabiacie zdjęcia w komputerze żeby osiągnąć rezultat spełniający Wasze oczekiwania estetyczne ?

    Jak wygląda proces twórczy?

    wydaje mi sie ze odpowiedzi na te pytania beda juz typowo indywidualne, kazdy z nas jest inny, jeden lubi wstawac o 4 rano, innemu najlepiej sie mysli o polnocy, ile ludzi tyle bedzie opinii

    grunt zeby robic zdjecia, wtedy kiedy czujemy "wene" a nie zmuszac sie, bo akurat dzisiaj musze wyrobic limit zaplanowanych zdjec

    proces tworczy tez jest sprawa indywidualna, jeden bedzie myslal godzine az wymysli, drugi dostanie olsnienia pod wplywem jakiegos impulsu, a trzeciemu pomysl na zdjecie sie poprostu przysni

    czasami... trzeba tez umiec z danego zdjecia zrezynowac, jezeli chodzimy wokol tematu, probujemy na sile cos wymyslic i nic, a trwa to juz kilka dni, temat nalezy odpuscic, widocznie nie pobudza on na tyle naszej wyobrazni, zeby cos z tego bylo, warto sie kierowac impulsem, zyc chwila, starac sie ja uchwycic

    warto popracowac nad jedna umiejetnoscia, przelamac opor jezeli chodzi o bliski kontakt z fotografowanym obiektem, aczkolwiek dotyczy to raczej chcacych fotografowac ludzi

    PS

    nieodparcie mam wrazenie, ze chcialbys sprowadzic postepy w fotografii do pewnego algorytmu, lub przepisu, moim zdaniem tak sie nie da


    PS'

    i nie ma sensu zbyt mocno spinac posladow, fotografia ma byc tez zabawa, to co ma przyjsc, przyjdzie samo, potrzeba wiec, odrobiny dystansu, oraz...

    wiary w siebie, bo czesto sami sie ograniczamy, wmawiajac sobie, ze tego czy tamtego nie damy rady zrobic

    PS''

    nauczyc sie cieszyc z malych sukcesow, przekuc je na doping do dalszej pracy, mowiac sobie, ze skoro to osiagnalem, to znaczy ze moge, umiem, w ten sposob calosc sie sama napedza

    tak samo mozna zamienic krytyke naszych poczynan, na dzialanie dopingujace, zamiast myslec, co oni chca od moich zdjec, przeciez ciocia mowila ze moje zdjecia sa takie sliczne, pomyslec co mozna poprawic i zamiast sie smucic, powiedziec sobie: wezme sie w garsc i zrobie takie zdjecia ze im galy powypadaja
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 10.08.12 o 11:49

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Ja nic nie robię, żeby się fotograficznie rozwijać. Bawię się fotografią, a rozwój jest tego naturalnym skutkiem ubocznym.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #27
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Ja głównie czytam to Forum i ogladam Wasze zdjęcia

  8. #28
    Centus
    Gość

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja nic nie robię, żeby się fotograficznie rozwijać. Bawię się fotografią, a rozwój jest tego naturalnym skutkiem ubocznym.
    i to jest najlepsza odpowiedz

    PS

    mowie powaznie !!!

  9. #29
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    nieodparcie mam wrazenie, ze chcialbys sprowadzic postepy w fotografii do pewnego algorytmu, lub przepisu, moim zdaniem tak sie nie da
    Może tak się wydawać ale nie szukam przepisu "krok po kroku" co należy zrobić żeby było dobrze.
    Odpowiedzi traktuję tak jak wielu czytanie książek znanych fotografów czy oglądanie zdjęć z opisanym procesem ich powstania.
    Nie chcę powielać, interesuje mnie to jako inspiracja i zaspokojenie mojej czystej ciekawości Bo jak się nie wie gdzie pójść to warto zapytać o drogę. Może przy okazji odkryję własną a wszystkie odpowiedzi i opinie rozszerzają horyzonty ograniczone rutyną. Na co dzień nie mam okazji pogadać z żadnym pasjonatem fotografii, pewnie dlatego za bardzo drążę.

    ---------- Post dodany o 12:04 ---------- Poprzedni post był o 12:03 ----------

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja nic nie robię, żeby się fotograficznie rozwijać. Bawię się fotografią, a rozwój jest tego naturalnym skutkiem ubocznym.
    A widzisz ja też tak podchodziłem ale teraz brakło mi już skutków ubocznych
    Talentu chyba brak !
    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


  10. #30
    Awatar zibixstudio
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Busk-Zdrój (okolice)
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Każdy w jakimś stopniu nawet podczas zabawy fotografią się rozwija w skutek uboczny, ale...
    zastanówcie się, przed każdym naciśnięciem spustu migawki co robimy? zastanawiamy się co zrobić aby zdjęcie było jak najlepsze...
    czyli wyciągamy wnioski z doświadczenia, własnych spostrzeżeń i informacji jakie posiadamy.
    Skoro tak jest, to aby się naprawdę rozwijać, trzeba ciągle zwiększać ilość informacji jaka nam towarzyszy przed naciśnięciem spustu, nie można tego osiągnąć w skutek uboczny, bo skutki uboczne się wyczerpią w końcu... Kwestią pozostaje czy nam wystarczy wiedza którą mamy w skutek uboczny, czy jesteśmy nadal głodni wiedzy nabywanej...?

Podobne wątki

  1. Co zmienić żeby było lepiej...?
    By szpila9 in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14.11.07, 11:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.