Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Czyli krótko mówiąc, ćwiczyć, ćwiczyć, wysłuchać krytycznych ocen, i dalej ćwiczyć, ....
    Teraz jest to dużo łatwiejsze, odpada grzebanie w ciemni.
    --------------
    Jasne, że teraz łatwiej się uczyć, o ile nie idzie się na łatwiznę bezmyślnego pstrykania bez znajomości szopa... Robota w ciemni była romantyczna, ale teraz są inne czasy i trzeba im sprostać ... --pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 9.08.12 o 21:26

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    ja polecam wspólne plenery z kimś kto robi foty które nam się podobają... w dwie osoby... więcej to już tłok (chyba że makro na łące wtedy można więcej osób)... ja tak robię, podpatruję, podpytuję... poznaję sposób patrzenia tej drugiej osoby, próbuję ten sam motyw chwycić inaczej... a potem piwko i gadanie... oczywiście o fotografii
    pozdrawiam!

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    1.Tak
    2.nie
    3.tak
    4.tak

    Dla mnie amatora najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia. Przestałem już właściwie czytac tutoriale i książki i staram się jak najwięcej czasu spedzic z aparatem bo widze, że dzięki temu mam najwieksze postępy. Nie ograniczam się też tylko do jednej dziedziny ale lubię też odkrywać nowe tematy. W ten sposób poznałem street photo i reportaż - to mnie wciągnęło, najwięcej czasu poświęcam właśnie na to i idę w tym kierunku kompletując sprzęt czy przeglądając galerie street photo.
    B. ważne wg mnie są też spotkania grupowe - zawsze nauczę się czegoś nowego, coś podpatrzę ew. otrzymam cenne rady.

    Zauważyłem też, że fotografia wymaga uporządkowania, uwagi i koncentracji na każdym kroku. Co z tego, ze np. wykonałem ciekawe zdjęcia jak w momencie obróbki z powodu nieuwagi popełniam czasem głupie błędy i które psują ostateczny efekt. Tu liczy się cierpliwość i praca - lepiej użyć jednego słabszego programu który mamy opanowany na 95% niż eksperymentowac z innym.
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 9.08.12 o 21:58
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #14
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    ja polecam wspólne plenery z kimś kto robi foty które nam się podobają... w dwie osoby... więcej to już tłok (chyba że makro na łące wtedy można więcej osób)... ja tak robię, podpatruję, podpytuję... poznaję sposób patrzenia tej drugiej osoby, próbuję ten sam motyw chwycić inaczej... a potem piwko i gadanie... oczywiście o fotografii
    pozdrawiam!
    -------------
    Zgadzam się, ale dodam, że warto te rozmowy kontynuować przy monitorze i wspólnych próbach kadrowania itp --pozdrawiam

  5. #15
    | OlyJedi Awatar broda
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    616
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    witam ,ja lubie ogladac dobre zdjecia i czerpac z nich inspiracje , jezeli wychodze z aparatem to mam mniej wiecej wyobrazenie co chce zrobic i staram sie to realizowac , jezeli nie wychodzi tak jak chce badz zewnetrzne warunki uniemozliwiaja mi zrobienie zamierzonego zdjecia to daje sobie spokoj i go nie robie , bez spinania sie i frustracji ide powoli do przodu ,taki jest moj sposob , pozdr

  6. #16
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    1.tak
    2.nie
    3.tak
    4.tak
    Inspirują mnie stare fotografie na których mistrzowie oddali nastrój chwili lub miejsca. Gdy znajduję się w takiej sytuacji staram się wczuć w temat. Często nic z tego nie wychodzi ale przynajmniej próbuję.
    bezbagnetowiec z mianowania

  7. #17
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    1.tak
    2.nie
    3.tak
    4.tak
    Inspirują mnie stare fotografie na których mistrzowie oddali nastrój chwili lub miejsca. Gdy znajduję się w takiej sytuacji staram się wczuć w temat. Często nic z tego nie wychodzi ale przynajmniej próbuję.
    ---------------
    Szkoda, że większość dzieł Jana Bułhaka nazywanym ojcem polskiej fotografii uległo zniszczeniu w czasie wojny... Ja z jego książek (jako chemik z wykształcenia) dowiedziałem się o wywoływaczu z pirogalolem i go stosowałem z powodzeniem (niesamowity wywoływacz czb do większych formatów negatywów i papierów--uwaga silna trucizna)
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 9.08.12 o 22:29

  8. #18
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    Co wy robicie ?
    1. Jeździcie na wyszukane wcześniej plenery, miejscówki specjalnie zrobić określone zdjęcia ?
    2. Startujecie w konkursach planując zrobienie zdjęcia pasującego do tematu, skupiając się na tym zadaniu ?
    3. Wychodzicie z domu z planem zrobienia określonego zdjęcia i tak długo próbujecie aż osiągnieci
    1. plenery nie - miejscówki na zdjęcia tak.
    W moim przypadku duża składowa zdjęcia to temat. Z resztą nie tylko w moim bo tak ogólnie jest. Jeśli wiem że w Zermatt Jesienią jest zacnie -

    jadę do Zermatt jesienią.

    jeśli wiem, że w Marsa el Alam żyją żółwie zielone - jadę na żółwie ze sprzętem UW


    A jak wiem, że jesień w Bieszczadach jest piękna albo Zima w Karkonoszach to też tam jadę.
    Słowem pogoń za tematem w moim przypadku. A jak już pojedziesz na tydzień w Bieszczady zrobić jesienne zdjęcie gór
    to przez tydzień pracy z aparatem siłą rzeczy człowiek coś się zawsze rozwinie



    2) Tak chociaż rzadko mi się to zdarza - mam kilka tematów które wiem, że co roku będą wracać i robiąc zdjęcie myślę o tym temacie
    3) poniekąd tak - ale bardziej patrz punkt 1

    Generalnie mnie rozwijają na pewno książki - które czytam - książki o fotografii ofkorz
    oglądanie zdjęć mistrzów i śledzenie co się dzieje i gdzie się dzieje.
    Po pierwsze w celu wyhaczenia miejsc, które są warte odwiedzenia. Miejsc, pory itp itd po drugie
    patrzę na dobre zdjęcie i zastanawiam się dlaczego uważam, że jest dobre

    czasem to może być kadr, czasem praca fleszem, cokolwiek...

    i rozmowa z dobrymi fotografami. Co ciekawe według mnie wcale nie na tematy sprzętowe i fotograficzne ale mentalności i podejścia

    Naśladowanie mistrzów czy nawet "kopiowanie" też rozwija. Kopiowanie Wantucha w akcie Cię rozwinie
    a Ansela Adamsa w fotografii Josemitów też Ci na dobre wyjdzie.

    szczęsliwcy przeskakuja kiedyś poprzeczkę i sami mają rozpoznawalny styl


    wystawy, albumy , RSS stron z zajebistymi zdjęciami i przy każdym przystanąć pomyśleć

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    a ostatnio tutaj podglądam z wypiekami na policzkach: http://www.facebook.com/pages/Subiek...19446661474804

  10. #20
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Co robicie żeby się fotograficznie rozwijać ?

    ja tutaj

    http://whytake.net/Inspire

    :
    )

    i co chwile odświeżam tylko nie poprzez odświeżanie w przeglądarce a Refresh i wówczas widać nowe foty

    można przeglądać kategoriami

Podobne wątki

  1. Co zmienić żeby było lepiej...?
    By szpila9 in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14.11.07, 11:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.