Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Wątek: Zdjęcia Mcarto

  1. #11
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Na tych zdjęciach nic się nie dzieje, nie stoi za nimi żadna historia, ot, takie tam pstryki.
    Jan ma niestety moim zdaniem rację. Też mi się zdarza takie fotki "trzasnąć" żeby pokazać po powrocie cioci: "z prawej był taki plac... a z lewej stał taki osiołek". Potem kasuję.

    Można było trochę poszukać lepszego kadru, innego momentu, innego kąta, może przykucnąć, może do osiołka podejść "od d..y strony" .... bo miejsce ciekawe.

    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


  2. #12
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Kiedys wykonalem zdjecie jakiejs swojskiej krowiny na ktorej pysku siedzialy muchy - dla mnie to zdjecie reportazowe ale moj kuzyn widzial w tym chyba portret? Koniecznie chcial je wysteplowac...
    Miasteczko to oczywiscie architektura ktora chcialem pokazac (fakt zdjecie z wyjazdu) - gdybym mial statyw to nie ma tematu ale tak to musialem wybierac czy chce ludzi w pierwszym czy samochod w trzecim planie. No chyba zebym czekal do nocy i ludzil sie, ze mi slonce zaswieci.

    Mam nadzieje, ze chociaż obrobka udana? Troche sie nasiedzialem.


    Osiolek mi nie wyszedl - zdjecie mialo przedstawiac caly kadr a nie tylko centralny motyw. Jeszcze z nim popracuje.

    mobi
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 12.08.12 o 23:06 Powód: literówka
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #13
    Centus
    Gość

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    tematy ktore podajesz na zdjeciach, same w sobie nie urywaja ... czegos tam

    byly by smaczne, gdybys je podal w interesujacy sposob,

    czyli, albo temat zdjecia jest bardzo ciekawy, wtedy on buduje atmosfere i nawet pewne niedociagniecia techniczne mozna przebolec,

    albo temat jest taki sobie, ale podany jest w tak interesujacy sposob, ze milo sie patrzy

    co do samego robienia zdjec, warto czasami pomyslec o Punkcie Widzenia, czyli mowiac po ludzku, czasami kucnac z aparatem, czasami stanac na czyms wyzszym itd.

    z dwoch ostatnich kadrow, dalo by sie cos wyciagnac, musialbys nad nimi popracowac... ale przed nacisnieciem spustu,

    np. osiolek- mozna by kucnac i zrobic zdjecie z perspektywy tego osiolka, wyczekac moment kiedy bedzie pusto, zrobic zdjecie szerszym katem, wykorzystac elementy architektoniczne, aby utworzyly cos w rodzaju ramki, byc moze bylo by to interesujace

    PS

    jezeli moge cos doradzic, wiecej myslenia przed nacisnieciem spustu, mniej myslenia podczas "obrobki" zdjecia, zaoszczedzisz swoj czas, oraz zaczniesz zbierac pochwaly od ogladajacych zdjecia, czyli 2 cele za jednym razem

  4. #14
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Rada Centusia z PS doskonała. Tylko jest jedno ale - zastosowanie sie do niej nie jest gwarantem dobrego zdjecia/kadru. Do tego trzeba talentu i/lub praktyki.

    Wracajac do zdjec Mcarto moim zdaniem ich celem bylo uwiecznienie miejsc, ktore zwiedzil i to sie mu udalo znakomicie. Po kilku latach bedzie mogl otworzyc katalog i zwiedzic je jeszcze raz. Przeciez nie wszystkie zdjecia musza od razu trafic na wystawy

    Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem wycinania niechcianych elementow ze zdjec przy pomocy PSa. Wole aby bylo niedoskonale ale prawdziwe i w sumie to na tych zdjeciach brakuje mi wlasnie tak zwanego zycia tego miasteczka bo mam wrazenie, ze Mcarto czekal w sumie zgodnie z Waszymi wskazowkami jak w kadrze bedzie jak najmniej osob/samochodow/innych elementow.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Dla mnie to takie"za grzeczne,za mocno wyprane"moze troche swiatla wprowadz,tej spiekoty jaka byla.
    Moze tak lub takZałącznik 68211Załącznik 68212

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Dla mnie to takie"za grzeczne,za mocno wyprane"moze troche swiatla wprowadz,tej spiekoty jaka byla.
    Moze tak lub takZałącznik 68211Załącznik 68212
    Jedynka to właściwie oryginał, gorąco nie było bo to początek maja w górach. Wydaje mi się, że nawet bardziej je rozjaśniłem? ale podoba mi się kontrast - muszę więcej go serwować.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Pierwotna koncepcja osiołka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0150-Edit-2.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	745,1 KB
ID:	68244
    bez rozpraszaczy - obiekt centralny zamknięty w patio (kolumny ze stałym ocienieniem?) i góry w tle. Przydały by się jeszcze promienie słońca od góry ale nie mam warsztatu - zdjęcie musi poczekać.
    Naprawdę nie chciałem go podchodzić od ogonka
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    no to ciekawsze bo nietypowa faktura zdjecia, ale trzeba by poprostować trochę kolumny bo się walą na boki, patio nie domyka szczelnie z prawej strony i brakuje domknięcia od dołu. do tego kolumny domykają osiołka tylko do lini pyska - ogona i to jest trochę takie nijakie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Kolejne dwa zebrane z ulicy - no prawie z ulicy...

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0226-Edit.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	661,8 KB
ID:	68284

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0192.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	976,7 KB
ID:	68285
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  10. #20
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Zdjęcia Mcarto - street i takie tam...

    Z ostatniej serii bardziej podoba mi się nr 7.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.