Strona 51 z 81 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 807

Wątek: E-7

  1. #501
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: E-7

    A ja powtarzam swoją mantrę, choć wierzyć w nia to już raczej nie wierzę.
    Wsadziliby te 16mpix z OMD, z jeszcze mniejszym filtrem AA do puszki wielkości max. E-30, poprawili oprogramowanie, dołożyli jakiś superszybki system AF, może obudowa uszczelniana i to byłoby dobre rozwiązanie, ale tylko (najwyraźniej) dla mnie


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #502
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    A ja powtarzam swoją mantrę, choć wierzyć w nia to już raczej nie wierzę.
    Wsadziliby te 16mpix z OMD, z jeszcze mniejszym filtrem AA do puszki wielkości max. E-30, poprawili oprogramowanie, dołożyli jakiś superszybki system AF, może obudowa uszczelniana i to byłoby dobre rozwiązanie, ale tylko (najwyraźniej) dla mnie


    T.

    Poszedl bym dalej, ze nie ty jeden tego oczekiwalbys.

    Jakby do tego dodac fejslifting ZD150 i ZD300, plus zrobienie w koncu jakiegos ZD100 macro - to pewnie i fotoprzyrodnicy by sie ucieszyli.

    Tyle, ze to raczej czcze marzenia.


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #503
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Matryca z OM-D jest niezła jednak są podejrzenia o oszukaństwo na EV, więc może jednak szału nie ma. Nikt mnie nie przekona, że przy 8Mpx byłaby gorsza... Podwójna powierzchnia piksela dałaby wyraźną poprawę pojemności tonalnej. Jest grupa fotografów, którym więcej jak 8Mpx nie jest do niczego potrzebne... Powinien być wybór, ale marketing rządzi...

  4. #504
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Nikt mnie nie przekona, że przy 8Mpx byłaby gorsza... Podwójna powierzchnia piksela
    Podwójna byłaby przy 4Mpx.
    Można by spokojnie zrobić lustro z matrycy z omd/epl5/epm2 tylko chyba się firmie nie opłaca. Zakładając, że ruszenie linii produkcyjnej takiego aparatu to przynajmniej milion $ (wykorzystując i tak co się da z wcześniejszych modeli), policzcie sobie, ile musiałoby się takich aparatów sprzedać, żeby koszty się zwróciły.

  5. #505
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Matryca z OM-D jest niezła jednak są podejrzenia o oszukaństwo na EV, więc może jednak szału nie ma. Nikt mnie nie przekona, że przy 8Mpx byłaby gorsza... Podwójna powierzchnia piksela dałaby wyraźną poprawę pojemności tonalnej. Jest grupa fotografów, którym więcej jak 8Mpx nie jest do niczego potrzebne... Powinien być wybór, ale marketing rządzi...
    Raczej polowe mniejsza ta powierzchnia...
    Skoro na wstepie twierdzisz, ze nikt Cie nie przekona to bez sensu zaczynac dyskusje, moja racja jest najmojsza?

    Po co taki bezsensowny wybor, nie majacy kompletnie z racjonalnoscia nic wspolnego?
    Dostajesz wiecej i lepiej za praktycznie tyle samo, i sam decydujesz co z tym zrobic.


    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 29.05.13 o 10:44
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  6. #506
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Podwójna byłaby przy 4Mpx.
    Można by spokojnie zrobić lustro z matrycy z omd/epl5/epm2 tylko chyba się firmie nie opłaca. Zakładając, że ruszenie linii produkcyjnej takiego aparatu to przynajmniej milion $ (wykorzystując i tak co się da z wcześniejszych modeli), policzcie sobie, ile musiałoby się takich aparatów sprzedać, żeby koszty się zwróciły.
    No wiemy, wiemy właśnie

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  7. #507
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Wsadziliby te 16mpix z OMD, z jeszcze mniejszym filtrem AA do puszki wielkości max. E-30, poprawili oprogramowanie, dołożyli jakiś superszybki system AF, może obudowa uszczelniana i to byłoby dobre rozwiązanie...
    Niestety prawda jest bolesna: takich rzeczy nie opłaca się robić dla garstki niedobitków, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić systemu. Bo nowych klientów na pewno nie przybędzie, a i nowych szkieł już nie sprzeda (pewnie już i tak nie są produkowane i żaden nowy model nigdy się nie pojawi).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #508
    | OlyJedi Awatar Maciek_WM
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    303
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Matryca z OM-D jest niezła jednak są podejrzenia o oszukaństwo na EV, więc może jednak szału nie ma.
    Ale ja nie rozumiem... O jakie oszukaństwo chodzi? Przecież każdy zainteresowany może zobaczyć co wypluwa ta matryca. Każdy może sobie ściągnąć RAWa i sprawdzić, co można wyciągnąć z cieni, a ile da się uratować w światłach. W sieci jest dodatkowo pełno testów ze scenami o dużej rozpiętości tonalnej. Opinie użytkowników są też całkiem pozytywne. Czy w takiej sytuacji naprawdę warto zastanawiać się czy w tabelce jest 10 EV czy 9.5 EV ?

  9. #509
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Podwójna byłaby przy 4Mpx.
    Można by spokojnie zrobić lustro z matrycy z omd/epl5/epm2 tylko chyba się firmie nie opłaca. Zakładając, że ruszenie linii produkcyjnej takiego aparatu to przynajmniej milion $ (wykorzystując i tak co się da z wcześniejszych modeli), policzcie sobie, ile musiałoby się takich aparatów sprzedać, żeby koszty się zwróciły.
    ---------------
    Jak to obliczasz, że z 16 robi się 4?

  10. #510
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    ---------------
    Jak to obliczasz, że z 16 robi się 4?
    Pewnie przyjal jak ja Twoja rame 8megapixela jako wzor doskonalosci, a dla niej podwojnie wieksza powierzchnie bedzie mial ten pochodzacy z 4megapikselowej matrycy.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.