Strona 52 z 81 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 807

Wątek: E-7

  1. #511
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Pewnie przyjal jak ja Twoja rame 8megapixela jako wzor doskonalosci, a dla niej podwojnie wieksza powierzchnie bedzie mial ten pochodzacy z 4megapikselowej matrycy.

    pozdro
    ---Albo się Janko pomyliła powierzchnia z długością boku piksela Tak naprawdę zysk byłby większy niż podwójna powierzchnia, bo mniej jest doprowadzeń prądu, przy mniej upakowanej matrycy... Ale za taką opcją jest tu nas dwóch (ja i Jaack), więc marketing dobrze liczy zyski i nam tego nie dopuści do produkcji
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 29.05.13 o 11:20

  2. #512
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Przeciez technologia nie stoi w miejscu i to co 10 lat temu bylo WOW teraz na nikim nie robi wrazenia...
    Co z tego, ze zre wiecej pradu, byc moze wiecej polaczen, ze sie niby grzeje etc, ze jest wieksze upakowanie i inne swizdy gwizdy, jak opanowano technologie tak, ze pomimo wzrostu upakowania i tych wszystkich malo znaczacych dla zwyklego pstrykacza rzeczy, spowodowal rozwoj wszystkiego innego zwiazanego z generowanym materialem tak daleko, ze naprawde trzeba bardzo mocno nie chciec tego zauwazyc.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 29.05.13 o 11:37
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #513
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Przeciez technologia nie stoi w miejscu i to co 10 lat temu bylo WOW teraz na nikim nie robi wrazenia...
    Co z tego, ze zre wiecej pradu, byc moze wiecej polaczen, ze sie niby grzeje etc, ze jest wieksze upakowanie i inne swizdy gwizdy, jak opanowano technologie tak, ze pomimo wzrostu upakowania i tych wszystkich malo znaczacych dla zwyklego pstrykacza rzeczy, spowodowal rozwoj wszystkiego innego zwiazanego z generowanym materialem tak daleko, ze naprawde trzeba bardzo mocno nie chciec tego zauwazyc.

    pozdro
    -------------------
    Ja widzę postęp i pytam dlaczego musi on się dziać przy ciągłym zwiększaniu Mpx? -- Po cholerę mi i wielu innym ta rozdzielczość... Z 5Mpx w E1 można robić duże powiększenia. Powinna być dywersyfikacja produktu ... myślę, że wielu fotografów przyjęłoby to z radością... Kiedyś fotograf miał co najmniej dwa typy aparatów: mały obrazek i średni format. Obecnie cena cyfry w średnim formacie jest zaporowa, więc powinny być produkowane zwykłe cyfry o zróżnicowanych parametrach pod względem Mpx...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 29.05.13 o 11:53

  4. #514
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Postęp też ma swoje granice. Efektywność kwantowa dzisiejszych matryc jest na poziomie 60%, co jest dużym postępem w stosunku do 30% kilka lat temu.
    Ale nawet 100% QE da nam niecały dwukrotny przyrost w stosunku do dzisiejszych matryc. Można jeszcze będzie obniżyć szum odczytu, ale ten już jest niewielki.
    W sumie, w stosunku do aktualnych co lepszych matryc może uda się dodać ze 2EV dynamiki, czyli zakończymy gdzieś na 16EV max.
    To już jest bardzo dużo i odpowiada mniej więcej możliwości oka ludzkiego (bez adaptacji), ale cudów nie należy się spodziewać.
    Jak będzie potrzeba większego DR to pozostaną sztuczki w rodzaju komórek o różnej czułości, resetowaniu komórek w czasie naświetlania itp.
    Jak patrzę na swoje zdjęcia to jakby mój GH2 miał ze 3EV więcej DR to bracketing i składanie ekspozycji musiałbym robić raz do roku
    I pewnie kolejny aparat, który kupię będzie miał DR wystarczający.

  5. #515
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    -------------------
    Ja widzę postęp i pytam dlaczego musi on się dziać przy ciągłym zwiększaniu Mpx? -- Po cholerę mi i wielu innym ta rozdzielczość... Z 5Mpx w E1 można robić duże powiększenia. Powinna być dywersyfikacja produktu ... myślę, że wielu fotografów przyjęłoby to z radością...
    Święte słowa, chociaż jest pewien mały problem. Tzw. "target" dla którego projektuje się konkretne rozwiązania, składa się w ułamku promila z fotografów przyjmujących z radością małą liczbę pikseli na matrycy i lwiej części ambitnych, zaawansowanych fotografujących, dla których większa liczba pikseli jest korzystna z uwagi choćby na możliwość przekazania w obrazie bardzo subtelnych detali i konturów.

  6. #516
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Święte słowa, chociaż jest pewien mały problem. Tzw. "target" dla którego projektuje się konkretne rozwiązania, składa się w ułamku promila z fotografów przyjmujących z radością małą liczbę pikseli na matrycy i lwiej części ambitnych, zaawansowanych fotografujących, dla których większa liczba pikseli jest korzystna z uwagi choćby na możliwość przekazania w obrazie bardzo subtelnych detali i konturów.
    -----------
    Ja rozumiem ten "mały problem", ale chciałem sobie ponarzekać na tę sytuację Marketingowcy sami nakręcili te pozorne potrzeby dla ogółu. Bezdyskusyjne są zalety dużej rozdzielczości, ale w konkretnych zastosowaniach..Kiedyś na prelekcji w Zamościu (gdy Cię pierwszy raz widziałem) sam nam tłumaczyłeś przewidywany wzrost (postęp) do 7Mpx --pozdrawiam
    ps: A jaki jest promil użytkowników średniego formatu w cyfrze?
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 29.05.13 o 12:14

  7. #517
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Jak patrzę na swoje zdjęcia to jakby mój GH2 miał ze 3EV więcej DR to bracketing i składanie ekspozycji musiałbym robić raz do roku
    Ja już od dawna nie zrobiłem żadnego hdr-a. Może do jakichś poważnych katalogów, gdzie jakość musi być perfekcyjna, jakby mi ktoś zapłacił za zdjęcia, to bym się mógł w to pobawić. W każdym innym przypadku to już nie ma sensu - dynamika dzisiejszych matryc w zupełności mi wystarcza nawet do ekstremalnego ciągnięcia cieni i świateł.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #518
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    -----------
    Ja rozumiem ten "mały problem", ale chciałem sobie ponarzekać na tę sytuację --pozdrawiam
    ps: A jaki jest promil użytkowników średniego formatu w cyfrze?
    A ile kosztuje taki średni format?
    Pewnie opłacałoby się wypuścić E-7 z dedykowaną matrycą 8MPix opartą o najnowszą technologię jakby puszka miała kosztować $10K.

  9. #519
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Ale to narzekanie chyba dla samej zasady.
    Skoro dostajesz cos lepszego w tej samej cenie, o niebo lepszych wlasciwosciach, malo tego, z czego jak juz taki purysta jestes mozesz sobie zrobic te 8 czy nawet 5 megapiksela to mam wrazenie, ze klepie sie byle klepac.
    Skoro za postepem w ilosci megapixeli idzie postep w DR i innych parametrach, wiec o co kaman?

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  10. #520
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: E-7

    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    -------------------
    Ja widzę postęp i pytam dlaczego musi on się dziać przy ciągłym zwiększaniu Mpx? -- Po cholerę mi i wielu innym ta rozdzielczość... Z 5Mpx w E1 można robić duże powiększenia. Powinna być dywersyfikacja produktu ... myślę, że wielu fotografów przyjęłoby to z radością... Kiedyś fotograf miał co najmniej dwa typy aparatów: mały obrazek i średni format. Obecnie cena cyfry w średnim formacie jest zaporowa, więc powinny być produkowane zwykłe cyfry o zróżnicowanych parametrach pod względem Mpx...
    Witam !

    Zalezy jeszcze o jakim powiekszeniu i szczegolowosci jest mowa.

    Matryca 5 Mpix bayera z filtrem AA daje w rzeczywistosci mniejsza rozdzielczosc obrazu niz 5 Mpix, wiec
    bedzie Ci ciezko wycisnac subtelne detale z obrazu i przeniesc to sensownie na duze powiekszenie.

    Mam na mysli ogladanie powiekszen 80x100cm z odleglosci 0.5m gdzie chcialbym bardzo szczegolowo
    widziec zdzibla traw i kazde ziarnko piasku z osobna.

    Natomiast widzialem juz wiele portretow robione na sciane gdzie modelka jest zblurowana i ewidentnie widac
    ze tutaj rozdzielczosc jest malo wazna bo i tak z bliska widac mydlo wtedy faktycznie 5 Mpix jest ok...

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.