Zobacz wyniki ankiety: Czy chcę konkursu na zdjęcie miesiąca

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za

    50 86,21%
  • Jestem przeciw

    8 13,79%
Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190

Wątek: Konkurs na zdjęcie miesiąca

  1. #181
    Centus
    Gość

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez Bambus81 Zobacz posta
    Widzę, że z prostej sprawy, tworzy się dyskusja na prawie 20 stron, z czego 15 nie na temat.
    Może sprecyzujmy pomysł autora, okaże się czy względy techniczne pozwolą, kto ma stać na straży i wtedy zagłosujmy tak/nie i możemy wprowadzać pomysł w życie.
    dokladnie to samo mialem napisac, ale mnie wyreczyles

    diabli mnie biora kiedy widze, proby rozruszania forum, a z drugiej strony ciagle marudzenie ze to zle a tamto niedobrze, ja rozumiem gdybysmy byli w sejmie, ale jestesmy na forum fotograficznym, dajmy wiec na luz, usmiech na twarz i zamiast dzielic wlos na czworo, dawac zdjecia i sie bawic

  2. #182
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie chciałbym uczestniczyć w takim konkursie tylko dlatego, że jestem jakimś Oly....
    Właśnie nim zostałeś.

  3. #183
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta

    PS. Nie mam problemu z poproszeniem o zgodę, brak odpowiedzi przez 7 dni byłby traktowany jak odmowa, ale musiałbym mieć dostęp do maila lub innego podanego kanału kontaktowego.
    Musiałbyś sprawdzać w profilach, co kto udostępnia. Niektórzy wpadają na forum /czy net/ z doskoku, więc te 7 dni trochę mało, ale z drugiej strony nigdy się nie wypracuje jednego stanowiska, jak zauważył słusznie Bambus.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  4. #184
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Musiałbyś sprawdzać w profilach, co kto udostępnia. Niektórzy wpadają na forum /czy net/ z doskoku, więc te 7 dni trochę mało, ale z drugiej strony nigdy się nie wypracuje jednego stanowiska, jak zauważył słusznie Bambus.
    Przez formularz tam umieszczony mogę wysłać maila na konto podane przy rejestracji - jak tak to nie ma problemu , ciśnienie czasu będzie tylko przy ostatnich zdjęciach zgłaszanych w ciągu miesiąca.

    ---------- Post dodany o 23:13 ---------- Poprzedni post był o 23:03 ----------

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Listę klubowiczów z min. 10 postami da się zobaczyć za pomocą dostępnej listy użytkowników. Ale jak podejrzysz kto głosował? Jak już napisałem, ten punkt jest niemożliwy do weryfikacji.



    Tak, w takim sposobie zgłaszania niewątpliwie da się to od razu zweryfikować. W gruncie rzeczy byłby to najlepszy sposób do weryfikacji jak i zamieszczania zgłoszeń. Wystarczyłoby wtedy zebrać bezpośrednie linki do zdjęć (nie do postów czy stron galerii) umieścić w pierwszym poście i uruchomić ankietę. Tak działał OR przez długi czas. Od razu napiszę, że wykorzystanie galerii konkursowych i głosowania znanego z OR czy popRAWki nie jest możliwe. Należałoby poprosić autora zdjęcia o dodanie go do konkursu. A to znakomicie wydłuży całą procedurę, a wręcz uniemożliwi dodanie wybranych zdjęć, bo np. autor zdecyduje, że nie ma ochoty.



    ...
    A jest możliwe stworzenie tabeli i zalinkowanie do niej z numerkami zdjęć zapożyczonych z galerii prywatnych i wątków?
    Czy jest możliwym wysłanie generalnego zapytania o zgodę na wykorzystanie w konkursie zdjęć umieszczonych na forum do ogółu userów na tych samych warunkach jak rozsyłany jest biuletyn z prośbą o przesłanie zastrzeżenia na nie do końca sierpnia. Do tej informacji dołaczyć kilka słów wraz z regulaminem. Kto nie zastrzeże domyślnie może być przetwarzany.
    Dla nowych trzeba by było wprowadzić linijkę do zaznaczenia pod regulaminem i stworzyć publicznie dostępną listę kto nie jest zainteresowany.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 3.08.12 o 23:20
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #185
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A głosowanie nie może być po prostu jawne, we wszystkich głosowaniach które widziałem brało udział do 40 osób, to da się policzyć.
    W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przecież nie wybieramy prezydenta, czy burmistrza, sądzisz, że pokazanie własnego osądu fotografii może być z jakichś powodów niemożliwe dla usera tak by go zniechęciło do oddania głosu? Przecież w Galerii oceniamy pod nickiem i nie ma z tym problemu.
    Pytam o technikę przeprowadzenia tego konkursu, a mam wrażenie, że moje pytania stają się osądem, a może nawet krytyką. Ustalasz zasady, ja zaś ustalam czy administracja może w czymś pomóc. Mogę ewentualnie zasygnalizować, że pewnych rzeczy trzeba unikać albo zrobić je inaczej bo technika nie pozwala.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    PS. Nie mam problemu z poproszeniem o zgodę, brak odpowiedzi przez 7 dni byłby traktowany jak odmowa, ale musiałbym mieć dostęp do maila lub innego podanego kanału kontaktowego.
    Masz dostęp tylko do PW jak każdy. Chyba że ktoś dopisał w swoim profilu e-mail lub kontakt przez komunikator. Ale ten przypadek będziemy rozważać jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie galerii konkursowej.

    ---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post był o 23:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A jest możliwe stworzenie tabeli i zalinkowanie do niej z numerkami zdjęć zapożyczonych z galerii prywatnych i wątków?
    Czy jest możliwym wysłanie generalnego zapytania o zgodę na wykorzystanie w konkursie zdjęć umieszczonych na forum do ogółu userów na tych samych warunkach jak rozsyłany jest biuletyn z prośbą o przesłanie zastrzeżenia na nie do końca sierpnia. Do tej informacji dołaczyć kilka słów wraz z regulaminem. Kto nie zastrzeże domyślnie może być przetwarzany.
    Dla nowych trzeba by było wprowadzić linijkę do zaznaczenia pod regulaminem i stworzyć publicznie dostępną listę kto nie jest zainteresowany.
    Nie za bardzo. I "domyślnie przetwarzany" nie wchodzi w grę. Dla zasad i uproszczenia paru spraw nie można przyjmować, że ktoś na coś się zgodził. Lepiej uprościć reguły zabawy, albo zorganizować ją tak by zgoda nie była wymagana.

  6. #186
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.



    Pytam o technikę przeprowadzenia tego konkursu, a mam wrażenie, że moje pytania stają się osądem, a może nawet krytyką. Ustalasz zasady, ja zaś ustalam czy administracja może w czymś pomóc. Mogę ewentualnie zasygnalizować, że pewnych rzeczy trzeba unikać albo zrobić je inaczej bo technika nie pozwala.



    Masz dostęp tylko do PW jak każdy. Chyba że ktoś dopisał w swoim profilu e-mail lub kontakt przez komunikator. Ale ten przypadek będziemy rozważać jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie galerii konkursowej.
    Źle to zrozumiałeś - pytam ,bo wydawało mi się ,że jeżeli oceniamy pracę w galerii pod nickiem i mnie to nie przeszkadza, to napisanie podoba mi się fotka nr 5, lub napisane np. dla fotki nr. 5 - 4pkt, dla nr. 8 - 2 pkt, i dla nr. 3 - 1 pkt jest bardzo podobną sytuacją i nie musi takie wyrażenie opinii być tajnym. Bo i wagą jest odrobina przyjemności dla autora wybranej najlepszej fotografii.

    Pytam o e-mail , bo znalazłem tak brzmiące okienko na profilu - wyślij e-mal do użytkownika, wyglądające jak okienko do raportowania. Zapytałem czy to działa i czy faktycznie mogę w ten sposób wysłać e-mail do użytkownika, bez ujawniania moim oczom jego adresu. Widać niedość szczegółowo opisałem o co mi chodzi.

    Podoba mi się głosowanie jawne. Jeśli idzie o liczenie, to W Podlesicach policzyliśmy ok. 60 głosów w kilkanaście minut. Przy dziesięciu zdjęciach można by dać możliwość większej ilości ocen niż tylko wszystko albo nic przez dodanie ocen cząstkowych. Da to więcej liczenia, ale może warto. W fotografii nic nie jest tylko czarno-białe.

    Zastanawiam się jak można pokazać zaproponowane zdjęcia do głosowania tak by nie dodawać nikomu dużo dodatkowej roboty. Czy do ankiety w opcjach da się zalinkować miniaturkę +skrypt do zassania oryginału zdjęcia z głębi forum do samootwierającego się pod myszką okienka?

    Nie mam pojęcia jak pracochłonne jest otwieranie i zamykanie galerii konkursowej. Może być tak, ale nie musi, że edycja będzie wymagać 4-5 głosowań cząstkowych i jednego końcowego.
    Rozumiem , że do skryptu galerii konkursowej zdjęcie musi być "włożone" z profilu użytkownika?

    Myślę,że tak czy inaczej będę wysyłał zapytanie o zgodę na uczestnictwo fotografii w wyborze, by nie było niepotrzebnych nikomu kwasów. Uważam, że tego wymagają zwykle zasady współżycia między ludźmi. Przy jednym wewnętrznym kanale kontaktowym dla niektórych zapytanie to może być nieskuteczne.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.08.12 o 00:54
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #187
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Jeśli chodzi o e-mail. To może ja Ci pomogę. Tak możesz wysłać wiadomość e-mail (pójdzie na ten podany do rejestracji), ale nie każdy użytkownik udostępnia tę opcję. Bezpieczniej jest wysłać PW, masz kopię, jest opcja raportu PW, ale to oczywiście jest wspomniany przez Ciebie tylko kanał wewnętrzny.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  8. #188
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.
    poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.

  9. #189
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.
    To jest świetna wiadomość.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.08.12 o 08:54
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #190
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Konkurs na zdjęcie miesiąca

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.
    No tak zapomniałem. Czyli jest automat.

Podobne wątki

  1. Konkurs na najlepsze zdjęcie SeaTowers - Gdynia
    By apache in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.05.09, 08:56
  2. Aparat w serwisie od 1,5 miesiąca
    By Wojked in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.04, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.