Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 197

Wątek: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Od kilku lat używam starszego modelu (e-510) z dwoma kitami. Daje się z nim zaprzyjaźnić, a i tło czasem rozmyć
    Bierz. Przeczytaj instrukcję, przeszukaj Forum (wpisawszy w wyszukiwarkę forumową e-520) i rób zdjęcia.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    163
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Jakoś drogie wydają się te używane lustrzanki. Obecnie w sklepie E-PL1 z obiektywem kitowym jest po 899 czy nawet taniej.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Ja tylko kitowymi.Innych nie mam.

    ---------- Post dodany o 22:18 ---------- Poprzedni post był o 22:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez opiotr Zobacz posta
    Jakoś drogie wydają się te używane lustrzanki. Obecnie w sklepie E-PL1 z obiektywem kitowym jest po 899 czy nawet taniej.
    Gdybym mial wybierac to jednak wybralbym E520

  4. #14
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Nie polecam nikomu e 510/520 Chyba że: - nie ma kompletnie kasy na nic lepszego - fotografuje się tylko mało kontrastowe macro

    @ Kalud, nie kupuj żadnych e 510/520. Gówniana matryca (dosłownie), przepał na przepale, najgorszy syf z jakim miałem do czynienia. Dobrze ze w tym czasie miałem jeszcze E-1 i E-400. Generalnie - najgorszy aparat jaki posiadałem (pomijając kompaktowe). Najlepsze były pierwsze zdjęcia - nie moglem uwierzyć patrząc na ekranik, że byle jaśniejszy element był wypalony promieniem lasera z gwiazdy śmierci.


    Zobacz giełde ile tego dziadostwa ludzie posprzedawali w pioruny, przeglądnij giełde (przeleć stronami wstecz na przestrzeni roku, dwóch) i nikt nie chce kupić tego "czegoś"
    Ostatnio edytowane przez chreasy ; 21.07.12 o 23:56

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    @ Kalud, nie kupuj żadnych e 510/520. Gówniana matryca (dosłownie), przepał na przepale, najgorszy syf z jakim miałem do czynienia. Dobrze ze w tym czasie miałem jeszcze E-1 i E-400. Generalnie - najgorszy aparat jaki posiadałem (pomijając kompaktowe). Najlepsze były pierwsze zdjęcia - nie moglem uwierzyć patrząc na ekranik, że byle jaśniejszy element był wypalony promieniem lasera z gwiazdy śmierci.

    Zobacz giełde ile tego dziadostwa sprzedaje się i nikt nie chce kupić
    Moze miales wadliwe egzemplarze,albo nie potrafiles ustawic parametrow.Dziwne,ze jakos mi nie przepala.A musze Ci powiedziec ,ze w ostrym sloncu i w poludnie to wiekszosc fotek moich.

  6. #16

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    co tu duzo mowic, zerknij na moje fotki, e-520 14-42, 40-150, 70-300, 14-54, pierscienie filtry, soczewki...
    chreasy chyba rzeczywiście nie potrafil dostroic sprzetu, no coz i tak bywa, pozdrawiam

    ps najlepszy sprzet nie pomoze jak za sterem ****..
    Zapraszam: http://forum.olympusclub.pl/threads/...ne-kiedys-moze...
    pure liquid fire running through my veins

  7. #17

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    43
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Wydaje mi się, że nie mam zbyt dużych wymagań, co do lustrzanki, gdyż tak jak wspomniałam, będzie to moja pierwsza. Chciałabym amatorsko we własnym zakresie wykonywać zdjęcia. Zawsze bardzo podobały mi się te zdjęcia o pięknej, przejrzystej jakości i jeszcze do tego z rozmytym w tyle tłem. Szkoda, że w Olympusie e520 z tymi obiektywami ciężko będzie uzyskać ten efekt, tym bardziej, że nie mam pojęcia, jak to zrobić. No nic, muszę chyba po prostu wziąć ten aparat w swoje ręce, przeglądnąć zdjęcia i ocenić, czy tego właśnie oczekuję.

    ---------- Post dodany o 00:10 ---------- Poprzedni post był o 00:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mr_Crowley Zobacz posta
    co tu duzo mowic, zerknij na moje fotki, e-520 14-42, 40-150, 70-300, 14-54, pierscienie filtry, soczewki...
    chreasy chyba rzeczywiście nie potrafil dostroic sprzetu, no coz i tak bywa, pozdrawiam

    ps najlepszy sprzet nie pomoze jak za sterem ****..
    Świetna jakość zdjęć

  8. #18

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    dzieki, rozmycie tla zrobisz chyba kazdym obiektywem, wazna jest odleglosc tla od pierwszego planu, no ale jest sobota i jestem juz niezle wciety , pozdrawiam
    Zapraszam: http://forum.olympusclub.pl/threads/...ne-kiedys-moze...
    pure liquid fire running through my veins

  9. #19
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    @Klaud...ja ci polece canona 650 np > http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfr...5-is-ii,16471s a jak masz kase to kup 650d + 18-135

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OLYMPUS E-520 warto kupić ?

    Przepala bo światłomierz w nim tak ma (o jotpegi mi chodzi, bo można też zmniejszyć kontrast ale wolałem w tę stronę), miałem permanentnie ustawioną korektę -2/3EV do "zwykłych" okazji było ok. Dobrze wspominam, pomijając problemy z AF - niestety nierozwiązywalne i tu moja uwaga - sprawdź przed zakupem czy trafia (w świetle dziennym i żarowym - w tym drugim może mieć lekki FF, zresztą D90/D5100 też tak ma i da się z tym żyć jak się o tym wie) - jeżeli tak, można spróbować, jeżeli ma FF- odpuść od razu.

    PS. 650D z 18-135 nie kosztuje tyle co używka E-520 w dualkicie czyli jakieś 1k PLN
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 22.07.12 o 09:50
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. m42 - co warto kupić?
    By TOKIN in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.02.11, 01:44
  2. czy warto kupić...
    By xtomi in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 04:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.08.06, 09:35
  4. Czy warto kupic Olympus'a C220
    By kshys in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.02.04, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.