Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Leica D Vario-Elmarit 14-150mm 1:3.5-5.6 ASPH O.I.S. XSM

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    To prawda - ta cena jest chora- nawet jak na dolary australijskie (które teraz są podobnej wartości co amerykańskie). Ciekawe, jaka będzie cena w USA, ale "u źródeł" i tak jest dużo taniej - i jest do kupienia od ręki . Ja własnie dziś dostałem przesyłkę z Japonii (z tego sklepu ) i całkowity koszt wyszedł 1390$. Tak przy okazjii - ta japońska poczta to "masakra jakaś jest Panowie" (i Panie) - za aukcję zapłaciłem w sobotę, a dziś o 10:00 rano dzwoni listonosz z paczką. Szczena mi opadła po raz kolejny

    Pierwsze wrażenie - jak na takie możliwości mały i bardzo zwarty. Sprawia wrażenie naprawde solidnego. Nie wysuwa się sam pod własnym ciężarem. Pieścień przysłon w Olkach nie działa, ostrzenie ręczne jak w Olkowych obiektywach - "by wire", ale wydaje się bardziej precyzyjne. Tyle pierwszych wrażeń. Ogólnie - na razie wrażenia mam pozytywne. Może jutro będzie ładnie to spróbuję zabrać Leicę na spacer
    Pozdrawiam,
    Paweł

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pafcio
    To prawda - ta cena jest chora- nawet jak na dolary australijskie (które teraz są podobnej wartości co amerykańskie). Ciekawe, jaka będzie cena w USA, ale "u źródeł" i tak jest dużo taniej - i jest do kupienia od ręki . Ja własnie dziś dostałem przesyłkę z Japonii (z tego sklepu ) i całkowity koszt wyszedł 1390$. Tak przy okazjii - ta japońska poczta to "masakra jakaś jest Panowie" (i Panie) - za aukcję zapłaciłem w sobotę, a dziś o 10:00 rano dzwoni listonosz z paczką. Szczena mi opadła po raz kolejny

    Pierwsze wrażenie - jak na takie możliwości mały i bardzo zwarty. Sprawia wrażenie naprawde solidnego. Nie wysuwa się sam pod własnym ciężarem. Pieścień przysłon w Olkach nie działa, ostrzenie ręczne jak w Olkowych obiektywach - "by wire", ale wydaje się bardziej precyzyjne. Tyle pierwszych wrażeń. Ogólnie - na razie wrażenia mam pozytywne. Może jutro będzie ładnie to spróbuję zabrać Leicę na spacer
    Szkoda że nie jesteś z Trójmiasta

  3. #23
    | OlyJedi Awatar IwoR
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Lublin/Skierniewice/Radom
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    pafcio, a jak działa stablilizacja tego obiektywu z E-1?
    sprawdzałeś może?
    IwoR

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+
    Szkoda że nie jesteś z Trójmiasta
    Sam często żałuję - miałbym bliżej nad morze

    Cytat Zamieszczone przez IwoR
    pafcio, a jak działa stablilizacja tego obiektywu z E-1?
    sprawdzałeś może?
    IwoR
    Jutro zabiorę E-1 dziecku i sprawdzę.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Niestety, nie sprawdzę tak szybko jak obiecałem, bo syn zabrał E-1 na narty, więc dopiero po powrocie. Ale z E-330 działa świetnie, więc nie powinno być problemów z E-1.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  6. #26
    | OlyJedi Awatar wido
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jak dobrze działa stabilizacja z E-330? Mógłbyś wrzucić jakieś sample?
    Jarek

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ale to dopiero po powrocie z urlopu, bo sprzęt juz spakowany a raniutko wsiadam w samolot. Efekt jak ze stabilizacji E-510.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    36
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Szkło nie tanie, ale bardzo uniwersalne... W podróży, gdzie nie ma czasu (a także warunków - straszliwy kurz itd...) na zmianę obiektywu jest niezastąpione. Doświadczyłem tego na szkle ZD 18-180. Kolega po kilku dniach zmiany obiektywów płakał nad swoim Nikonem, a ja spokojnie... Pozdrawiam.
    Fotografia to list - czeka na serdeczne przyjęcie i odczytanie

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No i po urlopie Szkiełko prawie spełniło oczekiwania - jest bardzo uniwersalne i doskonale sprawdza się w czasie zwiedzania, ale z jednym zastrzeżeniem - nie jest wystarczająco szybkie do fotografowania z szybko jadących pojazdów (tutaj tylko 12-60 się liczy). Chyba wyląduje "na stałe" na E-330, gdzie będzie można wykorzystać zalety stabilizacji. Zdecydowanie jestem zadowolony z tego zakupu .
    Pozdrawiam,
    Paweł

Podobne wątki

  1. Leica D Summilux 1:1.4/25 ASPH
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 185
    Ostatni post / autor: 11.08.12, 17:29
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.11.10, 08:57
  3. LEICA D SUMMILUX 25mm F1.4 ASPH
    By Tommy_G in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.04.10, 12:13
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 15:36
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.07.07, 19:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.