Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Hajdúszoboszló - moim okiem.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Sposób na wypoczynek.Około 300 km od granicy w Barwinku jest Hajdúszoboszló. To niewielka miejscowość na wschodzie Węgier, która każdego roku przyciąga w swe gościnne progi tysiące turystów. Przyczyną tego jest sława tamtejszych wód termicznych, uznawanych za lecznicze. Z tego powodu urlop w Hajdúszoboszló to świetna propozycja dla tych, którzy chcą wykorzystać go na poprawę swojego zdrowia. A ze względu na świetne zaplecze turystyczne i mnogość atrakcji mogą zabrać ze sobą całą rodzinę! Do Hajdúszoboszló bardzo często podróżują Polacy. Doprowadziło to do tego, iż na miejscu w wielu miejscach publicznych - sklepach, restauracjach - można bez większego problemu porozumieć się w naszym ojczystym języku.

    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Dużo bliżej jest do Egeru. Oprócz wód termalnych mają też dużo dobrego i taniego wina

  3. #3
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Bardzo interesujące. A jak tam dojechać pociągiem zabierając ze sobą rower????????????????????

  4. #4
    | OlyJedi Awatar glee
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    762
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    ciekawsze niż Balaton - jak byłem malutki to rodzice po cichu mówili o wyjeździe na wakacje nad Balaton - ale na planach się skończyło : )
    Bodies: EM-1/HLD-7/MMF-3 + E-3/HLD-4/FL-50r
    Szkła: ZD7-14, Leica25D/1.4, ZD 14-54 I, ZD 50/EX-25, Sigma 150, Z f1.4/50, Z f5/85-250
    http://forum.olympusclub.pl/threads/79188-obraz-obrazem-za-każdym-razem

  5. #5
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Ajan, wrzucaj więcej zdjęć
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Ajan, wrzucaj więcej zdjęć
    Rozciągające się na 30 hektarach zieleni kąpielisko odkryte czynne jest od 1-go maja do 30 września. Rokrocznie setki tysięcy wczasowiczów znajdują orzeźwienie w 13 basenach plaży, wśród których wymienić należy sztuczne fale, basen z bąbelkami, brodziki i inne atrakcje.



    ---------- Post dodany o 22:29 ---------- Poprzedni post był o 21:08 ----------

    Przed bocznym wejściem do kąpieliska znajduje się dzwonnica wykonana przez architekta Zoltána Rácza. Dzwony zostały wykonane ze specjalnego stopu aluminium przez ludwisarkę Edit Oborzil oraz jej męża Tibora Jeney. Co jakiś czas dzwony wygrywają melodię.



    Obok dzwonnicy umieszczono symbole z historii Węgrów (ptak Turul, drzewo życia, basniowy jeleń) oraz wyrzeźbione z drzewa słupy totemowe.

    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  7. #7
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Koszmar powrócił – nie mam na myśli zdjęć ale miejsce. Byłem tam na wczasach tak mniej więcej kilkanaście lat temu i był to najgorszy wyjazd jaki pamiętam. Pierwsze zdjęcie oddaje to co zapamiętałem – basen i mnóstwo ludzi. Zdecydowanie lepiej wspominam wypoczynek nad jeziorem Heviz.

  8. #8
    Awatar marsonek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Popieram przedmówce.

    Po 4 dniach uciekłem do nudnego balatonlelle które przypominało wypoczynek a nie przeciskanie sie miedzy ludźmi.

    Jeden woli matke drugi córkę ... co zrobić ....

  9. #9
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    W zeszłym roku jakiś głos wewnętrzny kazał mi porzucić myśl o wyjeździe w to miejsce!
    Byc może woda tam ma jakieś właściwości prozdrowotne, ale kilka godzin w takim tłumie i zgiełku ... i mnie nie ma! Nie wyrabiam i już



  10. #10
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Hajdúszoboszló - moim okiem.

    Moda na wątki podróżnicze trwa, ale skoro umieszczane są w dziale "ocena zdjęć" to dlaczego nikt nie zauważa, że wrzucane tu zdjęcia są słabe ? Fajnie się czegoś nowego dowiedzieć, zobaczyć miejsca w których się nie było i takie tam, ale to forum o zdjęciach ! A te umieszcone w tym wątku są liche. Ani kompozycji, ciekawych kadrów czy choćby porządnego wykonania. Do wspominania wyjazdu OK, na forum o zdjęciach nie.

    I proszę nie traktować tego jako atak, zwyczajnie po którymś z kolei wątku tego typu postanowiłem wyrazić opinię.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

Podobne wątki

  1. Odp: wanilia - moim okiem
    By wanilia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4347
    Ostatni post / autor: 22.04.14, 14:08
  2. Sri Lanka moim okiem
    By osiem1984 in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 176
    Ostatni post / autor: 4.06.13, 08:44
  3. Afganistan moim okiem
    By chimol in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 31.03.12, 10:29
  4. Neustadt moim okiem...
    By Wielblad in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 9.03.09, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.