Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem E-520

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem E-520

    Witam wszystkich serdecznie!
    Od dłuższego czasu aparat przestał ostrzyć zdjęcia, jak również przy włączaniu zaczyna "syczeć". Rzadko kiedy przy wyłączaniu też. Wizjera nie ma sensu używać, bo obraz jest zamazany i go nie wyostrzy. Przy panelu lcd można jeszcze jakieś zdjęcia robić jak coś wyostrzy, ale to już nie jest ta jakość co kiedyś. I tak się utrzymywało przez dłuugi czas. Czasem na kilka dni sam z siebie przestawał "syczeć", albo była jakaś seria udanych zdjęć.
    Dzisiaj wypełniłam formularz aby wysłać go do serwisu, za radą pani z infolinii zrobiłam reset, nie pomogło, dziękuję, pakuję aparacik. I tak mnie tchnęło wieczorem żeby go wyjąć, ostatecznie sprawdzić, a nóż widelec. Syczeć syczy, ale o dziwo ostrość łapie częściej. I teraz dylemat. Dla E-system naprawa kosztuje niecałe 900zł. To dość dużo, zakładając, że może trafić się pierdoła albo coś poważniejszego. Co mogłabym jeszcze sprawdzić zanim go wyślę? Może obeszłoby się z serwisem, aparat na wakacje by się przydał.

  2. #2
    darkelf
    Gość

    Odp: Problem E-520

    Nie bardzo rozumiem. Przecież z opisu wynika, że aparat jest uszkodzony, gdzie tu jakieś miejsce na sprawdzanie czegoś?

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Pani z infolinii przekonywała mnie, żebym przed wysłaniem posprawdzała go na wszystkie sposoby, bo często zdarza się, że nie jest to coś poważnego. Sama nie mam pojęcia, co oprócz resetu mogłabym jeszcze zrobić. Ale skoro mówisz, że jest ewidentnie uszkodzony i nie ma sensu sprawdzać, dzięki za opinię.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Puszka jest na gwarancji czy nie??Z innym szklem to samo-syczy??

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Gwarancja minęła. Z każdym obiektywem to samo; bez obiektywu również.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Cytat Zamieszczone przez alekra Zobacz posta
    Gwarancja minęła. Z każdym obiektywem to samo; bez obiektywu również.
    No to serwis-Wyslij i niech zobacza co jest.Przed dokonaniem naprawy niech puszcza maila o kosztach.Wtedy zdecydujesz czy u nich czy moze gdzie indziej.Cos na forum slyszalem o Gdansku i Krakowie,ze tam magicy umieja taniej.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Dzięki serdeczne

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Witam
    Zdejmij obiektyw. W aparacie przetrzyj mocno widoczne żółte styki szmatką zwilżoną w spirytusie lub ściereczką do okularów. Jak nie pomoże - serwis.
    Pozdrawiam. romeq

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Ząbki (Mazowsze)
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Nie wysyłaj do serwisu Olympusa, bo to niesamowici zdziercy. Np. w Warszawie jest kilka niezależnych serwisów, które również naprawiają Olympusy. Sam naprawiałem w ten sposób E-510, nawet z wymianą części. Poszukaj w Internecie, a znajdziesz na pewno. Na ogół robią najpierw wycenę. Ryzykujesz tylko koszt wysyłki lub dostarczenia, jeśli masz blisko.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Problem E-520

    Cytat Zamieszczone przez miromat Zobacz posta
    Nie wysyłaj do serwisu Olympusa, bo to niesamowici zdziercy. Np. w Warszawie jest kilka niezależnych serwisów, które również naprawiają Olympusy. Sam naprawiałem w ten sposób E-510, nawet z wymianą części. Poszukaj w Internecie, a znajdziesz na pewno. Na ogół robią najpierw wycenę. Ryzykujesz tylko koszt wysyłki lub dostarczenia, jeśli masz blisko.
    Chlopie.Nie pisz bzdur o zdzierstwie.Serwis ma inna polityke napraw i podejsce do sprzetu.Ryczalt za naprawe pogwarancyjna to nie tylko wymiana uszkodzonego elementu.A wycene sie we firmie nie robi na ogol tylko zawsze.
    Normalna firma przyjmuje ,sprawdza wycenia,podaje przyczyne awarii i wysyla zapytanie o naprawe podajac przypuszczalna kwote do zaplaty.Wtedy Ty zgadzasz sie lub nie.Jesli sie zgodzisz to naprawiaja i odsylaja naprawiony,jesli nie to nie naprawiaja i odsylaja.Gdy zgodziles sie na warunki naprawy to po otrzymaniu naprawionego sprzetu masz dwa tygodnie na sprawdzenie czy wszystko jest dobrze.Po dwóch tygodniach dostajesz rachunek i dane do dokonania wplaty za naprawe.Od tej chwili leci 6-cio m-c.gwarancja.

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.