Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Małpka dla teściowej - FE200 czy coś innego?

  1. #1

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Nowa Huta
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Małpka dla teściowej - FE200 czy coś innego?

    Szukam małpki dla teściowej. Nie bardzo orientuję się w takiej drobnicy, ostatni kompakt, z jakim miałem do czynienia to był analogowy Olympus Superzoom 115.
    Kryteria są następujące:

    - polskie menu - w tym przypadku to warunek konieczny,
    - szeroki kąt - to dość ważne kryterium, choć dość trudne do spełnienia; w kadrze ma się zmieścić widoczek albo zabytek; wynalazki typu 37-38 mm odpadają, 35 mm (chyba najczęściej występujące) tylko, jeśli aparat będzie rekompensował to w innych dziedzinach, 28 mm byłoby super; zoom nie ma większego znaczenia - x4/x5 to aż nadto, w ostateczności może być x3.
    - przyzwoita jakość zdjęć - cudów się nie spodziewam, gdyby zdjęcia robione na ISO 400 dało się wydrukować w formacie 13x18 byłaby pełnia szczęścia (szczerze mówiąc, nie wiem, czego się spodziewać po kompaktach w tej dziedzinie),
    - akceptowalny poziom pod względem AF i opóźnienia migawki - tu także nie chodzi mi o nadzwyczajne osiągi, byleby aparat nie odstawał od przeciętnego poziomu w klasie,
    - łatwa obsługa - czytelny układ menu, mile widziane duże przyciski (wzrok już nie ten), tryb auto wystarczy (preselekcje i manual niekonieczne),
    - duży, dobrej jakości ekran - tu wystarczy dobry, współczesny małpiany standard, ale starsze rozwiązania z LCD ok. 2 cali już nie bardzo,
    - dobra bateria - nie chodzi mi o jakieś wyśrubowane osiągi, ale ma to być aparat m.in. do zadań wakacyjnych, więc wtopa w tym punkcie niemile widziana,
    - niewielkie wymiary - typowa mydelniczka, bez gripa, choć nie musi być szczególnie plaskaty.
    - cena ok. 800 zł (oczywiście może być mniej).

    Po pobieżnym zapoznaniu się z ofertą moim faworytem jest Olympus FE-200. Czy to dobry wybór - ma szeroki kąt, ale jak wyglądają inne parametry w praktyce (jakość obrazu, zużycie energii, czy poprawnie dobiera parametry ekspozycji)? Czy jest coś, co zdecydowanie przemawia przeciwko niemu? Czy karty xD to tragedia, czy można z tym żyć?
    I przede wszystkim - jakieś alternatywy? Może coś z Fuji (F20?) - szerokiego kąta nie ma, ale pod względem matrycy chyba lepszy? Nie wiem, czy ma polskie menu?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Jeśli można to przyłączam się do zapytania. Moje wymagania praktycznie pokrywają się z co wypisał kolega mardergang.

    Pozdrawiam

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    http://www.skapiec.pl - kryteria: OLYMPUS + CENA i przejrzyj co jest.

    Dopiero co sie skończyła afera z takim jednym za którego to mieliśmy wybrać sprzęt... szkoda gadać.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Afera jakoś mi umknęła . Skąpca a nawet recenzje.net.pl już przeglądałem, również trochę testów itd. Przed zakupem chętnie przeczytałbym kilka opinii od użytkowników. Teoria teorią, a ja chciałbym wiedzieć jak dany sprzęt sprawuje się w rzeczywistości niewirtualnej.

    Pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Olympus FE-200 to najciekawsza konstrukcja z całej serii. Największym wyróżnikiem jest właśnie dobrej jakości obiektyw o 5x zoomie i ogniskowa o ekwiwalencie 28-140mm. Wyświetlacz jest wysokiej rozdzielczości (215k) i dopiero FE-250 ma podobny. W zestawie znajduje się ładowarka i aku Li-ion. Automatyka programowa działa poprawnie i nie daje powodów do krytyki.
    Jedynym problemem może być dostępność tego modelu. Pomimo wielu ofert internetowych ten model jest już nieosiągalny u dystrybutorów Olympus Polska, ale kupno tego modelu polecam.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Nowa Huta
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dzięki dorjan, o taką opinię właśnie mi chodzi. A jak w wydajnością baterii?

    rodia - o co Ci chodzi? To przecież dział "Jaki aparat wybrać". Co w tym dziwnego, że pytam? Podałem konkretne wymagania, wstępną propozycję i proszę o opinię użytkowników. Wezmę je pod uwagę i wybiorę sam. I chyba nie przeczytałeś dokładnie - Olympus nie jest tu żadnym kryterium.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie wiem ile można wykonać fotek z na aku w FE-200, ale zastosowany w tym modelu Li-12B ma pojemność 1230mAh i jest to największy aku w całej serii FE. Kupno dodatkowego zamiennika to koszt ok. 20zł, więc nawet przy mniejszej trwałości niewiele ryzykujemy. Ten typ aku jest (był) stosowany w serii "C" i "mju" w bardziej zaawansowanych modelach. Pozostałe modele serii FE przystosowane są do zasilania z rozmiaru R-6 lub Li-42B o pojemności zaledwie 740mAh.

    edit do poprzedniego postu: W FE-200 zastosowano 2,5" ekran LCD o rozdzielczości 150 tys. pikseli. Jego jakość jest wyrażnie lepsza niż w modelach FE190/210/230.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    W firmie używamy do dokumentacji 3 sztuki FE200 więc jak coś to pisz na PW

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: Małpka dla teściowej - FE200 czy coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez mardergang
    Szukam małpki dla teściowej. Nie bardzo orientuję się w takiej drobnicy, ostatni kompakt, z jakim miałem do czynienia to był analogowy Olympus Superzoom 115.
    Kryteria są następujące:

    - polskie menu - w tym przypadku to warunek konieczny,
    - szeroki kąt - to dość ważne kryterium, choć dość trudne do spełnienia; w kadrze ma się zmieścić widoczek albo zabytek; wynalazki typu 37-38 mm odpadają, 35 mm (chyba najczęściej występujące) tylko, jeśli aparat będzie rekompensował to w innych dziedzinach, 28 mm byłoby super; zoom nie ma większego znaczenia - x4/x5 to aż nadto, w ostateczności może być x3.
    - przyzwoita jakość zdjęć - cudów się nie spodziewam, gdyby zdjęcia robione na ISO 400 dało się wydrukować w formacie 13x18 byłaby pełnia szczęścia (szczerze mówiąc, nie wiem, czego się spodziewać po kompaktach w tej dziedzinie),
    - akceptowalny poziom pod względem AF i opóźnienia migawki - tu także nie chodzi mi o nadzwyczajne osiągi, byleby aparat nie odstawał od przeciętnego poziomu w klasie,
    - łatwa obsługa - czytelny układ menu, mile widziane duże przyciski (wzrok już nie ten), tryb auto wystarczy (preselekcje i manual niekonieczne),
    - duży, dobrej jakości ekran - tu wystarczy dobry, współczesny małpiany standard, ale starsze rozwiązania z LCD ok. 2 cali już nie bardzo,
    - dobra bateria - nie chodzi mi o jakieś wyśrubowane osiągi, ale ma to być aparat m.in. do zadań wakacyjnych, więc wtopa w tym punkcie niemile widziana,
    - niewielkie wymiary - typowa mydelniczka, bez gripa, choć nie musi być szczególnie plaskaty.
    - cena ok. 800 zł (oczywiście może być mniej).

    Po pobieżnym zapoznaniu się z ofertą moim faworytem jest Olympus FE-200. Czy to dobry wybór - ma szeroki kąt, ale jak wyglądają inne parametry w praktyce (jakość obrazu, zużycie energii, czy poprawnie dobiera parametry ekspozycji)? Czy jest coś, co zdecydowanie przemawia przeciwko niemu? Czy karty xD to tragedia, czy można z tym żyć?
    I przede wszystkim - jakieś alternatywy? Może coś z Fuji (F20?) - szerokiego kąta nie ma, ale pod względem matrycy chyba lepszy? Nie wiem, czy ma polskie menu?

    Oczekuję na następne ciekawe Twoje wątki:
    - aparat dla teścia,
    - aparat dla wujka,
    - aparat dla cioci,
    - aparat dla brata przyrodniego,
    - aparat dla kuzyna,
    - aparat dla dziadka ze strony matki itd.itp.
    Pozdrówka

Podobne wątki

  1. Dyktafon lub cos innego.
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.01.11, 21:28
  2. Małpka z rawami
    By Pieciek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27.05.09, 00:39
  3. K100D za 400 EUR czy coś innego?
    By VERDI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.11.08, 20:53
  4. Małpka z 14.7Mpix
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.07.08, 23:12
  5. Małpka Olympusa
    By voovoo2 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.06.08, 11:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.