Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

  1. #1
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Witam serdecznie.

    Od jakiegoś czasu posiadam w domu drukarkę fotograficzną Epsona na której drukuję sobie co lepsze fotki nie chodząc przy tym do labu . Tak się złożyło , że niedawno córka miała pierwszą komunię i stwierdziłem , że zrobię sobie coś w rodzaju fotoksiążki. Tutaj jednak zaczynają się pewne rozterki ale o tym może później.
    Wątek ten mam nadzieję st podam kianie się inspiracją dla jednych i skarbnicą rozwiązań odnośnie prezentowania swoich wydruków za pomocą w miarę tanich i prostych sposobów. Mam tu na uwadze różnego rodzaju fotoalbumy, fotoksiążki, ramki, antyramy itp "fizyczne" prezentowanie swoich prac.
    Na początek podam kilka przykładowych rozwiązań, które moim zdaniem są warte uwagi, ewentualnie są tanie i szybkie do uzyskania.

    Fotoksiążki:
    Stworzenie fotoksiążki w domu nie jest sprawą prostą i często nie tanią. Drogie rozwiązania mnie nie interesują ponieważ tym niech się zajmują zawodowcy. Moje preferencje w tej kwestii to prostota, niska cena. Takie kryterium spełnia moim zdaniem zwykły segregator do którego można wpinać fotki na różne sposoby.
    Innym sposobem jednak wymagającym nieco więcej inwestycji (zakup termobindownicy - najtańsza ok.60PLN) jest termobindowanie wydruków. Najtańsze okładki A4 - pionowe służące do tego celu można kupić poniżej złotówki. Okładki te są raczej przeznaczone do zwykłych kartek ale nie stanowi to jakiegoś większego problemu aby włożyć w nie zdjęcia. Bindowanie polega na stopieniu kleju przy pomocy termobindownicy który zawarty jest od wew. strony grzbietu okładki. Operacja jest bardzo szybka i łatwa i co ważne trwała.
    Okładki te jednak nie są sztywne co może narażać zdjęcia na uszkodzenia. Podobne okładki można wykonać samodzielnie przy odrobinie zdolności manualnych i wtedy mogą być one zdecydowanie bardziej estetyczne i sztywniejsze. Klej można wykorzystać z termopistoletu ale trzeba to zrobić starannie. Ważną rzeczą w okładkach pionowych jest sztywność papieru. Im mniejsza tym lepiej. Nie muszę chyba pisać , że można w takim rozwiązaniu wykorzystać papier dwustronny i pokusić się tym samym o wykonanie rozkładówek.

    Podobnym rozwiązaniem bazującym na termobindowaniu są dedykowane fotookładki. Natrafiłem do tej pory na jedną firmę która wykonuje coś takiego - Unibind (mają też inne rozwiązania do fotografii).
    Okładki są sztywne i wyglądają naprawdę przyzwoicie. Ulotka UNIBIND.
    C.D.N.
    Czekam na jakieś wasze propozycje nie tylko jeżeli chodzi o fotoksiążki.
    Lubię sobie popstrykać.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Ciekawe rozwiązanie ma ta firma Unibind.
    Tylko zakup samej bindownicy dość drogi. Bo okładki to już koszt do przełknięcia
    Kolejny minus to kiepska dostępność u nas w kraju.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Bindownicę chyba można kupić o inną,az okładkami faktycznie nie jest najlepiej ale są dostępne. Najlepiej chyba kupować w Medikon bo można pojedynczo i wybór jest dość dobry tylko przesyłką jest droga.

    Wysłane z telefonu
    Lubię sobie popstrykać.

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Ano właśnie się zastanawiam czy faktycznie inna bindownica sobie poradzi.
    Na pewno musi być termiczna.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #5
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Ja jeszcze nie miałem tych okładek ale pewnie zamówię partię i oczywiście napiszę w tym wątku co i jak. Gdyby dało radę w co wierzę to będzie fajnie bo taka książeczka będzie dość tania i estetyczna. Jak nie da rady to żelazkiem podgrzeję .
    Lubię sobie popstrykać.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    Czekam na jakieś wasze propozycje nie tylko jeżeli chodzi o fotoksiążki.
    Kiedys gdzies komus jakies fotki pstrykalem.Zachcialo mu sie miec to w ksiazce.wklepalem w gogla i przez neta wyslalem fotki.Przyslali,ksiazke ,gostek byl zadowolony
    https://www.google.com/search?q=foto...ient=firefox-a.
    Pozniej dla siebie robilem juz z tej stronki http://www.nphoto.de/
    Nawet nie bylo to drogie chyba,a sknera jestem.MZ nie warto sie bawic w Slodowego jak tyle tych firm oferuje to w doskonalej jakosci.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Mirku ja poprostu już tak mam że lubię sam. Z tymi okładkami unibind to jest kwestia wydrukowania i 2 min. na termobindowanie. Ale w tym wątku nie chodzi tylko o fotoksiążki. Akurat od tego zacząłem. Ale np interesują mnie inne formy prezentacji. Ostatnio np rozmawiałem o tym że można wydrukowane fotki wieszać na sznurku jak bieliznę. Sposób szybki i łatwy do wykonania. Może jakieś inne propozycje?

    Wysłane z telefonu
    Lubię sobie popstrykać.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    Mirku ja poprostu już tak mam że lubię sam. Z tymi okładkami unibind to jest kwestia wydrukowania i 2 min. na termobindowanie. Ale w tym wątku nie chodzi tylko o fotoksiążki. Akurat od tego zacząłem. Ale np interesują mnie inne formy prezentacji. Ostatnio np rozmawiałem o tym że można wydrukowane fotki wieszać na sznurku jak bieliznę. Sposób szybki i łatwy do wykonania. Może jakieś inne propozycje?

    Wysłane z telefonu
    Oczywiscie rozumiem Twoje podejscie.Ty lubisz sam,ja lubie z dziewczyna,inny jeszcze inaczejTylko zmylilo mnie pare wytycznych w poscie typu-Najgorsze jest to ze trzeba kupic...najtansze to jest za 60zl...Czyli zadzwonil mi stary dzwonek-za drogo,zrobie taniej.Nie dlatego,ze lubie tylko ze za drogo.
    A jesli chodzi o sznurek na bielizne to bylem w Danii na takiej wystawie.Wioska kryta strzecha,skansen normalnie,czas zatrzymal sie 200 lat temu.Fotki na sznurach do bielizny pomiedzy przescieradlami,kalesonami,gaciami z falbankami.My w drewniakach ,obok kury,gesi i inna zwierzyna.Bylo fajnie.Naprawde fajnie.I nie dlatego,ze tanio tylko dlatego,ze forma podania temat i miejsce razem zagralo.
    Podawac nalezy ze smakiem a nie z cennikiem.
    Pokrycie strzecha jest to ponoc najdrozsza forma dzisiejszego dachu.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Ceny były podane aby się nie zrazić. Bo tak jak piszesz po co to robić samemu jak ktoś to zrobi dobrze i tanio. Dla mnie najlepsze w swoim drukowaniu jest to że chce fotkę teraz to ja mam, przyjeżdża wujek dostaje fotki na pamiątkę. I właśnie jak to jest jeszcze fajnie podane to wszystko gra.

    Wysłane z telefonu
    Lubię sobie popstrykać.

  10. #10

    Odp: Prezentacja fotografii drukowanych w domu, albumy , fotoksiążki, ramki itp

    Jasne, można kupić drukarkę, tusz i papier i robić takie rzeczy w domu. Na pewno ma to swój urok, kiedy dajesz komuś fotoksiążki np. w prezencie. Ale wydaje mi się, że jednak tworząc tego typu odbitki u fotografa mamy większą gwarancję jakości. Zastanawiam się też jak kalkuluje Ci się nakład pracy i materiałów, które musisz wykorzystać? Jak myślisz, jak to się prezentuje cenowo?

Podobne wątki

  1. Ramki
    By Rick van Dyke in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23.10.04, 09:11
  2. albumy
    By junior in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.06.04, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.