Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: obiektywy micro4/3 i fader

  1. #1
    | OlyJedi Awatar skrzynka97
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    277
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    obiektywy micro4/3 i fader

    Fotografując w ostatnich dnaich ze wględu na mocne światło byłem zmuszony przymykać przysłonę, gdyż czas 1/4000 okazywał się zbyt długi.
    Chcąc korzystać z przysłony 1.8 zamierzam zakupić filtry szare. Zastanawiam się jeszcze nad faderem. Czy ma ktoś doświadczenia z tym filtrem w tym sytemie? Czy ktoś używa LCW Fader ND (NDx2 ~ NDx400) Mark II? Zamierzam kupić w rozmiarze 58mm i używać też z redukcją 46mm i 37mm.
    E-M5 | 12-40 | 75

  2. #2
    | OlyJedi Awatar PASQD
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    SheikhCity
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: obiektywy micro4/3 i fader

    Cytat Zamieszczone przez skrzynka97 Zobacz posta
    Fotografując w ostatnich dnaich ze wględu na mocne światło byłem zmuszony przymykać przysłonę, gdyż czas 1/4000 okazywał się zbyt długi.
    Chcąc korzystać z przysłony 1.8 zamierzam zakupić filtry szare. Zastanawiam się jeszcze nad faderem. Czy ma ktoś doświadczenia z tym filtrem w tym sytemie? Czy ktoś używa LCW Fader ND (NDx2 ~ NDx400) Mark II? Zamierzam kupić w rozmiarze 58mm i używać też z redukcją 46mm i 37mm.
    Mam własnie podobny problem z 25/1.4. Doraźnie chyba rozwiążę problem polaryzacyjnym, możliwe ze te 1,5-2 EV wystarczy, a przy okazji pozbede sie odbić.
    Szarych filtrów na gwint 46 jak na lekarstwo. Połówkowych nie ma wcale.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: obiektywy micro4/3 i fader

    Cytat Zamieszczone przez PASQD Zobacz posta
    Mam własnie podobny problem z 25/1.4. Doraźnie chyba rozwiążę problem polaryzacyjnym, możliwe ze te 1,5-2 EV wystarczy
    Szarych filtrów na gwint 46 jak na lekarstwo.
    W bardzo słoneczny dzień mając założony ND9 (3 EV) musiałem przymknąć do f/5.6 (1/50, iso 160) i byłem na granicy przepału. Polecam zdecydowanie - do filmików - LCW Fader Mark II, ; jest i 37 i 46 i 58. Tylko 75/1.8 jeszcze nie ma/m.
    Jak działa można zobaczyć poniżej. Warto jeszcze dodać, że sam filtr jest troszeczkę większy niż gwint - pomaga na winietowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.