Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Wyniki popRAWka 7/2012

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Zaraz po kliknięciu na link pojawia się wzmianka typ pliku TIF File, później już nie. Mi też się nie otwiera.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 7.06.12 o 12:22

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Otworzyc mozna.Dziecina siedzi na krzesle i patrzy.Jednak jest tak podany,ze jakakolwiek dupbanina pogarsza jakosc.Moze to przez ta samozachowawcza sile przekazu kadru sie plik broni

    Ja nie rozumiem po co sobie tak zycie utrudniac.Jest tyle stron z mozliwoscia przesylania plikow-za darmo.Czy tak trudno spakowac i wstawic.Pozniej podac linka.Kazdy se kliknie sciagnie i bedzie w niebie.A tak jeden kombinuje,zapisuje element docelowy jako ,drugi jak se poprzestawial to jeszcze inaczej a trzeci klika i nic ,oczy wytrzeszcza i czeka.Ach.....
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 7.06.12 o 13:06

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Oryginalny raw ma u mnie rozszerzenie DNG ....(?)

    Nie znam się na tym ,ale tu znalazłam odpowiedź-

    "..Publiczny format archiwizacji danych Raw zdjęć cyfrowych

    Formaty plików Raw stają się coraz popularniejsze w obiegach pracy fotografii cyfrowej, ponieważ oferują profesjonalistom lepszą kontrolę nad procesem twórczym. W aparatach mogą być jednak używane różnorodne formaty plików Raw, których specyfikacje nie są dostępne publicznie, przez co odczyt części plików Raw jest możliwy tylko w niektórych aplikacjach. Taka sytuacja powoduje, że używanie plików Raw do archiwizacji jest ryzykowne, a współużytkowanie ich w złożonych obiegach pracy jest bardzo trudne.

    Rozwiązaniem tego coraz poważniejszego problemu jest publicznie dostępny format DNG (Digital Negative), który umożliwia archiwizację plików Raw generowanych przez aparaty cyfrowe. Dzięki formatowi DNG fotografowie będą mogli korzystać ze swoich plików w przyszłości. Oferuje on otwarty standard dla plików Raw generowanych przez różne modele aparatów.

    Format DNG jest obsługiwany w programach Adobe® Photoshop® CS6, CS5, CS4, CS3, CS2 i CS, Photoshop Elements 10, 9, 8, 7, 6, 4 i 3 oraz we wszystkich wersjach programu Adobe Photoshop Lightroom®."

    Takie mi wychodzą z aparatu...

    Jeśli będę mogła jakoś pomóc w kwestii formatu i ogranizator Saboor się tu przychyli jestem do dyspozycji
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez wanilia ; 7.06.12 o 13:07
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Pisałem właśnie o tym wcześniej, może nie tak dokładnie

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    U mnie po ściągnięciu plik ma rozszerzenie .dng , czyli pewnie skonwertowany raw do dng. Zamysł dobry bo nie wszystkie nowe rawy obsługują starsze wersje ACR, tylko coś nie wyszło...
    Photoshop Elements nie otwiera mi tego dng, a powinien.

  5. #25

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa, tja.
    Posty
    54
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Kurde, ściągnąłem Adobe DNG Converter, który zapewnia wsteczną zgodność, bo podejrzewałem, że ten jest zrobiony z CS6. Nic z tego, wywala błąd, ściągnąłem jakiś pierwszy lepszy .dng (z Leici M9) - działa. Ściągnąłem jakiś inny .dng z 5D - działa (wiem, aparat nie ma wpływu, ale chciałem się upewnić). Według mnie sugeruje to walnięty plik (może przy uploadzie?).
    Ostatnio edytowane przez ziax ; 7.06.12 o 13:16

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Nic nie otworzy tego pliku-jest chyba napewno niestety walniety.Mi otwiera jeden program ale to nie temat do dyskusjiZałącznik 65580

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    W takim nie za dużym rozmiarze też mogę go otworzyć, jak, to też nie ma sensu opisywać bo nie o to chodzi.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanilia2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	173,2 KB
ID:	65581  

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Może załaduję wam ten plik jeszcze raz, albo zaczekamy na Saboora ? Nie chciałabym prowadzącemu się wtrącać
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Wrzuć go jeszcze raz. A tak swoją drogą, to nie było Canonem robione? Bo z tego co mi mój mówi, rawy podaje w pliku nazwa.cr2
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  10. #30
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 7/2012

    Poprawione! Przepraszam, faktycznie był uwalony.

    ---------- Post dodany o 16:24 ---------- Poprzedni post był o 16:23 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tropic Zobacz posta
    noooo...a Saboor pewnie na klęczkach w procesji idzie....zaraz za ksiondzem...
    Czemu za ... .
    Byłem z córą na Starówce.

    ---------- Post dodany o 16:33 ---------- Poprzedni post był o 16:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Otworzyc mozna.Dziecina siedzi na krzesle i patrzy.Jednak jest tak podany,ze jakakolwiek dupbanina pogarsza jakosc.Moze to przez ta samozachowawcza sile przekazu kadru sie plik broni

    Ja nie rozumiem po co sobie tak zycie utrudniac.Jest tyle stron z mozliwoscia przesylania plikow-za darmo.Czy tak trudno spakowac i wstawic.Pozniej podac linka.Kazdy se kliknie sciagnie i bedzie w niebie.A tak jeden kombinuje,zapisuje element docelowy jako ,drugi jak se poprzestawial to jeszcze inaczej a trzeci klika i nic ,oczy wytrzeszcza i czeka.Ach.....
    A jakie to utrudnianie? Link jest link, krótki i prosty, a walnięty plik czy z z takiego czy innego serwera i tak będzie walnięty.
    Jest poprawione. Po co kombinować?
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Wyniki popRAWka 6/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 13:26
  2. Wyniki popRAWka 5/2012
    By Saboor in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.04.12, 22:27
  3. Wyniki popRAWka 4/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 23.03.12, 16:04
  4. Wyniki popRAWka 3/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 6.03.12, 14:48
  5. Wyniki popRAWka 1/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 1.02.12, 00:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.