Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 172

Wątek: OM-D E-M5 czy E-P3

  1. #1
    Jd
    Gość

    OM-D E-M5 czy E-P3

    Wszyscy żyją teraz nowym dzieckiem Olympusa. Mi przychodzi często taka myśl - czy nie warto zainteresować sie E-P3. W zwiazku z premierą tego najnowszego Olka cena E-P3 spadła, a to przeciez też zacny aparat. I tak raz myslę o OM-D a za chwile zastanawiam się czy może E-P3 ? Co o tym sądzicie ?

    PS Świnka powoli puchnie - ale na razie dalej ją dokarmiam i jeszcze nie zabijam. Zobaczymy do ile urosnie
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 29.05.12 o 20:32

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    temat nadaje się raczej do działu co kupić niż tutaj,

    a co do meritum - myślę że jeśli nie ma nagłej potrzeby kupowania czegokolwiek to warto poczekać - aż matryca z OMD trafi do korpusów klasy E-Px. Na razie to cena E-M5 jest (hmm, jak to napisać by wujka Olka nie obrazić) wygórowana a E-P3 jednak pod względem osiągów matrycy odstaje na niekorzyść od konkurencji

  3. #3
    Jd
    Gość

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Świnka juz sie tak napasła i urosła ,że po jej "zabiciu" starczy na OM-D E-M5 z 12-50 mm. I mam dylemat czy wziąć Olka czy też NEX-7. A może NEX-5N ? Olek mardzo mi się podoba ale kusi mnie matryca APS-C. Czy wiele zyskam ?

    PS W specyfikacji OM-D jest napisane ,że w wizjerze jest "korekcja dioptrii od -4 do +1". Nosząc do czytania okulary +2,75 -3 bede miał kłopot przy kadrowaniu przez wizjer bez okularów ?
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 1.06.12 o 14:16

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    hehehe masz jakiś fajny sposób tuczenia świniaka trzy dni temu "powoli puchła" a dziś już się tak napasła że na OMD z przyległościami wystarczy no pozazdrościć,

    niestety to wszystko co mogę w tym temacie powiedzieć, soniaka nie znam, przykładowe foty tu i ówdzie pokazywane nawet całkiem całkiem. Słaba szklarnia już obrosła legendami ale może się coś poprawi?

    pozdrawiam

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Do Sony mało szkieł i guzikologia dla mnie dziwna.
    Poza tym ma zalety w postaci lepszej matrycy jeśli ktoś lubi APS-C.

    Rychła poprawa ilości obiektywów do NEXa się nie zapowiada.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Ja widzę znaczącą różnicę w jakości na korzyść OM-D w porównaniu z E-P3. Na razie ze względu brak dostępności obudowy podwodnej czekam.
    Poza tym cały czas pamiętam jaki numer zrobił mi Olympus wypuszczając zaraz jak sobie kupiłem E-P2 tańszego i lepszego E-PL1
    Natomiast 12-50 nie podoba mi się

  7. #7
    Jd
    Gość

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    A sprawa tych moich + 3 dioptrii jak w specyfikacji jest tylko +1? Sony w swoim wizjerze (czy to doczepianym czy tez w NEX-7) ma od -4 do + 4. Nie wydam tyle kasy aby w wizjerze mieć zamazany obraz albo kadrowac z okularami.
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 1.06.12 o 14:48

  8. #8
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    To nie może być przypadek, że i epicure i Fatman pochwali ten aparacik. Wybór prosty: EM-5 i nie bez znaczenia na moją sugestię jest fakt, że na stevehuffphoto.com jest recenzja E-M5. Steve Huff kręcił ją właśnie Nex-7 i co chwilę słychać fajne: focus So'nii, fooocus, let me focus i to z flagowym obiektywem Zeiss G. E-M5, pozostaje tylko kwestia szkieł, których tu jest już troszeczkę i można sobie wybrać całkiem fajne zestawy. W Nexie jest tragedia (optyczna lub cenowa) i jestem skłonny uwierzyć epicure, który o NX (to Samsung) ostatnio pisał, że promocja (tanie szkła) już była.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    System NEXów (mocowanie E) faktycznie ma mniej obiektywów, ale mają coś czego nie ma w m4/3 (niestety) adapter z lustrem (półprzepuszczalnym) dzięki czemu wszystkie obiektywy z mocowaniem Sony/Minolta A można spokojnie stosować n Nexami z pełnym i szybkim AF :
    http://www.sony.pl/product/dsl-lens-accessories/la-ea2

  10. #10
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Tylko że za 1500pln można mieć dobre szkło m4/3 których nie ma w systemie NEX
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.