Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 172

Wątek: OM-D E-M5 czy E-P3

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Powiem tak, jeśli ktoś nie wie jaki kupić aparat dla siebie, to najlepiej zrobi jeśli kupi aparat (i szkło) uznawany (najlepiej przez siebie) za najlepszy. Wtedy będzie mógł winić za jakość swoich zdjęć tylko siebie (a nie aparat) ......







    PS
    Szczególnie z ponad tysiącem postów na liczniku .....
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 1.06.12 o 16:37

  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Cytat Zamieszczone przez snuffi Zobacz posta
    Tylko że za 1500pln można mieć dobre szkło m4/3 których nie ma w systemie NEX
    Miałem Nex-a 5n z kitowym zoomem. Ta świetne podobno APS-C nie wydawało mi się na moich fotkach lepsze od obrazka z G1 czy E-30. Jakiejś przepaści w porównaniu zestawów , które miałem nie dostrzegłem . Nie filmuję.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Miałem Nex-a 5n z kitowym zoomem. Ta świetne podobno APS-C nie wydawało mi się na moich fotkach lepsze od obrazka z G1 czy E-30. Jakiejś przepaści w porównaniu zestawów , które miałem nie dostrzegłem . Nie filmuję.
    Dodam tylko, że na bazie swoich obserwacji, to i fotki z LX5 nie będą się jakoś wyraźnie różnić od tych z powyżej wymienionych sprzętów .... ale z powodu podanego wyżej, lepiej mieć na stanie aparat "najlepszy" ....

  4. #14
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    PS W specyfikacji OM-D jest napisane ,że w wizjerze jest "korekcja dioptrii od -4 do +1". Nosząc do czytania okulary +2,75 -3 bede miał kłopot przy kadrowaniu przez wizjer bez okularów ?
    Jeśli chodzi o regulację wizjera: do dali noszę okulary +4,5. Kadruję również przez te okulary, korekcję wizjera mam zapewne w pobliżu zera, w każdym razie jak osoba nie potrzebująca okularów zagląda w wizjer, mówi że widzi dobrze.
    Przed chwilą zdjąłem okulary, zajrzałem w wizjer i zobaczyłem kompletne mydło, ale pokręciłem korekcją do końca i okazało się, że jest to prawie tyle ile mi potrzeba do dobrego widzenia, w zasadzie dałbym radę tak bez okularów. Ja gdzieś w specyfikacji wyczytałem, że regulacja jest do +2, ale mam wrażenie, że w praktyce więcej, bo coś za dobrze widzę przy tym ustawieniu. Jak masz mniejszą wadę wzroku niż ja, nie powinieneś mieć problemów, choć oczywiście lepiej samemu sprawdzić...

  5. #15
    Jd
    Gość

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    ajt - to mnie pocieszyłeś.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Brałbym OM-D, bez zastanowienia.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    Jd
    Gość

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    X10 kupiłem biorąc pod uwage Twoje opinie , czego oczywiscie nie żałuję. Teraz ma byc odwrotnie?

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    W razie czego reklamacji nie przyjmuję
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Ja widzę znaczącą różnicę w jakości na korzyść OM-D w porównaniu z E-P3. Na razie ze względu brak dostępności obudowy podwodnej czekam.
    Poza tym cały czas pamiętam jaki numer zrobił mi Olympus wypuszczając zaraz jak sobie kupiłem E-P2 tańszego i lepszego E-PL1
    Natomiast 12-50 nie podoba mi się

    a czemu tak unikasz obudowy Olkowej ?
    Mi się też 12-50 nie podoba i też czekam na jakiegoś następce, który będzie hulał z Dużymi szkłami

  10. #20
    Jd
    Gość

    Odp: OM-D E-M5 czy E-P3

    To co bys proponował z m43 w zamian za 12-50 mm do OM-D ? Chodzi mi o zmiennoogniskowy? Taki wycieczkowo-rodzinny. Stałki będą w nastepnej kolejności.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.