Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: e-30 vs OM-D E-M5

  1. #41
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    lol dokładnie dziadzia sam nie wie co pisze, chciałby mieć wszystko aż do grobowej deski i nie wie na co się zdecydować
    No popatrz.Gdybym sie wykrecil rok temu to zamysl z aparatem i szklami do niego powziety przed 40-tu laty sie by sprawdzil i jako dziadzius mial bym do grobowej deski.Exakta i obiektywy do niej wlasnie mi tyle lat sluzyly.Tylko dlatego,ze ktos za mnie zdecydowal to pozbylem sie jej. Inaczej napewno by mi do grobowej deski wystarczyla.Zapewniam Cie,ze mimo posiadania wielu innych "systemow" chyba zadnemu nie udalo sie jej przeskoczyc.
    To ze 95% mlodych nowoczesnych forumowych fotografow artystow goni kroliczka to nie znaczy,ze nie mozna czegos miec do grobowej deski.Mozna,i mozna nawet nie goniac za nowosaciami cieszyc sie z udanych kadrow.

  2. #42
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    E-30 za 2k. No niezbyt to atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę że system 4/3 i jego przyszłość to duuuży znak zapytania. Stare szkła pro i top pro zuiko to klasa sama dla siebie. Proponuje jednak poszukać czegoś u Pentaxa. Body K5 za 3100 i kit uszczelniony za okolice 350 zł. Potem można przebierać do woli w stałkach limited, czy zoomach o jasności 2.8, zarówno ze stajni pentaxa jak i sigmy oraz tamrona. Perspektywy rozwoju i spróbowania różnych dziedzin foto (portret, reportaż, krajobrazy) znacznie większe, bo wybór szkieł ogromny.
    Hm... też jakiś czas liczyłem na wyjście następcy E-30 bo mikro dopiero się rozwijało i nie wiedziałem czy kupować 14-54, wejść w mikro czy zmienić system.
    Fotografia to jednak kosztowne hobby a większość początkujących pasjonatów chce super puchę ze świetnymi obiektywami pokrywającymi przynajmniej zakres 12-200mm na APS. Później nabywa się doświadczenie, nie raz też zaczynamy zajmować się zupełnie inną formą fotografii niż początkowo przewidywaliśmy. Mnie samemu wystarcza w zupełności ogniskowa 100-150 a jeszcze rok temu konecznie chciałem kupić jasną Sigmę 70-200mm.
    Najlepiej wg mnie jest pozostać przy obecnym systemie a potem jak z wiedzą przyjdą odpowiedzi i Autor sam będzie mógł sprecyzować jaki sprzęt go interesuje i w jakim systemie go najłatwiej znajdzie.
    Ja sam wybrałem też Pentaxa i jestem b.zadowolony; na początku też miałem jakieś "ale" a teraz z każdym miesiącem coraz bardziej się do niego przekonuje ale to system dla mnie - komuś może się nie podobać np. brak tanich obiektywów portretowych ew. brak systemowego jasnego i szybkiego tele...
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #43
    darkelf
    Gość

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Fotografia to jednak kosztowne hobby a większość początkujących pasjonatów chce super puchę ze świetnymi obiektywami
    Zack Arias poleca skupić się na jednej stałce i wykorzystać ją maksymalnie zanim kupi się drugi obiektyw. Helmut Newton a autobiografii też pisał, że robil wszystko jedną stałką na początku. Więcej obiektywów w niczym nie pomaga, zdjęcie robi się zawsze jednym.

  4. #44
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Zack Arias poleca skupić się na jednej stałce i wykorzystać ją maksymalnie zanim kupi się drugi obiektyw. Helmut Newton a autobiografii też pisał, że robil wszystko jedną stałką na początku. Więcej obiektywów w niczym nie pomaga, zdjęcie robi się zawsze jednym.
    Ja na szczęście dostałem Olka w dualkicie co mi b.pomogło na początku, zorientowałem się czego potrzebuje i co najbardziej lubię fotografować a potem wybierałem już świadomie.

    Napisałem to bo jestem przeciwnikiem doradzania komukolwiek sprzętu jaki ma wybrać. Wiem, że nie jest to łatwe bo sam też na początku dluugie godziny spędziłem na czytaniu rozmaitych porównań, zadałem też wiele głupich pytań ale dysponowałem właściwie tylko wiedzą wyniesioną z czasów fotografowania analogowymi dalmierzami i o AF, DR czy ilości szumów miałem tylko mgliste pojęcie...
    Ten etap mam za sobą i rozumiem doskonale Autora który chce wybrać najlepszy sprzęt dla siebie ale wg mnie to na początku najlepiej jest pójść do sklepu, pomacać czy interesująca puszka w danym systemie mi się podoba, wygodnie leży w ręku itp. a potem można poradzić się forum które powinno w zasadzie przytaknąć ew. zaproponować coś lepszego w wybranej kwocie.
    Tyle na początek - potem sami zdobywamy doświadczenie i pewnie nie raz zmienimy sprzęt a nawet cały system.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #45
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Witam, nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj. Jak zmienić format 4/3 w Olku e-30 na format 3:2 ? Nie mogę za Chiny znaleźć takiej opcji w menu aparatu ...

  6. #46
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Nie zmieniaj - tracisz piksele - wykadrować możesz spokojnie na komputerze.

  7. #47
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    Witam, nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj. Jak zmienić format 4/3 w Olku e-30 na format 3:2 ? Nie mogę za Chiny znaleźć takiej opcji w menu aparatu ...
    Y1 / YG / "IMAGE ASPECT"

    gdzie "Y" to klucz francuski.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.