Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: e-30 vs OM-D E-M5

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Zamiast 12-60 chyba warto rozważyć zakup duetu 14-54 + 9-18.
    Wyjdzie szerzej, jaśniej (na dłuższych ogniskowych) i przy odrobinie farta jeszcze zostanie sporo dziangów co by oblać zakup
    No chyba że chodzi o uniwersalność to tylko 12-60.
    Dodatkowo to wszystko z puszką w cenie samego OM-D

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Tobik Zobacz posta
    Jeśli nie chcesz czuć frustracji, że firma Cie oszukała i nie rozwija systemu na który wydałeś nieco pieniędzy to lepiej kup coś nowego i na topie .
    A czym miałby czuć sie oszukany ktos, kto kupuje w tej chwili duże E?
    Ma pełną świadomość, że kontynuacja systemu jest wielką niewiadomą. Dlatego może kupić tak zacna puszkę jak e30 za nieduże pieniądze a także kapitalne zoomy ( 14-54, 12-60, 50-200, 9-1 za bardzo rozsądne pieniądze.

    Jeżeli pojawi sie przejściówka lub puszka m43, która będze potrafiła ogarnać w nich AF na poziomie tego o który jest w E5- to będzie miał dodatkowy bonus.

    IMO Siłą m43 sa stałki i jeżeli ktos chce fotografować obiektywami stałoogniskowymi, to duże E powinien odpuścić. Natomiast zoomy dużego E sa kapitalne.

    Dodam jeszce jedno: ergonomia tak małych puszek jak choćby peny, nie wszystkim leży.
    OM-D z gripem jest fajny. Ale- juz nie taki lekki, a rozmieszczenie w nim rolek oraz mikre przyciski (chocby play) - mi zdecydowanie nie pasują.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Ząbki, k. Warszawy
    Posty
    68
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Wybiliście mi OM-D czyli pakowanie się w owy system, a teraz wybijacie mi 12-60, który istotnie 2x droższy da 2x lepsze rezultaty zdjęciowe? Po prostu chodzi mi o w miarę szybki AF i ostrość jaką widzę w 12-60 JEST. Mam zatem nadzieję, że zakup e-30 + 14-54 (a tego używam obecnie z e-520) dadzą zadowalające rezultaty.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez robros1 Zobacz posta
    Wybiliście mi OM-D czyli pakowanie się w owy system, a teraz wybijacie mi 12-60, który istotnie 2x droższy da 2x lepsze rezultaty zdjęciowe? Po prostu chodzi mi o w miarę szybki AF i ostrość jaką widzę w 12-60 JEST. Mam zatem nadzieję, że zakup e-30 + 14-54 (a tego używam obecnie z e-520) dadzą zadowalające rezultaty.
    Nie wybyliście tylko dałeś sobie wybić. Miałem 12-60 i nie żałuję ani jednej złotówki na niego wydanej. Mam OM-D i także każda złotówka przyniosła mi niezły fun.
    Powtórzę po raz n-ty, hobby to nie business, nie musi się bilansować.
    Ostatnio edytowane przez romek1967 ; 29.05.12 o 13:00
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Faktycznie troszkę mieszamy, ale podajemy tu chyba propozycje dobre jakościowo i rozsądne ekonomicznie.
    Ja oczywiście też bym wolał 12-60 zamiast 14-54 tylko on wyjdzie ponad dwa razy drożej, a zapewniam że nie da dwa razy lepszych rezultatów (zależy jak kto to przelicza) oprócz 12mm i szybkości raczej różnicy nie zauważymy, choć tej drugiej cechy raczej bym nie przeceniał. Mam 14-54 i z E3 zapitala super.
    Mając dodatkowo takie 9-18 czy 50 zyskamy o wiele, wiele więcej.

    W sytuacji gdybym miał worek kasy na zbyciu już brałbym OM-D i do tego gripy i wszystkie te kozackie stałki (bo w zoomy to chyba na razie nie ma co się pchać) tylko taki zakup zamknie się w kwocie zdecydowanie pięciocyfrowej

    Może to dziwne, ale rozsądne pakowanie się teraz w duże 4/3 ma wg mnie sporo sensu, pod warunkiem że nie nastawiamy się na szybką odsprzedaż, chociaż czy na tych gratach można aż tak dużo stracić

  6. #16
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Faktycznie troszkę mieszamy, ale podajemy tu chyba propozycje dobre jakościowo i rozsądne ekonomicznie.
    o ekonomii już pisałem, powtarzać się nie będę
    oprócz 12mm i szybkości raczej różnicy nie zauważymy
    no tak, 12mm bez zmieniania szkieł to jest mało istotny pikuś
    Mając dodatkowo takie 9-18 czy 50 zyskamy o wiele, wiele więcej.
    mając 12-60 nigdy nie kupowałbym 9-18 tylko 7-14. Wtedy zyskujemy wiele wielów więcej

    W sytuacji gdybym miał worek kasy na zbyciu już brałbym OM-D i do tego gripy i wszystkie te kozackie stałki (bo w zoomy to chyba na razie nie ma co się pchać) tylko taki zakup zamknie się w kwocie zdecydowanie pięciocyfrowej
    A niech sie zamyka, masz kasę to ją wydajesz, nie masz/lubisz/chcesz to nie wydajesz. Po co to dorabianie ideologii? Usprawiedliwianie na siłę? A btw ciekawe zatem czym kierują się amatorzy kupujący Leicę, chyba poszaleli kompletnie
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  7. #17

    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Ząbki, k. Warszawy
    Posty
    68
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości, no i chcę wierzyc, że 4/3 w obliczu nadchodzącego m4/3 ciągle będzie miało się przed najbliższe lata dobrze. Pewnie, że hobby to nie zarabianie, jednak ja akurat na wszelkie zachcianki nie mogę sobie pozwolić.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Zamiast 12-60 chyba warto rozważyć zakup duetu 14-54 + 9-18.
    Gdybym teraz "wchodził" w 4/3 to kupiłbym ZD11-22mm/2.8-3.5 i ZD50mm/2.0

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Zobaczcie jaki wybór
    każdy może wybrać coś innego.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #20
    Centus
    Gość

    Odp: e-30 vs OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Może to dziwne, ale rozsądne pakowanie się teraz w duże 4/3 ma wg mnie sporo sensu, pod warunkiem że nie nastawiamy się na szybką odsprzedaż, chociaż czy na tych gratach można aż tak dużo stracić
    wcale nie jest dziwne takie stwierdzenie , ja rok temu zmienialem E-520 i wyladowalem z E-3 i "dual kit" 12-60 i 50-200 pozniej doszlo ZD 50 i gdybym mial po roku uzywania tego zestawu jakos go podsumowac to nie zaluje zakupu (kupilem uzywki ale ledwie uzywane z gwarancjami), zrobilem nim sporo udanych zdjec , poznalem jego wady i zalety , z wadami nauczylem sie jakos zyc i na tyle ile sie da jakos je obchodzic

    co prawda robilem niedawno podejscie do wyprzedazy calosci , planowany byl zakup D700 , teoretycznie nawet byli kupcy na wszystkie elementy mojego zestawu , moze ze nie do konca zdecydowani , ale ja tez zbyt mocno za ta sprzedaza nie chodzilem , w miedzyczasie podjalem decyzje zeby jednak D700 odpuscic i poczekac jeszcze rok i wybrac cos z tegorocznych nowosci albo od C albo od N , poprostu potrzebuje miec wieksza swiadomosc co tak naprawde jest mi potrzebne i chcialbym dokonac sluszengo wyboru , a przez ten czas nadal bede uzywal duzego 4/3

    jezeli moge cos doradzic , pakujac sie w duze 4/3 , koniecznie trzeba nabyc ZD 50 i niekoniecznie uzywac go do zdjec makro , ten tani (jako uzywka) obiektyw potrafi byc skutecznym lekarstwem na sytuacje gdzie wychodza pewne wady systemu 4/3 (da ladna mala GO , umozliwi zejscie z wysokiego ISO dzieki swiatlu F2 i stabilizacji)

    natomiast sile mikro 4/3 widze w obiektywach staloogniskowych , akurat tego zabraklo w duzym 4/3 , np chetnie bym nabyl obiektyw 17mm ze swiatlem 1.4 i dobra jakoscia obrazu od pelnej dziury do poczciwego E-3 (jakby mial szybki i celny AF na dodatek )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.