Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: olympus pen e-pm1

  1. #1

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    olympus pen e-pm1

    Na wstępie chciałbym wszystkich gorąco przywitać.

    Mam dylemat. Postanowiłem zmienić aparat (do tej pory użytkowałem fuji s5600 - byłem z niego mega zadowolony, oraz przez ostatnie 2 lata sony dsc wx1). Przypadkowo w sieci natrafiłem na ww. cudo.

    Proszę o radę, czy ww. sprzęt jest wart swojej ceny? Chciałbym spróbować kompaktu z wymienną optyką. Nie jestem pasjonatem fotografii, raczej fanem nowości technicznych. Zdjęcia które pstrykam to w 70% zdjęcia z podróży, czyli obiekty, krajobrazy. Pozostałe to fotki ruchliwego dziecka, czasem imprezy itp. Sony to zwykły codzienny kieszeniowiec, do szybkiego pstrykania, z dobrym trybem zdjęć nocnych z ręki, niemniej jego szumienie, zawyżanie iso, poprostu zaczyna mnie drażnić. Chcę w coś nowego zainwestować, budżet max 2,5k.

    Jeżeli jestem w błędzie to mnie wyprowadźcie i sprowadźcie na właściwą drogę. I jeszcze jedno, zależy mi na jak najmniejszym aparacie (body).

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: olympus pen e-pm1

    E-pm1 to niezły wybór, w zestawie z 14-42 II R jest w miarę szybki, nieduży.
    Jeśli chciałbyś mieć odchylany ekran, to wtedy droższe E-PL3.
    Pewnie zauważyłeś, że te aparaty nie mają wbudowanej lampy błyskowej, tylko małą dołączana?
    Ponieważ piszesz o ruchliwym dziecku, nie będę polecał starszego E-PL1 który ma zdecydowanie wolniejszy układ AF.

    Robienia nocnych zdjęć z ręki nie polecam, to nie ta jakość niestety, co z statywu.

    Ewentualnie możesz pomyśleć o którymś z Sony NEX, o ile nie przeszkadza ich rozwiązanie sterowania i menu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: olympus pen e-pm1

    Zauważyłem brak lampy, nie przeszkadza mi to.

    Teraz kolejne pytanie, mam możliwość kupna tego modelu za 1600 pln, nowy aparat wraz z dodatkowym obiektywem 40 - 150 (również nowym).
    Warto czy poszukać lepiej jakiegoś innego modelu??

    Jak jest z trybem makro, bo nigdzie nie doczytałem od ilu cm można strzelać fotki?

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: olympus pen e-pm1

    Tryb makro (skala odwzorowania) zależy od obiektywu. Nie podaje się ilości cm od przedniej soczewki jak w kompaktach (choć odległość od matrycy jak najbardziej). Do 40-150 zapewne można dokupić Raynoxa DCR-250 (plus redukcja gwintowa) lub do 14-42 konwerter makro Olympusa (z tym że w tej chwili nie pamiętam do jakich 14-42 (są różne wersje) pasował - kwestia gwintu filtrowego).
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: olympus pen e-pm1

    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    ... lub do 14-42 konwerter makro Olympusa (z tym że w tej chwili nie pamiętam do jakich 14-42 (są różne wersje) pasował - kwestia gwintu filtrowego).
    Konwerter makro Olympusa pasuje do obiektywów 14-42II (ten od E-PL2), 14-42II R (ten od E-P3, E-PL3 i E-PM1). Konwerter ten ma w komplecie redukcję, więc po jej zdjęciu pasuje także do obiektywów 14-150 i 40-150. To nie jest kwestia gwintu, ale zaczepu bagnetowego, tego samego, co do osłony P/S.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.