Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: błąd karty

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    błąd karty

    Mam problem. Przejrzałam już wieele tematów i żaden sposób jeszcze mi nie pomógł. Mam następujący problem: Kupiłam kartę Olympus 128MB, lecz ona nie działa i wyświetla się napis: card error. Nie da się jej sformatować w żadny znany mi sposób chyba, że na innym aparacie. Kiedy podłączam aparat do kompa pokazuje się dysk wymienny, a jak klikam wyskakuje okienko: "Włóż dysk do " Nie mam czytnika, ale byłam w serwisie i powiedzieli, że karta jest dobra i, że jeśli mam rachunek, oryginalne opakowanie i karte gwarancyjną to mogą mi przysłać nową kartę, ale ja niestety nie mam, bo kupiłam ją dosyć dawno. Dodam, że za niecały tydzień wyjeżdżam i chciałabym raczej mieć tą kartę. Nie ma innego wyjścia niż kupować nową kartę? Aha, mam aparat Olympus D-535

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Re: błąd karty

    Cytat Zamieszczone przez luska
    ...Nie ma innego wyjścia niż kupować nową kartę? Aha, mam aparat Olympus D-535
    Model D-535 (albo po ludzku - C-370) ma wyjątkowo delikatny system operacyjny (firmware) i zasadniczo nie współpracuje z kartami pamięci wiekszymi, jak 64MB. W tej sytuacji radą jest wymiana firmware (aktualnie dostepna wersja 1.3 lub 1.4?), co pozwoli na obsługę kart pamięci wiekszej pojemności. W tym celu zainstaluj Olympus Master (dołączony do aparatu) na kompie wyposażonym w złącze internetowe, podłącz aparat do kompa, następnie z okna głównego programu uruchom funkcję Online Service -> Update Camera, po czym uważnie przyglądaj się, co ekran melduje. Po zakończeniu aktualizacji firmware, aparat będzie juz czytał wieksze karty.
    Jack

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: błąd karty

    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Cytat Zamieszczone przez luska
    ...Nie ma innego wyjścia niż kupować nową kartę? Aha, mam aparat Olympus D-535
    Model D-535 (albo po ludzku - C-370) ma wyjątkowo delikatny system operacyjny (firmware) i zasadniczo nie współpracuje z kartami pamięci wiekszymi, jak 64MB. W tej sytuacji radą jest wymiana firmware (aktualnie dostepna wersja 1.3 lub 1.4?), co pozwoli na obsługę kart pamięci wiekszej pojemności. W tym celu zainstaluj Olympus Master (dołączony do aparatu) na kompie wyposażonym w złącze internetowe, podłącz aparat do kompa, następnie z okna głównego programu uruchom funkcję Online Service -> Update Camera, po czym uważnie przyglądaj się, co ekran melduje. Po zakończeniu aktualizacji firmware, aparat będzie juz czytał wieksze karty.
    Jack
    Ok. Jak sie uda to dam znać. Jak narazie musze znaleźć opakowanie od płyty i znaleźć serial number

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Re: błąd karty

    Cytat Zamieszczone przez luska
    ... Jak sie uda to dam znać. Jak narazie musze znaleźć opakowanie od płyty i znaleźć serial number
    Jak masz przyzwoite łącze, to nie szukaj starego programu, tylko sobie pociągnij najnowszą wersję (ok. 53 MB, nie trzeba numerów, gada po polsku i pracuje z Vistą ): https://emporium.olympus.com/downloa...aster20win.zip
    Jack
    Edit: zapomniałem dodać, że w Olympus Master 2 jest teraz funkcja: Aparat fotograficzny -> Uaktualnij aparat...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    W C-900 jest podobnie. Karta SM128 działa dobrze aż do formatowania w aparacie. Wtedy należy sformatować w inny, który robi to dobrze np w C-960.

    Pytanie: Czy w C-900 też można zrobić upgrade firmwaru?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez skow
    W C-900 jest podobnie. Karta SM128 działa dobrze aż do formatowania w aparacie. Wtedy należy sformatować w inny, który robi to dobrze np w C-960.

    Pytanie: Czy w C-900 też można zrobić upgrade firmwaru?
    Staruszek C-900 nie akceptuje czegokolwiek, poza własnym, bardzo delikatnym systemem plików DCF. Uformatowanie w nim karty SM teoretycznie nie powinno przynieść problemów, jednak pamiętaj, że aparat przystosowany był programowo do obsługi kart o maksymalnej pojemności 16 MB, a fakt obsługi karty 128 MB - to tylko siła rozpędu , więc możliwe jest, że po formatowaniu masz kłopot i jest to sytuacja normalna. Aktualizacja firmware niczego nie wniesie, ponadto jest niewykonalna - C-900 jest wycofany z listy obsługiwanych przez serwis aparatów (no chyba, że ktoś soft zachował w prywatnym archiwum).
    Jack

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Moze to dziwnie zabrzmi, ale czasem pomagalo sformatowanie karty jako FAT16... Ale mowie, to sa tylko moje doswiadczenia i obserwacje wyniesione z serwisu pewnej firmy, ktora produkowala badziewiaste aparaty
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez daghda
    Moze to dziwnie zabrzmi, ale czasem pomagalo sformatowanie karty jako FAT16...
    Zdecydowane NIE w przypadku starszych Olympusów. Sformatowanie karty SM na FAT kończyło się zawsze komunikatem Card Error. Dawniej do czytników kart SmartMedia (także Olympusa) dodawano program formatujący karty na system plików DCF. Nasławniejszy z nich (po małej modyfikacji edytorem hex - można było uruchomić funkcję "panorama" w trakcie formatowania) to SMPrep. Pierwszym modelem, który chciał widziec karty SM formatowane na FAT był E-10.
    Jack

  9. #9
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Cytat Zamieszczone przez skow
    W C-900 jest podobnie. Karta SM128 działa dobrze aż do formatowania w aparacie. Wtedy należy sformatować w inny, który robi to dobrze np w C-960.

    Pytanie: Czy w C-900 też można zrobić upgrade firmwaru?
    Staruszek C-900 nie akceptuje czegokolwiek, poza własnym, bardzo delikatnym systemem plików DCF. Uformatowanie w nim karty SM teoretycznie nie powinno przynieść problemów, jednak pamiętaj, że aparat przystosowany był programowo do obsługi kart o maksymalnej pojemności 16 MB, a fakt obsługi karty 128 MB - to tylko siła rozpędu , więc możliwe jest, że po formatowaniu masz kłopot i jest to sytuacja normalna. Aktualizacja firmware niczego nie wniesie, ponadto jest niewykonalna - C-900 jest wycofany z listy obsługiwanych przez serwis aparatów (no chyba, że ktoś soft zachował w prywatnym archiwum).
    Jack
    16MB? wydawało mi się, że w instrukcji jest mowa o 64MB (a może do 64MB obsługuje poprawnie - nie pamiętam - piszę z głowy)

    Z tego co pamiętam to na 128MB C-900 tworzył (albo tylko zapisywał) swój "Olympus File System"
    Zdjęcia ściągane po RS232 były dobre; przy zgrywaniu przez czytnik tworzyła się kaszana.

    PS. Staruszki C-900 i C-960 wciąż są na chodzie w mojej rodzinie i trzymają się nieźle.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ściągnę sobie jednak tą nową wersję, bo nie mam opakowania od płytki i serialu Naprawdę mi pomogliście, bo nie miałam zielonego pojęcia o co chodzi Jeśli to nie zadziała (ale raczej wątpie) to się jeszcze odezwe

Podobne wątki

  1. stylus 1010 błąd karty, adapter
    By goosiak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 16:42
  2. Olympus SP 570 - Błąd Karty... ;(
    By Haribo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.04.09, 00:05
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 06:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.