Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?

  1. #31
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Hej wszystkim, jestem tu nowa i chciałam się przywitać

    Przy okazji chciałam się zpytać, które tele wziąć? Skłaniam się ku Panasonicowi, bo jaśniejszy, ale może ktoś ma doświadczenia z nimi dwoma, jakieś porównanie, opinie użytkowników obu szkieł? Będę wdzięczna za kilka słów Zależy mi zwłaszcza o opiniach na temat działania AF, czy w Panasonicu jest bardzo cichy i szybki?

    Witaj alcha!
    Podstawową różnicą jest to, że Panasonic ma własną stabilizację w obiektywie. Olympus 75-300 musi polegać na tej przy matrycy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #32
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A no to wiem, ale ja go będe z Olympusem używać, więc to nie ma znaczenia. Najbardziej mnie inetesuje praca AF właśnie, bo Olympus jest do filmów, więc szybki i cichutki a ten Panasonic to nie wiem i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

  3. #33
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    A no to wiem, ale ja go będe z Olympusem używać, więc to nie ma znaczenia. Najbardziej mnie inetesuje praca AF właśnie, bo Olympus jest do filmów, więc szybki i cichutki a ten Panasonic to nie wiem i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
    Nie filmuję, nie dam rady pomóc.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #34
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja też nie filmuję Chodziło mi o to, że ten Olympus jest oznaczony jako obiektyw do filmowania (MSC), więc na pewno ma cichy AF, co do Panasonica to właśnie nie wiem, bo takiego oznaczenia nie ma, ale to też z automatu nie znaczy, że hałasuje jakoś specjalnie, dlatego pytam Chodzi mi o to, żeby nie być zbytnio słyszalną.

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    AF jest cichy. Przy długich ogniskowych stabilizacja w obiektywie ma sporą zaletę - stabilizuje już obraz w wizjerze mam Panasa i jako długie tanie tele - polecam
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #36
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    A w nowych puszkach olka nie ma opcjo, żeby stabilizacja działała też podczas kadrowania? Czy coś mi się namieszało?

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Nie wiem ale sprawdzalem w najgorszych możliwych warunkach - fotografowanie ptaków z kołyszącej się łódki ba ogniskowych bliskich maks. Ze stabilizacją w obiektywie było lepiej niż z tą w aparacie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #38
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Ja też nie filmuję Chodziło mi o to, że ten Olympus jest oznaczony jako obiektyw do filmowania (MSC), więc na pewno ma cichy AF, co do Panasonica to właśnie nie wiem
    Należy przyjąć, że każdy obiektyw Panasonika za wyjątkiem 20mm f/1.7 jest do filmowania. Jeśli chodzi o AF to gdzieś na tym forum wklejałem info, że 2 albo 3 obiektywy Panasa nie są kompatybilne z nowszymi układami AF (tymi, które szukają ostrości do 120 razy na sekundę). Na tej liście były i 14/2.5 (imho najszybsze szkło w systemie) i właśnie 100-300. Tyle teorii, którą nie ma co się przejmować. Dla ciebie powinno się liczyć TYLKO to co napisałem w pierwszym zdaniu.

    Jeżeli jeszcze nie kupiłaś aparatu rozważ proszę Panasonika G80. Jak Olympusy, ma stabilizację i imho na chwilę obecną jest najbardziej opłacalną opcją dla wchodzącego w system m43.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #39
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Witaj alcha!
    Podstawową różnicą jest to, że Panasonic ma własną stabilizację w obiektywie. Olympus 75-300 musi polegać na tej przy matrycy.
    Panas jest też jaśniejszy, co jest ważne w naszej szerokości geograficznej i trochę lepiej wykonany,
    nie chcę powiedzieć solidniej, bo to by było zbyt mocne słowo... solidnie wykonany to był ZD 50-200 2,8-3,5.
    Stabilizacja jest moim zdaniem lepsza od trójosiowej z em10, a czy lepsza od 5osiowej z em1 trudno mi stwierdzić.
    Oba szkła są w miarę ciche - Jak chcesz @alcha filmować sensowniej, to kup aparat z wejściem na zewnętrzny mikrofon po prostu.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #40
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Należy przyjąć, że każdy obiektyw Panasonika za wyjątkiem 20mm f/1.7 jest do filmowania.
    O no właśnie o to mi chodziło Filmować nie będę ale zależy mi na cichym AF.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Patrzyłam na tego Panasonica w pierwszej kolejności, bo jest właśnie jaśniejszy,a światła to nigdy za wiele, zwłaszcza w tele Miałam tylko kilka wątpliwości co do AF, ale już widzę,że niepotrzebnie. A, ta niekompatybilność może się objawiać tylko hamowaniem AF aparatu w niektórych sytuacjach, prawda?

    A słuchajcie, próbowałm kliknąć w link do popRAWki, ale wyskakuje mi błąd z brakiem dostepu do tej części serwera. To jakas awaria, czy muszę mieć większy staż na forum?
    Ostatnio edytowane przez alcha ; 26.11.16 o 17:23

Podobne wątki

  1. u43 - Olympus i Panasonic - co nadchodzi?
    By Jerry_R in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2384
    Ostatni post / autor: 21.09.16, 20:17
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.11, 13:44
  3. Obiektywy Olympus i Panasonic
    By Marcin.slask in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15.03.09, 11:09
  4. Olympus Panasonic Leica - ten sam bagnet??
    By Lysy_11 in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 17:04
  5. Panasonic Lumix DMC-LZ5 czy może Olympus SP-320
    By bumsiakalaka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.09.06, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.