Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Wątek: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną: E1 14-54mm 35mm 40-150 starszy lampa 50tka + E330.?
    A pytanie powstało ponieważ kumpel prosi mnie o to bym sfotografował jego ślub i wesele.


    Mam obawy przed tym że niebiedzenie zadowolony z efektów nigdy nie porwałem się na fotografowie całej weselnej imprezy.


    Kumplowi podobają się moje dotychczasowe zdjęcie robione od kilku lata zupełnie amatorska ale z pasją.

    Pytanie kieruje do wszystkich którzy maja doświadczenia z wyżej wymienionym sprzętem i fotografią na ślubach i podobnych imprezach.

    Z góry dziękuje za pomoc.
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  2. #2
    Centus
    Gość

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    slubow nie robie , ale ostatnio sporo walcze w sytuacjach gdzie jest malo swiatla , zerknij do linka w mojej stopce , ten do flickr , tam masz zdjecia zrobione E-3 i 12-60 oraz ZD 50 i ZD 50-200 , niektore dopalalem lampa FL50R

    generalnie podstawa to jasne szklo , u mnie najjasniejsze jest ZD 50 , wiec czasami to podstawowy obiektyw , tyle ze musisz miec zoom w nogach i wziasc pod uwage ze ZD 50 ma wolniejszy AF niz obiektywy SWD

    niestety sa sytuacje gdzie lampy nie uzyjesz wiec wtedy musisz miec chociaz jako takie ISO 1600 albo awaryjnie siegnac po 3200 , a z drugiej strony chac miec krotkie czasy zeby nie miec poruszonych postaci i tak pomimo dopalenia lampa musisz zostac na wysokich ISO , a chyba te nie sa mocna strona E-1 , na ile sie orientuje , aparat ten jest chwalony wlasnie za niskie ISO

    nie wiem na ile pomoglem , zerknij do moich fotek , sa zachowane Exify wiec wszystko wiadomo co i jak bylo robione

  3. #3
    darkelf
    Gość

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    Nie pakuj się w takie coś. Nie chodzi o sprzęt, tylko że stracisz kumpla i narobisz sobie problemów

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    Wez aparata, idz na zwiad, zrob test, jak E1 da rade, to juz wiesz

    pozdro jol!
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    dzięki za podpowiedzi.
    Może napisze ktoś kto pstrykał E1 lub 330 do kotleta, parę lat temu to nie były takie najgorsze aparaty.
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    Właściwie to wszystko zależy od Twojego doświadczenia, obycia z aparatem, nauczenia się go w taki sposób by przewidywać efekty jego pracy w zależności od warunków. Na naszym forum, w jakiś bardzo archiwalnych wątkach pewnie znajdzie się kilka postów o ślubnych wyczynach z E-1, E-500, E-300/330. Wiadomo, że współczesne korpusy będą lepsze od tych "wiekowych", ale nie znaczy to, że nie da się nimi nic zrobić.

    Jeśli koledze podoba się to co robisz, to czemu nie spróbować. Obejrzyj sobie kościół (jeśli odbędzie się to w kościele), poćwicz w podobnej scenerii (oświetleniu) i będziesz wiedział czy dasz radę. Jeśli nie masz upoważnienia wydawanego przez diecezje do fotografowania uroczystości w kościołach to dowiedz się czego nie można robić w kościele z aparatem by Cię ksiądz nie wyrzucił w trakcie uroczystości. Na sam koniec "schodów" pozostanie sprawdzić czy ksiądz zgodzi się na to byś fotografował ślub kolegi (najlepiej pójść razem z młodymi przed uroczystością)?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar bahtek83
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    209
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    ja osobiscie robiłem zdjęcia na weselu u przyjaciół i to jeszcze przy pomocy kitów (ale bylem fotografem jednym z wielu) jedyne dla mnie ułatwienie to była lampa fl 36...z perspektywy czasu mogę powiedzieć ze podstawa to jasne obiektywy przy których lampa nie zawsze jest konieczna, jak to najczęściej bywa przy stand szkłach. miejsca ciemne, przygaszone na sali w kościele czy w plenerze to już może być mały problem bo wpychają się szumy. kolejna kwestia czy masz już pomysł na sesje ślubna, gorzej jak młoda para zażyczy sobie fotki w opuszczonym domku na wsi przy zachodzie księżyca czy będą się poić nawzajem z pobliskiego strumyka przy małym lasku a księżyc w pełni będzie się odbijał od tafli wody.
    tak poważnie bez konkretnego zaplecza co do sprzętu, duże wyzwanie. zresztą jeżeli to twój pierwszy raz i na tobie spoczywa odpowiedzialność uwiecznienia wesela... pilnuj się, abyś chociaż dotrwał do oczepin, pozdrawiam
    E-M1 i cała reszta wszystkiego czego potrzebuje!

    zapraszam:
    http://forum.olympusclub.pl/threads/...e-tylko-patrze

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    No właśnie, brak doświadczenia na takich imprezach to chyba największy problem. Z drugiej strony każdy jakoś zaczynał.
    14-54mm wydaje sie być wystarczająco jasny, na 50mm mnie na razie nie stać choć od dawna chodzi mi po głowie
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  9. #9
    | OlyJedi Awatar bahtek83
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    209
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    przy ciągłym ruchu twoim i osób fotografowanych tylko szkło ze zmienna, bo przy stałce sie zabiegasz lub wpadniesz w stół czy na gości, do sesji na spokojnie gdy masz chwile na ustawienie to wtedy jak najbardziej... ale posiadasz przewage nad panem "reżyserem"... ze masz na pewno świetny kontakt z para młoda co daje najlepsze możliwości do uchwycenia tej wyjatkowej chwili.
    podstawa to zdjęcia w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu, kwestia jak sie z tym tematem czujesz na siłach
    E-M1 i cała reszta wszystkiego czego potrzebuje!

    zapraszam:
    http://forum.olympusclub.pl/threads/...e-tylko-patrze

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?

    właśnie szukałem po materiałach jakie mi pod rękę podeszły i przypomniałem sobie o takiej podpórce (stabilizatorze na szyj oparty na brzuchu), taka stabilizacja i FL-50 powinno pomóc w ujęciach w słabym oświetleniu.
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

Podobne wątki

  1. Problem z zestawem E-3 + 14-54
    By diabolique in forum E-System
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 21:19
  2. Co myslicie o takim zestawie ??
    By oczko_ns in forum Studio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.10.08, 19:00
  3. Co myslicie o takim zestawie?
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.08.05, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.