Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: nikon d2x

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    nikon d2x

    czy warto jeszcze cos takiego nabyc? jakie sa jego wady i zalety , ciezko cos wygrzebac , albo raczej nie umiem znalezc, ktos zna jego wady i zalety?
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    czy warto jeszcze cos takiego nabyc? jakie sa jego wady i zalety , ciezko cos wygrzebac , albo raczej nie umiem znalezc, ktos zna jego wady i zalety?
    Heheh.. przede wszystkim - nie jest to "ful frejm".
    Poza tym kawal porzadnej, uszczelnionej, pro puchy. Mialem niestety tylko przez chwile w lapie wiec wiecej nie napisze hehehe...
    Mysle, ze kwestia podstawowa jest cena.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #3
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    i jaki przebieg....

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    Jak za mala kase, to mozna wziac, jesli powyzej 2k, to sugeruje zdecydowanie 1Dmk2N, to pucha ponadczasowa.

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    wybor wielki , na ebay uk , i tak pomyslalem , ale nie ma sensu sie cofac az o tyle chyba kiedys pewnie byl niezly ale czasy sie zmienily , dzis pogrzebalem troche na jego temat , fajna uszczelniona pucha , ale stare gumy ...... itp , mozna dorwac z malym przebiegiem ( wiem tez sie dziwie ) ale ostatnio jeded poszedl na ebay uk za niecale 500 funta i przebieg mial niecale 8000 . coz trzeba bedzie myslec nad czyms nowszym .pzdr.
    Ostatnio edytowane przez judasz ; 2.05.12 o 18:01
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  6. #6
    Centus
    Gość

    Odp: nikon d2x

    kiedys interesowalem sie tym body , ale na tyle co doczytalem to osiagi matrycy pod wzgledem DR i szumow nie powalaly chyba , o ile dobrze pamietam na DXO osiagi matrycy uplasowali na poziomie Olka E-3 , co prawda tam jest matryca CCD wiec moga byc ladne niskie czulosci , chcac kupic cos fajnego za a miare ludzkie pieniadze chyba zdecydowalbym sie dzisiaj na Canona 5D (owszem ma pewne wady , ale jest to najtanszy aparat FF na rynku uzywek), jezeli chodzi o starsze modele , pozniej mozna zbierac powoli szklarnie juz pod FF , a z czasem zrobic przesiadke na cos nowszego

    no chyba ze kupic tego Nikona D2x ale szklarnie kupowac juz pod FF i za czas jakis zrobic przesiadke na D700

    akurat z D700 mialem okazje sie zaprzyjaznic i mysle ze jeszcze w tym roku go przytule na dluzej , naprawde kawal dobrego aparatu , uzyteczne ISO oraz DR robi wrazenie takie ze kopara opada , AF tez super , w sumie nie ma sie do czego doczepic

    Nikony maja fajny bajer , czasami bardzo przydatny , linie pomocnicze wyswietlane na matowce , jak sie raz tego posmakowalo to pozniej tego brakuje , a caly bajer polega na tym ze moge to wlaczyc albo wylaczyc kiedy chce

    no i ten AF , jednak co Nikon to Nikon , to co pokazal D700 z dobrym nikonowskim szklem zrobilo na mnie bardzo pozytywne wrazenie , nawet moj F100 pomimo iz to model z 2000 roku , niezle daje rade , skoro Nikon D2 byl puszka reporterska to mysle ze i tam AF powinien byc calkiem calkiem

    jezeli podoba sie Tobie ten D2 , to kup ale szkla kupuj juz pod FF , za rok albo dwa poszukasz uzywane D700 i dopiero zacznie sie zabawa

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    heh , centus, dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, odpuszczam d2 na 100% mysle o tym d700 , juz kilka osob z naszego forum sie bardzo dobrze wypowiedzialo o nim tylko malo przekonujace jest te 12 MP w d700 i wiem ze moze to glupio brzmi ale to nie moje warunki jakich zdjec mam byc dostawca , wiec 24 by sie przydalo, myslalem tez o d800 albo d4 ale to juz inna polka cenowa wiec odpada , a poza tym szkla tez musza byc sensowne wiec tansze body = lepsze szkielko, narazie patrze i mysle obserwuje i czytam, ma tez cos tam wyjsc ( ponoc ) od nikona z ff niedlogo , ale narazie to tylko plotki w necie , moze bedzie warto poczekac, teraz poprostu chce kupic sprzet typowo do pracy , ciezkiej pracy i na dlozej. myslalem tez o 5d mk2 ale po posluchaniu oparu osob jednak obstane przy zoltym , choc kobieta zmienna jest . pzdr.
    ps . centus, w tym d700 jakie jest uzyteczne najwyzsze iso twoim zdaniem ? bo jak narazie zdania mam podzielone
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  8. #8
    Centus
    Gość

    Odp: nikon d2x

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    heh , centus, dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, odpuszczam d2 na 100% mysle o tym d700 , juz kilka osob z naszego forum sie bardzo dobrze wypowiedzialo o nim tylko malo przekonujace jest te 12 MP w d700 i wiem ze moze to glupio brzmi ale to nie moje warunki jakich zdjec mam byc dostawca , wiec 24 by sie przydalo, myslalem tez o d800 albo d4 ale to juz inna polka cenowa wiec odpada , a poza tym szkla tez musza byc sensowne wiec tansze body = lepsze szkielko, narazie patrze i mysle obserwuje i czytam, ma tez cos tam wyjsc ( ponoc ) od nikona z ff niedlogo , ale narazie to tylko plotki w necie , moze bedzie warto poczekac, teraz poprostu chce kupic sprzet typowo do pracy , ciezkiej pracy i na dlozej. myslalem tez o 5d mk2 ale po posluchaniu oparu osob jednak obstane przy zoltym , choc kobieta zmienna jest . pzdr.
    ps . centus, w tym d700 jakie jest uzyteczne najwyzsze iso twoim zdaniem ? bo jak narazie zdania mam podzielone


    co do uzytecznego ISO , dla mnie temat jest zlozony , bo jezeli zalezy na jakosci i jeszcze raz na jakosci to im nizej tym lepiej , robilem zdjecia na ISO 6400 i bylo ok , dopiero po powiekszeniu na 1:1 widac pewna degradacje detali , ale zdjecia robilem w ciemnym kosciele , wiec to taka ekstremalna sytuacja , robiac zdjecia lepiej doswietlone napewno bedzie o wiele lepiej (wiadomo szum i degradacja pojawia sie tam gdzie brakuje swiatla ) , wszystko zalezy na co komu te zdjecia , robiac streety albo reporterke chyba nie ma co nawet dyskutowac o szumie w D700 bo obojetnie jakie bedzie ISO to jakosc bedzie akceptowalna , natomiast robiac fotki ktore ktos bedzie ogladal pod lupa i w powiekszeniu 1:1 wtedy mozna sie ograniczyc do ISO 800 lub 1600 i powinno byc gladko jak pupcia niemowlecia

    majac mozliwosc uzywania D700, mnie rozwalilo cos innego , zakres dynamiki , tego sie nie da opisac slowami , dopiero obrabiajac RAW'y z D700 zobaczylem jakie mozliwosci daje ACR , likwidacja przepalow , wyciaganie cieni , mozna ciagnac albo gasic i z obrazkiem nic zlego sie nie dzieje

    porusze tez ciekawy temat , odklejanie sie gum w Nikonie (body i obiektywy) , problem nie polega na zlym ich podklejeniu , ale na pocie uzytkownika , jezeli ktos ma zly pot to od potu gumy puchna i wtedy zaczynaja sie odklejac , nie wiem czy chodzi o kwasowosc potu czy cos innego , ale wiem ze dlatego jednym sie gumy odklejaja a innym nie , poprostu jezeli pot wchodzi w reakcje z guma i ta zaczyna puchnac to nie ma sily zeby taka guma sie utrzymala na miejscu , a gumy przyklejane sa na tasme dwustronnie klejaca

    niedawno nabylem Nikona F100 z gripem za psie pieniadze , bylo z nim troszke zabawy , ale jest juz jak nowy , przy tej okazji zbadalem temat slynnych odklejajacych sie gum no i do takich wnioskow jak powyzej doszedlem na podstawie rozmow z nikoniarzami oraz wlasnych doswiadczen , sam musialem gumy docinac i pozniej kleic

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: nikon d2x

    kurde centus znowu pojechales dal bym plusa ale nie moge jeszcze a propo , jakie szkielka do ff polecasz ? interesuje mnie wszystko do 200mm a zacznij od kad chcesz pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  10. #10
    Centus
    Gość

    Odp: nikon d2x

    poki co wielkiego doswiadczenia nie mam ze szklami Nikona , pewnie sa u nas tacy ktorzy zeby na nich zjedli

    ale podstawa jezeli chodzi o nikonowskie zoomy to 24-70 , 70-200 oraz 14-24 , natomiast fajne jest to ze mozna nabyc tanie stalki , ktore sa calkiem calkiem (oczywiscie lepiej sie sprawdzaly na filmie niz dzisiaj na cyfrze ale nadal maja super stosunek cena do mozliwosci ), uzywki mozna nabyc po ok 1k pln za sztuke , czasami trafiaja sie z koncowka gwarancji , ja poki co siedze na analogu u Nikona , uzywam tam 50mm 1.4 D , naprawde fajna 50 ,ale juz chodzi mi po glowie 20mm 2.8 D , swego czasu uzywany jako dobre szklo reporterskie , godne polecenia z tanich szkiel jest 35mm F2 , niezle tez jest 24mm 2.8 D i 85mm 1.8 D , kazde z nich mozna wyrwac za ok 1k pln

    sa jeszcze dwa ciekawe szkla reporterskie , 17-35 F2.8 , oraz znany reporterski obiektyw 20-35 F2.8 D , ale ten chodzi uzywany w okolicach 2k pln

    a wogole to polecam stronke http://www.kenrockwell.com/index.htm

    dowiesz sie tam bardzo wiele na temat sprzetu Nikona

Podobne wątki

  1. nikon d60
    By igorsp560uz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.07.09, 10:34
  2. Nikon L4
    By Pat in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.08.06, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.