Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Inspiracje do plenerów ślubnych

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Inspiracje do plenerów ślubnych

    Szukam oryginalnych pomysłów do plenerów zdjęć ślubnych. Wesele odbedzie się 1 wrzesnia. Liczę że wielu użytkowików forum ma różnorakie pomysły na oryginale ślubne zdjęcia plenerowe. Gotowe prace mile widziane, ale chetnie poczytam też opisy miejsc, scenerii, technik itp.
    Z dotychczasowych moich przemyśleń wychodzi mi sesja wieczorna przy podświetlanych fontannach, sesja w salonie samochodowym lub na lotnisku aeroklubu. Kto ma coś więcej? Zapraszam do publikacji prac i dzielenia się pomysłami.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Ze ślubnymi tematami to tu zawsze jakieś "jaja" wychodzą, nie za bardzo ludzie chca się dzielić swoim warsztatem.
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Skora - wiem, że temat jest "sliski" ale zalezy mi na czymś oryginalnym. Jestem szczęśliwym ojcem 2 córek i własnie druga, młodsza wychodzi za mąz 1 wrzesnia. Fotograf jest zamówiony do reportażu i do sesji plenerowej i teraz jest problem gdzie, jaki ten plener wybrac? Nie mam zamiaru nikomu zabierac chleba, zalezy mi tylko na nietuzinkowych zdjęciach. Pozdrawiam
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Skora - wiem, że temat jest "sliski" ale zalezy mi na czymś oryginalnym. Jestem szczęśliwym ojcem 2 córek i własnie druga, młodsza wychodzi za mąz 1 wrzesnia. Fotograf jest zamówiony do reportażu i do sesji plenerowej i teraz jest problem gdzie, jaki ten plener wybrac? Nie mam zamiaru nikomu zabierac chleba, zalezy mi tylko na nietuzinkowych zdjęciach. Pozdrawiam
    Karaiby,Szeszele,plaza,w wodzie,na plazy,w piasku,na wydmach,Tylko na toplez sie nie zgadzaj
    Jest orginalne????Mysle,ze jestes naprawde szczesliwy tata
    Zapytaj cory-napewno mnie poprze,zebys to zorganizowal.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Jeśli fotograf nie ma nic dobrego do zaoferowania, nawet w "oblatanym" miejscu, to zmieńcie fotografa.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Chłopacy od ślubniaków jacyś nerwowi są zwykle. Zaraz Cię sprzezywają od Ziutków, Mietków, Matysiaków itp. I doradzą, żebyś oddał ślub w ręce profesjonalistów, najlepiej zrzeszonych na forum Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (czy jakoś tak to się nazywa).

    Z tym tematem trafiłeś Kolego jak kulą w płot. Pomocy nie otrzymasz, a być może wywołasz burzę.

    ps. Moja dobra rada - obserwuj galerie gości od ślubów i inspiruj się (w domyśle zrzynaj). Wszystko już zostało wymyślone. Strzały pani młodej na bramkę bronioną przez młodego pana zawsze mile widziane. A jak namówisz młodych na wejście do jakiegoś bajora i potaplanie się w nim w celu zniszczenia sukni oraz garnituru to wszyscy oglądający zwilżą się na bank. Nie każdy jest forumowym maniakiem (jak my). Jestem przekonany, że 99 proc. ludzi nie widziało jeszcze młodych w wodzie. Mnie na widok takich zdjęć psują się ziemniaki w piwnicy. Ale zdecydowana większość rozdziawi japonie ze zdziwienia jednocześnie kalkulując w myśli ile to mogła kosztować suknia.

    ps 2. Musisz mieć fiszaja, bo to bardzo tredy, modi oraz dżezi.

    ps 3. Musisz mieć jasny w miarę długi obiektyw do rozmywania tła. To prosta sztuczka, na którą wielu się nabiera. Wystarczy zrobić z tła budyń i wszyscy szczęśliwi jak małe dzieci.

    ps 4. Musisz opanować obróbkę tzw. "zajebistą". Niektórzy goście od ślubów za pieniądze uczą, jak z nędznej, mdłej foty zrobić "totalny odlot". Pogooglaj, można się tego nauczyć bez płacenia.

    Podsumowując - musisz zrobić zdjęcia mocno różniące się o tych, które robi przeciętny posiadacz wypasionej lustrzanki (wszystkie są obecnie wypasione). Pan M. i jego pani (też M.) mają wypasionego Soniacza, Nikosia, Canonosia i mają na twardym dysku miliony przyzwoicie zrobionych fot (w końcu mają wypasioną lustrzankę z podwójnym kitem). A Ty musisz zrobić zdjęcia inne od tych, które oni pstrykają.

    Ot, cała filozofia kotletowego pstrykania.

    ps. 5 Mam nadzieję, że tym postem nie wywołam kolejnej ślubnej wojny. Pomijając sarkastyczny (tak się przynajmniej starałem) ton, wszystko co napisałem traktuję poważnie.

    EDIT: W czasie kiedy klepałem tego posta, wyprzedził mnie Edie. Absolutnie żadne zdanie nie odnosi się do niego (ani jego posta), gdysh chłopa lubię. A żonę ma piękną jak nie wiem co.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 26.04.12 o 22:11
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych


    Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty Rafał Czarny.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta

    Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty Rafał Czarny.
    A po co mu? Chcesz zeby ten zielony pasek nad awatarem wylazl poza ramke?

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #9
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Jeśli fotograf nie ma nic dobrego do zaoferowania, nawet w "oblatanym" miejscu, to zmieńcie fotografa.
    Fotograf jest z Wrocka, działa też na rynku opolskim ( tu mieszkam i tu ma byc impreza), jakoś mam przekonanie że jak tylko na propozycjach fotografa pozostaniemy to będe taki typowy - sztampowy zestaw fotek.

    Mirek jestes The Best! Mnie tez sie takie plenery podobaja, a córka jest zachwycona. Tylko skąd sponsora? Pomóż!

    Rafał dobrze prawisz. Dziękuję
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Reedmooley
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    196
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Inspiracje do plenerów ślubnych

    http://zamki.net.pl/zamki/kamieniec-zabkowicki/kamieniec-zabkowicki.php

    Może tutaj w plener Ja się tam na ślubnych nie znam, ale ladnie wygląda
    E-420+ kit ZD 14-42 i Samyang 85mm f1.4
    Mój temat zdjęciowy-http://forum.olympusclub.pl/threads/81801-Reedmooley-początki-przygody-z-Olympusem

Podobne wątki

  1. Chopinowskie inspiracje - konkurs fotograficzny
    By Quentin35 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.10.10, 14:16
  2. inspiracje
    By ehosonda in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22.10.09, 13:34
  3. Kilka ślubnych
    By OBYWATELGC in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 14.07.08, 08:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.