Strona 587 z 587 PierwszyPierwszy ... 87487537577585586587
Pokaż wyniki od 5.861 do 5.866 z 5866

Wątek: Klub Kibica

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    to odpal uczniom meczycho - będą wspominać przez lata że ich uczyłes miłości do tenisa

...
    Obawiam się, że w obecnej sytuacji miłość do zawodowego tenisa to raczej śliski temat, prędzej bym się z tego leczył niż propagował...
    Ostatnio edytowane przez fret ; 26.01.23 o 15:46
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    Chwila prawdy -tie-break.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

No i d...

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Walczyła Magda ile miała siły, ale siły starczyło tylko na jednego seta.
    Strasznie mocna była Sabalenka...
    Pamiętacie "Kick-boxera"? Jest tam taka scena jak Van Damme wrzeszcząc tłucze nogą bambusowe drzewko, aż w końcu je łamie.
    Mi chwilami wymiany przypominały tę scenę - Sabalenka tłukła naszą Magdę, też wrzeszcząc, aż ją w końcu łamała.
    Magda się podnosiła, kilka zagrań było pierwsza klasa, ale na wygranie meczu to było za mało.
    Warto zauważyć, że Sabalenka od początku sezonu jeszcze nie straciła seta.
    A Linnette ma życiowy sukces, duży awans w rankingu i do tego jeszcze ładny przelew na konto.
    I zapewne mnóstwo wiary w siebie.
    Oby utrzymała taką formę, za rok Olimpiada w Paryżu, jakby zagrały debla razem, to byłyby szanse na medal.

A przecież to nie koniec, bo jeszcze gra Zieliński w deblu i zdaje się że juniorzy też sobie dobrze radzą.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Oglądacie finał? Ja oglądam, pod kątem przyszłych meczy (bo zapewne takie będą) tych tenisistek vs Iga Świątek. No i będzie problem. W pierwszych dwóch gemach zaserwowały więcej asów niż Iga przez całe mecze i to trzysetowe. Nawet jesli to nie były asy to wygrywające serwisy są w ogromnej ilości. Na to sie nic nie poradzi. Ostre granie do linii, króciutkie wymiany. W drugim secie trochę się wydłużyły, ale gra z pełnym ryzykiem. Tenis Igi jest inny. Bazuje na kontroli piłki w długich wymianach. Takich wymian w meczach z dzisiejszymi finalistkami i z paroma innymi zawodniczkami (Garcia itp) nie będzie. Jak będą trafiały, a będą, jak nie jedna to druga tenisistka będą Igę wyrzucały z turnieju. Żeby wygrać turniej trzeba pokonać kilka tenisistek. Gdy takich "nie pasujących" tenisistek jest kilka, w formie, to o zwycięstwa w turniejach będzie bardzo trudno.
    Prędkości serwisów. Sabalenka miała 195 km/h, 180 to norma, 175. Rybakina niewiele mniej. Iga ma tak z 10 km/h mniej, serwuje 165 - 170 km. To przepaść. Serwis ustawia wymiany. Iga ma dłuższe wymiany bo są wolniejsze, no i ma mniej kończących serwisów. Rybakina ma ponad połowę pierwszych serwisów unreturned!

A w meczu jest ciekawie Rybakina ma 1 set, w drugim jest przełamana. Stawiam na to, że jak odłamie to wygra mecz 2:0, jak przegra seta to trzeci set może być dla Sabalenki niestety, Sabalenka jest silniejsza. Choć .. jest mniej regularna.
    Głupie spostrzeżenie. One prawie nie sięgają po ręczniki. Hm. Przerwy między punktami mają bardzo krótkie. Iga ciągle sie wyciera.

Przełamanie w secie nr 3. Siła, siła, siła. Sabalenka ma (na razie) 45 piłek kończących.
    Komentatorzy zauważają, że to nie jest piękny tenis, ale liczy się skuteczność.
    Zawsze byłem antyfanem Sereny Williams. Ona miała siłę i pewność siebie wynikająca też z wyników jakie osiągała. Jesli Sabalenka nabierze pewności to będzie niedobrze. Bo w takim razie to wszystko zależec będzie od niej. Czy będzie robiła podwójne, czy będzie siedział jej pierwszy serwis, czy będzie zdenerwowana.
    Co z tego, że Radwańska grała pięknie. Niech Wiktorowski wyciągnie wnioski. Stabilność to klucz do wygrywania z zawodniczkami spoza TOP 10. By wygrać Wielkiego Szlema trzeba wygrać z takimi, co idą w górę rankingu i graja ostro no i z tymi kilkoma co zawsze graja ostro.
    Ostatnie gemy - właściwie nie ma serwisów wolniejszych niż 180 km/h.

No i wygrała.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; Wczoraj o 13:12

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    @Jacek_Z jakbyś nie zauważył - to IGA już ma 3 wygrane Wielkie Szlemy
    To prawda, że siła ma w tym sporcie ogromne znaczenie i tak przede wszystkim wygrywały Serena i Venus i tak dzisiaj wygrała Sabalenka, ale...
    Ale były w turze takie zawodniczki jak Hingis czy Henin, które z Williamsównami wygrywały.
    Więc nie skreślajmy tak od razu, tych co serwują nieco słabiej - bo gdyby tak było to np. w męskim tenisie kosz tytułów powinien mieć Isner albo Cilić.
    Chociaż fakt, że w męskim tenisie dysproporcje nie są aż tak duże, bo ci niby słabiej serwujący tez biją ponad 200km/godz
    Zgadzam się jednak, że Iga powinna mocno popracować nad serwisem,, bo będzie jej na pewno łatwiej.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Co do mocno serwujących to wiadomo, że to nie może być jedyna zaleta zawodnika. Nasz Hurkacz byłby wtedy wyżej On ma często problem z wygraniem gema w którym zaserwował dwa asy.

Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    To prawda, że siła ma w tym sporcie ogromne znaczenie i tak przede wszystkim wygrywały Serena i Venus i tak dzisiaj wygrała Sabalenka, ale...
    Ale były w turze takie zawodniczki jak Hingis czy Henin, które z Williamsównami wygrywały.
    Oj pudło. Hingis sie nawet wypowiadała na ten temat. Gdy nadeszła Serena to Hingis zakończyła karierę.
    Iga wygrała 3 szlemy, wszyscy to wiemy. Natomiast chodzi o to co dalej. Komentatorzy (zagraniczni) mówia teraz, że Rybakina wygra jeszcze niejednego szlema, że Sabalenka wygra, że największą przeciwniczką Igi jest Pegula i Garcia, że przyszłość to Coco Gauff.
    Nasi komentatorzy (i kibice) sądzą, że Iga zdominuje tenis na lata, epatują przewagą punktową w rankingu. Po odejściu Sereny (i Barthy) na scenie nastąpiło zawirowanie. Iga trafiła w moment. Ale pół roku temu zaczęto z Igą wygrywać, (wiem, że wygrała US open) i przeciwniczki sie nie poddają na wejściu tylko walczą i będą walczyć. Jaki tenis zapanuje w najbliższych latach? Era Hingis nie wróci. Radwańska nie wygrała Szlema. Cały sport się zmienia, nie tylko tenis. Przygotowanie kondycyjne, siła gra coraz większa rolę. No i .. głowa. To ona może spowodować niespodzianki Nie widzę możliwości by wygrał tenis kombinacyjny. Będą wygrywały zawodniczki siłowe, grające bardzo szybko. One mogą odpadać na różnych etapach turniejów. Głowa, okres albo inny powód słabszego dnia. Ale jeśli takich zawodniczek w turnieju jest kilka to dla innych robi sie problem by wygrywać turnieje. Iga też ma siłę, nie jest bynajmniej źle. Ale są zawodniczki grające szybciej i ryzykowniej. Świątek (a właściwie jej trener) nie idzie w te stronę. Teraz turnieje na betonie, potem RG i to będzie wyznacznik jak sie ma układ Świątek - reszta świata , tam ma sporo punktów do stracenia. By wyszła na zero to musi wygrać turniej, co nie jest oczywiste. Dalej Wimbledon i tego też raczej nie wygra, głównie przez swoje nastawienie i trenera. Serwis, skróty - ona nie gra skrótów. Po Wimbledonie Rybakina czy Sabalenka mogą być blisko Igi. Pegula i Coco - nie wiem, to zagadka. Garcia - nie sądzę, by mogła w tym wieku utrzymać formę przez 12 miesięcy. Jabeur? Jest wysoko, ale tenisistkom w pewnym wieku cięzko będzie utrzymywać formę. One to nie Serena, nie są dominatorkami. Będą wyrywały mecze doświadczeniem, ale wygrywanie przez nich całych turniei rangi WTA 1000 czy Szlemów będzie rzadsze.

Bardzo mi się podobają wypowiedzi Linette, kibicuję jej. Ona mówi, że teraz już wie jak wygrywać. Ona może wiedzieć jak, ale wątpię czy inne tenisistki jej na to pozwolą, niestety. Mam na mysli najważniejsze turnieje, a nie mecze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; Dzisiaj o 01:53