Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Zakup nowego laptopa i...problem:(

| OlyJedi Awatar marek7001
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

Zakup nowego laptopa i...problem:(

Witam.
    W ubiegłym tygodniu naszło mnie na wymianę laptopa. Aktualnie posiadam 5letniego HP Pavilion dv6233ea. Core Duo 1.73. Laptop pracuje do tej pory bez żadnej awarii. Pojechałem sobie do Media Expert i wybrałem HP G6 z i5. /warunek cena max do 2500zł.za poprzedniego zapłaciłem 4200/. I w domu pierwsze rozczarowanie, dzwięk do ***...ale to nic co zobaczyłem po wgraniu zdjęć. Totalna porażka, wszystkie fotki z zafarbem różowo-fioletowym/fioletowy śnieg/ Próbowałem dostroić suwakami laptopa, ale do bani. Wgrałem kilka fotek na pena i pojechałem do sklepu w celu demonstracji Wszyscy byli zdziwieni i oczywiście zaproponowali wymianę na nowy. Pen do nowego i to samo, zafarb. No to pojechaliśmy dalej. Różne marki, modele, karty graficzne i ten sam zafarb Przetestowałem 25 modeli i na 3 obraz-odcień było ok... Sony Vaio odpadł-za mały, HP-cena 3200, Lenovo cena 3300. O co chodzi? o matryce led? Czyli bez jakieś kalibracji nic się nie zrobi? Ma ktoś jakiś pomysł?
    Będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam, marek
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7 jest Huawei P30 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Siła reputacji
    107
    Moja galeria

Odp: Zakup nowego laptopa i...problem:(

Do zdjęć proponuję laptopa z matrycą typu MVA, PVA, IPS lub S-IPS - drogo albo zostaw tego co masz o kup stacjonarny monitor do zabawy ze zdjęciami. Osobiście posiadam stary monitor 19" FujitsuSimens z matrycą MVA (używka - kosztował 160 zł) i jest lepiej niż na wszystkich monitorach z matrycą TN które widziałem.
    A o matrycach w laptopach to szkoda gadać, błyszczące dno...

Marku, poszukaj dobrze, był kilka miesięcy temu wątek o laptopach dla fotografa, ktoś podawał tam niedrogie modele, które nienajgorzej oddają barwy.

Mieszka w
    Ostrołęka
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Do zdjęć proponuję laptopa z matrycą typu MVA, PVA, IPS lub S-IPS - drogo albo zostaw tego co masz o kup stacjonarny monitor do zabawy ze zdjęciami. Osobiście posiadam stary monitor 19" FujitsuSimens z matrycą MVA (używka - kosztował 160 zł) i jest lepiej niż na wszystkich monitorach z matrycą TN które widziałem.
    A o matrycach w laptopach to szkoda gadać, błyszczące dno...

Marku, poszukaj dobrze, był kilka miesięcy temu wątek o laptopach dla fotografa, ktoś podawał tam niedrogie modele, które nienajgorzej oddają barwy.
    Po czym poznać jaka to matryca? w tym temacie jestem cienki
    Ostatnio edytowane przez marek7001 ; 15.04.12 o 14:21
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7 jest Huawei P30 Pro

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Siła reputacji
    107
    Moja galeria

Na oko niczym się nie różnią, musisz poczytać w specyfikacjach technicznych.

a tu wątek o laptopach
    https://forum.olympusclub.pl/threads...ghlight=laptop

Mieszka w
    Ostrołęka
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

Ludziska, wiem, że są mocni w temacie-pomocy...
    Może konkretne modele...

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez marek7001 Zobacz posta
    Ludziska, wiem, że są mocni w temacie-pomocy...
    Może konkretne modele...
    Napisze Ci tak.Jesli chcesz do zdjec i do ich obrobki to kup stacjonarny.Lapek to raczej jak sprzedajesz ubezpieczenia,idziesz do goscia,ktorego chcesz naciagnac i masz tam jego dane.Albo kuchnie sprzedajesz i masz na nim programik do meblowania i przesuwania szafek.Albo idziesz do knajpy na piwo i kumplowi przy kufelku pokazujesz gotowe obrobione i wgrane zdjecie.Czyli do pracy i mielenia danych to stacjonarny a do chwalenia sie i w terenie to lapek.

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Mieszka w
    kraina OZ
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

tu mirek dobrze prawi, nie znam sie za bardzo na kompach , ale kiedys majac lapa ( jeszcze jest na szafie ) byla ciezko, teraz problem znikl , pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

Mirku, z całym szacunkiem do Ciebie, ale nie masz racji. Jedynym problemem jest tutaj matryca i odwzorowanie kolorów. Sam nacodzień pracuję na laptopie i jak te same zdjęcie widzę na jego ekranie, a chwilę później na podpiętym monitorze to, ech... Moim zdaniem Marek może spokojnie kupić laptopa. Owszem, bobrze by było, żeby oglądając zdjęcia nie miał wrażenia, że wszystko leci na różowo, maciczkowo czy inne zielono. Każda matryca w laptopie świeci inaczej w zależności od rożnych ustawień planów zasilania i tym podobnych cudów. Dodatkowo do pracy w domu niech zainwestuje w standardowy monitor. Jeśli chodzi o wydajność, na laptopie spokojnie może pracować. Na podłączonym monitorze zdjęcia będą wyglądały "normalnie" (owszem, był wątek "jaki monitor...", ale każdy zwykły monitor jest bardziej przewidywalny niż matryca w laptopie). Dodatkowy plus, to większa przestrzeń robocza. Na ekranie laptopa poustawiasz sobie okna narzędziowe, a samą obróbkę robisz na ekranie monitora. Do tego w każdej chwili możesz zabrać laptopa pod pachę i jak to powiedział Mirek iść się pochwalić rodzinie/kolegom, etc. Odchodzi Ci problem przegrywania zdjęć z jednej maszyny na drugą. Przy dzisiejszej wydajności laptopów, jeśli nie jesteś uzależnionym graczem nie ma sensu kupować stacjonarki. Jak masz możliwość zainwestowania trochę więcej to wybierz model z obsługą stacji dokującej - nie będziesz musiał żonglować kablami. Przychodzisz do domu wpinasz laptopa i pracujesz jak na stacjonarnym. Musisz wyjść, odpinasz i idziesz w teren, a monitor, mysza, ew. tablet i klawiatura grzecznie czekają na Twój powrót.
    The question is, who cares?

Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    72
    Moja galeria

Od 5 lat pracuję wyłącznie na laptopie '17 i obrabiam zdjęcia. Takie mam upodobanie i już. Poza tym przy moich kłopotach ze wzrokiem, bliskość matrycy i klawiatury bardzo mi odpowiada. Do tej pory był to Acer Aspire 9300, chociaż podobno modele te nie zbierały swego czasu najlepszych opinii. Jednocześnie wywołuję większość z moich fotografii i nie spotkałam się z problemami. Jak dla amatora - mi wystarczało. Ponieważ jednak laptop mi się zalał, od kilku dni mam Toshibę Satellite C670D (nowa kosztuje 1900 PLN). Jestem bardzo zadowolona. W zasadzie odczucia mam wyłącznie na plus.

Dodam, że nie jestem żadną sprzętową specjalistką. Moje doświadczenie opieram wyłącznie na zasadzie odbioru przez innych publikowanych zdjęć, a przede wszystkim odbitek z labu. One są dla mnie najbardziej weryfikowalne, bo tak też najczęściej oglądam swoje zdjęcia (tj. w wersji papierowej).

pozdrawiam

P.S. Mój mąż jakiś czas miał HP, ale zupełnie mi się odwzorowanie kolorów nie podobało i wiedziałam już, że HP nie chcę.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 15.04.12 o 22:03
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

| OlyJedi Awatar romek1967
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

Popieram w 100% ahuttę, raz mi się zdarzyło "zrobić" fotkę do galerii na moim słuzbowym laptopie HP i nigdy więcej tego nie zrobię Moim skromnym zdaniem nie ma co płacić za dużą matrycę w laptopie, a dokupić właśnie duży monitor 20-pare cali niekoniecznie profesjonalny EIZO. Komfort pracy i kolory są nieporównywalne. Zalety takiego rozwiązania widza dwie: 1. nie trzeba targać olbrzymiego kloca z 17" ekranem, 2. komfort pracy na 22-24 calach jest nieporównywalny z 17. Taki układ mam w domu i w pracy.
    Ostatnio edytowane przez romek1967 ; 15.04.12 o 22:08
    The question is: What is a Mahna Mahna?