Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaka karte pamieci wybrac do Fe 230?

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaka karte pamieci wybrac do Fe 230?

    Siemka! Zastanawiam sie nad kupnem fe 230, ale nie wiem jaka karte pamieci do niego dokupic - chodzi mi o 1GB. Jak sie zorientowalem to na rynku pasujace do tego aparatu sa karty xD. Jakiej firmy wybrac Olympusa, SanDisk czy moze inna? No i najwazniejsze: co oznaczaja liteki przy tych kartach M, H czy inne? Ktore najlepiej beda wspolpracowaly z moim aparatem. Nie oczekuje od niej jakis wiekich cudow, bo jestem amatorem fotografowania i szczerze mowiac i laikiem sprzetu fotograficznego, ale jak juz bede mial jedna z nich to zeby bez problemu i w miare szybko zapisywala dane(jesli ma to jakas wieksza wartosc). Slyszalem ze z niektorymi kartami jest problem z zapisywaniem filmow z dzwiekiem, ze karty musza byc kontabilne z danym model aparatu. Ze nie kazda xD bedzie pasowala do Fe230. Prosze poradzcie mi!! Jaka karte konkretna wybrac, bo nie wiem jaka zamowic.

    Pozdrawiam Mateusz

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: Jaka karte pamieci wybrac do Fe 230?

    Cytat Zamieszczone przez mabus007
    Siemka! Zastanawiam sie nad kupnem fe 230, ale nie wiem jaka karte pamieci do niego dokupic - chodzi mi o 1GB. Jak sie zorientowalem to na rynku pasujace do tego aparatu sa karty xD. Jakiej firmy wybrac Olympusa, SanDisk czy moze inna? No i najwazniejsze: co oznaczaja liteki przy tych kartach M, H czy inne? Ktore najlepiej beda wspolpracowaly z moim aparatem. Nie oczekuje od niej jakis wiekich cudow, bo jestem amatorem fotografowania i szczerze mowiac i laikiem sprzetu fotograficznego, ale jak juz bede mial jedna z nich to zeby bez problemu i w miare szybko zapisywala dane(jesli ma to jakas wieksza wartosc). Slyszalem ze z niektorymi kartami jest problem z zapisywaniem filmow z dzwiekiem, ze karty musza byc kontabilne z danym model aparatu. Ze nie kazda xD bedzie pasowala do Fe230. Prosze poradzcie mi!! Jaka karte konkretna wybrac, bo nie wiem jaka zamowic.

    Pozdrawiam Mateusz

    Karty typu H oferują funkcję panorama i są szybsze od kart typu M.
    Ale są też droższe.
    Karty typu M nie są kompatybilne z niektórymi typami aparatów Olympus, ale Twojego typu to nie dotyczy.
    Pozdrówka

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Kup kartę Olympus XD 1GB typ H. Ta karta zapewni pełną kompatybilność i jest co najmniej 2x szybsza od typu M. Nie będziesz miał również problemów z nagrywaniem filmów w rozdzielczości 640x480-30kl/s do pełnej pojemności karty. W przypadku zakupu karty typu M długość pojedyńczego nagrania w najwyższej rozdzielczości może wynosić tylko 15s.

    Dodatkowo karta typu H obsługuje funkcję panoramy i posiada funkcje artystyczne z trójwymiarowym obrazem, efektami malarstwa olejnego, filmu rysunkowego i akwareli.

    Karta XD typ M - szybkość zapisu do 3MB/s
    Karta XD typ H - szybkość zapisu do 6MB/s

    Pozdrawiam.

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dorjan
    15s.

    Dodatkowo karta typu H obsługuje funkcję panoramy i posiada funkcje artystyczne z trójwymiarowym obrazem, efektami malarstwa olejnego, filmu rysunkowego i akwareli.
    To jest chyba zalezne od oprogramowania, nie od karty.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Te dodatkowe funkcje oczywiście można zrealizować programem graficznym poza aparatem. Część kompaktów ma je zaimplementowane w swoim oprogramowaniu i użycie starszych kart powoduje ich dezaktywację. Auto-panorama jest nieaktywna w przypadku starszej karty XD, lub zapisywaniu do pamięci wewnętrznej, ale obsługiwana zarówno przez karty typu H jak i M.

    Informacje te można znaleźć na stronie Olymps Polska.

    http://www2.olympus.pl/consumer/198_8525.htm

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. C7070 - jaka karte pamieci kupic ?
    By Bushi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.07.05, 13:43
  2. Jaką karte CF do C5060
    By ADAM12 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.04.05, 22:53
  3. Jaką kartę do Oli 5060
    By Zuza in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.02.05, 20:45
  4. Jaką kartę posiadacie?
    By luc4s in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26.07.04, 21:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.