Strona 27 z 31 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 302

Wątek: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

  1. #261

    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Zoetermeer
    Posty
    20
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Witam serdecznie , potwierdzaja sie rowniez moje odczucia, naprawde obrazuje dobrze

  2. #262
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    więcej się pojawiło
    http://www.mu-43.com/f42/olympus-om-...-lenses-24241/
    i nawet ceny są <rotfl>
    Oooooooo !!!
    Wreszcie widzę jakiegoś jasnego zumika do OM-ka
    Pozdrawiam.

  3. #263

    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Zoetermeer
    Posty
    20
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    witam, zabawa krzywymi z poziomu aparatu
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010029.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	635,3 KB
ID:	63345   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010028.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	891,3 KB
ID:	63346   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010025.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	720,2 KB
ID:	63347  

  4. #264

    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Zoetermeer
    Posty
    20
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    sorka za ostrosc, troszke chybilem

  5. #265
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Ostrość tu jest najmniejszym problemem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #266

    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Zoetermeer
    Posty
    20
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    mam na iso 400 ze szklem 45 na f2,5 jesli interesuje

    ---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post był o 20:19 ----------

    yak wyglada jpg

  7. #267
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Jak już kilka razy pisałem, szybkość łapania ostrości jest wręcz niesamowita w E-M5. Jednak dotyczyło to trybu AF-S. Prawdziwym wyzwaniem jest tryb ciągłego ustawiania ostrości czyli AF-C.
    Olympus OM-D E-M5 udostępnia wiele możliwości w tym temacie. Można po prostu włączyć tryb ciągłego ustawiania ostrości, z pojedynczym punktem ostrości, można także używać trybu wykrywania twarzy a nawet śledzenia wcześniej oznaczonego celu.
    Jak dla mnie najbardziej skuteczny (czyli dający najwięcej ostrych zdjęć w serii) był najprostszy tryb AF-C, czyli z pojedynczym punktem AF.
    Wykonałem w sumie kilkanaście testów polegających na fotografowaniu idącej w moim kierunku postaci (3.5-4km/h) z maksymalną szybkością rejestracji serii (z AF) czyli 4 fps. Starałem się kadrować w ten sposób, żeby głębia ostrości nie była zbyt duża, dzięki czemu można było ocenić skuteczność i szybkość działania trybu AF-C (do testu użyłem Olympusa 45 1.8 ).
    W dobrym świetle (o możliwościach trybu AF-C w świetle tragicznym napiszę niebawem) praktycznie za każdym razem wynik był taki sam, większość zdjęć ostra, niewiele lekko mniej ostre i 2-3 ostatnie w serii (kiedy postać była już bardzo blisko mnie) nieostre.
    Jak dla mnie wynik na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza że lustrzanki klasy EL spisywały się znacznie słabiej w podobnym teście (Canon 500D i Nikon D50 -staruszki jednak dziarskie).
    E-M5 porównałem także z GH2, który w tym teście wypadł znacznie słabiej (o wiele wolniej robił zdjęcia -mniej więcej połowę tego ile w podobnym czasie zrobił E-M5).

    Poniżej przykładowa scena oraz seria kolejnych zdjęć (crop 100%)


    http://img190.imageshack.us/img190/7192/afctest.jpg

    Warto także wspomnieć o opcji śledzenia wybranego celu. Działa ona bardzo dobrze, aparat potrafi śledzić oznaczony obiekt nawet jeśli ten na chwilę zniknie z kadru (znajdzie się poza kadrem, lub zostanie przez coś zasłonięty).

    Poniżej przykład śledzenia wybranego wcześniej obiektu:



    Wieczorkiem kolejna porcja tekstu z przykładowymi zdjęciami -tym razem z "placu boju" Ślub/Wesele/Plener

  8. #268
    | OlyJedi Awatar jozinzbazin
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki(okolice)
    Posty
    414
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Kurdeszki, ależ ta Twoja Żona musi Cię strasznie kochać
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Jak już kilka razy pisałem, szybkość łapania ostrości jest wręcz niesamowita w E-M5. Jednak dotyczyło to trybu AF-S. Prawdziwym wyzwaniem jest tryb ciągłego ustawiania ostrości czyli AF-C.
    Olympus OM-D E-M5 udostępnia wiele możliwości w tym temacie. Można po prostu włączyć tryb ciągłego ustawiania ostrości, z pojedynczym punktem ostrości, można także używać trybu wykrywania twarzy a nawet śledzenia wcześniej oznaczonego celu.
    Jak dla mnie najbardziej skuteczny (czyli dający najwięcej ostrych zdjęć w serii) był najprostszy tryb AF-C, czyli z pojedynczym punktem AF.
    Wykonałem w sumie kilkanaście testów polegających na fotografowaniu idącej w moim kierunku postaci (3.5-4km/h) z maksymalną szybkością rejestracji serii (z AF) czyli 4 fps. Starałem się kadrować w ten sposób, żeby głębia ostrości nie była zbyt duża, dzięki czemu można było ocenić skuteczność i szybkość działania trybu AF-C (do testu użyłem Olympusa 45 1.8 ).
    W dobrym świetle (o możliwościach trybu AF-C w świetle tragicznym napiszę niebawem) praktycznie za każdym razem wynik był taki sam, większość zdjęć ostra, niewiele lekko mniej ostre i 2-3 ostatnie w serii (kiedy postać była już bardzo blisko mnie) nieostre.
    Jak dla mnie wynik na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza że lustrzanki klasy EL spisywały się znacznie słabiej w podobnym teście (Canon 500D i Nikon D50 -staruszki jednak dziarskie).
    E-M5 porównałem także z GH2, który w tym teście wypadł znacznie słabiej (o wiele wolniej robił zdjęcia -mniej więcej połowę tego ile w podobnym czasie zrobił E-M5).

    Poniżej przykładowa scena oraz seria kolejnych zdjęć (crop 100%)


    http://img190.imageshack.us/img190/7192/afctest.jpg

    Warto także wspomnieć o opcji śledzenia wybranego celu. Działa ona bardzo dobrze, aparat potrafi śledzić oznaczony obiekt nawet jeśli ten na chwilę zniknie z kadru (znajdzie się poza kadrem, lub zostanie przez coś zasłonięty).

    Poniżej przykład śledzenia wybranego wcześniej obiektu:



    Wieczorkiem kolejna porcja tekstu z przykładowymi zdjęciami -tym razem z "placu boju" Ślub/Wesele/Plener

  9. #269
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Wieczorkiem kolejna porcja tekstu z przykładowymi zdjęciami -tym razem z "placu boju" Ślub/Wesele/Plener
    Nie moge się doczekać

    A co do żony to jozinzbazin ma w stu procentach rację

  10. #270
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez jozinzbazin Zobacz posta
    Kurdeszki, ależ ta Twoja Żona musi Cię strasznie kochać
    Oj musi, musi
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. Ślubne w wykonaniu Fatmana
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 26.03.13, 19:34
  2. Fatmana foty różne.....
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 9.11.10, 00:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.